PODIVNÉ PŘÍHODY

PODIVNÉ PŘÍHODY

2.1.2007 |   ŽERTUJÍCÍ SKŘÍŇKAČasopis Spirit uvedl nezvyklou příhodu, kterou zažil jistý pan Nekolný z Jihlavska.
V cizině koupil maličkou šperkovnici, dárek manželce. Při každém otevření víka měla přehrávat známou operní melodii, ale mechanismus se zakrátko porouchal. Muzika připomínala spíše ďábelskou symfonii, kombinovanou s kočičím mňoukáním. Skříňka však měla jinou přednost, či spíše zlomyslnost. Někdy víko nešlo otevřít, muselo se řádně trhnout, jindy se otevřelo bez problémů.

Manželka tvrdila, že dostala od svého chotě danajský dar, zvlášť když šperkovnice spustila zmiňované kvílení během spánku. Po měsíci skopičin manželům došla trpělivost a přenesli ji z ložnice do chodby.
Podivné chování skřínky ustalo, nikdo nevěděl proč.
Podle : Spirit, 2004SPADLÝ OBRAZ JAKO PŘEDTUCHA

Rozhodla jsem se napsat vám příběh, který se udál v naší rodině. Stal se v roce 1947 nebo 48, buď v prosinci nebo v lednu, přesně si již nepamatuji, vím jen, že dost sněžilo. Byli jsme tři sourozenci. S mladším jsem byla doma, starší studoval na vysoké škole a při čistkách byl ve druhé etapě vyhozen ze školy. Napsal nám, že nemůže najít zaměstnání, a proto odjíždí na Slovensko, do Ilavy, kde prý naše propuštěné studenty zaměstnávají, a až bude mít stálé bydliště, že napíše.
Seděli jsme jednou u večeře. Náhle jsem vyskočila a utíkala ke dveřím. Na dotaz rodičů, co se mi stalo, říkám, vždyť někdo zvonil. Venku sněžilo, ale přede dveřmi nikdo nebyl. Druhý den se opakovalo totéž, jen s tím rozdílem, že zvonění slyšel i můj bratr a opět nic. Třetí den se zvonění opakovalo, ale to jsme již slyšeli všichni. Venku zase nikdo nebyl, a když jsme se vrátili do pokoje a usedli ke stolu, spadl nám ze stěny obraz. Nerozbil se, skoba i závěsné ouško normálně držely. Byli jsme z toho všichni zaražení, jen maminka řekla, že se Zdeňkovi muselo něco stát. K tomu chci podotknout, že jsme bydleli v domě, před kterým byla oplocená předzahrádka, takže kdo k nám chtěl jít, musel otevřít nejprve branku, udělat několik kroků a překonat ještě čtyři schody k hlavnímu vchodu, kde teprve mohl zvonit.
Protože bratr ze Slovenska dlouho nepsal, nechal otec po něm pátrat. Bratr byl oficiálně považován za nezvěstného. Po oné události jsme byli všichni neklidní, ale za krátkou dobu jsme dostali dopis ze Slovenska, v němž byl přepašovaný dopis od bratra z Rakouska. Psal nám, abychom se nestrachovali, že je v pořádku, a až bude vhodná doba, že se ozve. V dopise též napsal, kdy utíkali přes hranice. Bylo to přesně v den, kdy jsme slyšeli zvonění všichni a kdy nám spadl obraz. Dva dny před tím čekali na vhodnou dobu. Oficiálně nám napsal až v roce 1952, a to z Austrálie, kde v roce 1964 také zemřel.
V.D., Jihlava
Podle : Spirit, 2004DŮM PLNÝ STRAŠIDELPan František. Se nestačil divit.Na mobil mu v cizině došlo několik zmatených textových zpráv.Nejdřív se domníval,že jde o nějaký žert přátel nebo reklamu,jenže záhy poznal,že mu přicházejí "pobožné zprávy".Dvě zprávy si opsal a po návratu do Prahy poprosil o pomoc svého tchána,vědeckého pracovníka v důchodu.Ten hned věděl,o co jde.Texty identifikoval jako biblické citace,psané jazykem přibližně 17.stol."Někdo si z tebe dělá legraci,"zakončil zkoumání obou textů."Poslali ti smsku ze 17.stol.asi Komenský,"žertovala jeho manželka.


