ZVAŘADLA – OLŠÍ

ZVAŘADLA – OLŠÍ

28.12.2006 |   Mezi Mysleticemi a vsí Olší na kopci zvaném Zvařadla bylo seskupení několika balvanů. Na jednom z nich byl zřetelný otisk jehly, nůžek a klubka nití. To čert si tu s oblibou sedával na skálu a rád zde zašíval svůj čertovský oblek, který utrpěl při jeho toulkách světem nejednu trhlinu. Jehlu, nit a nůžky zde měl pro jistotu uschovány a kdykoliv se čertu zachtělo si svůj oděv vyspravit, nalezl zde toto své šicí náčiní.

Měl je pěkně schované, takže nikdo z lidí o něm nevěděl. Až jednou, před mnoha léty, si vyrazil jeden soused z Mysletic večer při měsíčku do lesa, že si trochu zapytlačí. Byl to zkušený pytlák, proto došel až ke skále na Zvařadlech zcela potichu, bez jakéhokoliv hluku. A co náhle nevidí? Na skále sedí čert a něco zašívá!
Pytlák leknutím vykřikl, zapomněl na opatrnost a obrátil se rychle k domovu. Také čert, který až do této chvíle neměl tušení, že je nablízku člověk, se ulekl. Nečekal, že by ho někdo při šití mohl přistihnout. Rychle se snažil zmizet. Na skále však zapomněl jehlu, nůžky i nit. To vše se časem ztratilo, ale otisk čertova nářadí zůstal.

Ráno po této pří hodě vyprávěl mysletický pytlák všem sousedům o tom, co se mu v noci přihodilo, a co na skále viděl. Všichni naslouchali, ale málokdo věřil. Přesto se od té doby lidé báli na Zvařadla chodit. Balvan s otisky pak jmenovali Čertovým kamenem. Po nějakém čase kameníci balvany rozbili a odvezli, takže dnes nikdo neví, kam se poděly. Po čertově kameni nezůstala žádná památka.

Zdroj: www.telcsko.cz | Autor: Zanoni
Zobrazeno: 2731x | Trvalý odkaz | Diskusní fórum
Titulní stránkaSlužby a řemeslaObchod a výrobaZábava a ostatníVaše názory, diskuseFotky Jihlavy, galerieVaše www adresa zjihlavy.czRSS kanál serveru zJihlavy.cz
Záhady a zajímavosti
Komerční sdělení
Není žádná reklama [err.#2]
Podporujeme projekty
ČSS ZO 6-18 Cunicunulus
Hosting by 3nicom solutions ALFA 1 - KPUFO sekce Poltergeist

Dnes je 1.12.2020,
svátek slaví Iva, zítra Blanka.

Google
Komerční sdělení
Není žádná reklama [err.#2]
Foto postřehy

Rekonstrukce Brněnského mostu

1. dubna se začal opravovat jeden z nejfrekventovanějších mostů v Jihlavě. Znovu průjezdný by měl být v říjnu.

Mediální partnerství
Vladimír Matula - reklama, marketing, internetový marketing Jihlavské listy
Jihlavská astronomická společnost i-vysočina.cz - informujeme o všem
Správa a statistiky webu

Vývoj a provoz těchto stránek zajišťuje

 Logoshop.cz | Grafické práce &výroba www 

Grafické studio a výroba www

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.    Další informace

JIHLAVA: Nezávislý Info Server