Zklamaný muž se ale pro jistotu obrátil na kamaráda,kartáře a znalce tajemna.Poradil mu,že celá událost může souviset s nějakou změnou v jeho životě.František řekl,že se nedávno přestěhovali,koupili starou vilu v centru.Přestože jinou stopu nenašli "chytli"se alespoň této.A docela se podivovali!Kartář zjistil,že v domě bydlel před válkou aktivní okultista a v bývalé hale pro hosty se konávaly nějaké duchovní seance.Navíc tu strašilo už před 60ti lety,pře válkou zase vypadávala elektrika,obyvatelé se báli chodit do kotelny v suterénu.Nakonec našli paní,která zde v dětství skutečně žila.Anna M.potvrdila všechna zjištění."A ještě tam bydlel nějaký chemik a alchymista,roku 1804 ho pokusy zabily,něco mu bouchlo v ruce. Tohle nám vyprávěl v roce 1937 pan Ondráček,tatínkův přítel,že se to povídalo už za jeho praděda.Barák je to starej,to víte,má své mouchy,"usmívala se tajemně stařenka. "Jsou to pověsti a drby ,určitě je pravda,že na schodech do ložnice se zastřelil syn tehdejšího továrníka z nešťastné lásky,"doplnila informace.Stěna prý byla celá od krve a pořád se objevovaly narezlé skvrny.Že by nějaký exces jako u doktora .Fausta?


Po několika týdnech tápání nás napadla teorie přímo konspirativní.Představme si,že SMS zprávy nebyly poslány z minulosti,ale z budoucnosti!Díky vyspělé technice se někdo podíval do minulosti,kterou je pro něj naše 21.stol.Trochu to asi popletl,použil text z "příručky"17.stol.Věděl,že lidé byli tehdy pobožní.proto volili novozákonní citace.Taková teorie je hodně přitažená za vlasy,ale proč ne?Mohla by dokonce potvrdit experimentování s časem?Alespoň nastínit něco bližšího.Albert Einstein počátkem 20.stol.pravil: "Pro nás,přesvědčené fyziky,jsou minulost,současnost a budoucnost pouhé iluze – i když tvrdošíjné iluze.


A nejpodivnější události na konec:Asi po měsíci v domě pana Františka začal řádit poltergiest!Nejprve mu spadla omítka na stropě v kuchyni,po té se začal objevovat "duchové",o nichž se zmiňoval přítel kartář a i stará paní,nakonec se barák divně začal "třást".Manifestace ducha byly stále agresivnější,drzejší.Když došlo ke zranění Františkova syna náhlým a bezdůvodným "vystřelením" polínka dřeva z hromady ve sklepě,nečekala rodina už vůbec na nic – dům prodali.Spustil se snad nějak "strašící mechanismus" díky oběma dětem?Vlastně ještě jednu zprávu pro vás mám: Nový majitelé dům asi po roce obehnali vysokým plotem,sám jsem to viděl nedávno,o nějakých dalších průzkumech nechtějí ani slyšet.U vchodu jsou nainstalovány kamery,bůhví,co se tam děje…

Zdroj: archiv kpufo | Autor: Leon Kazanski
Zobrazeno: 2910x | Trvalý odkaz | Diskusní fórum
Titulní stránkaSlužby a řemeslaObchod a výrobaZábava a ostatníVaše názory, diskuseFotky Jihlavy, galerieVaše www adresa zjihlavy.czRSS kanál serveru zJihlavy.cz
Záhady a zajímavosti
Komerční sdělení
Není žádná reklama [err.#2]
Podporujeme projekty
ČSS ZO 6-18 Cunicunulus
ALFA 1 - KPUFO sekce Poltergeist Hosting by 3nicom solutions

Dnes je 15.7.2024,
svátek slaví Jindřich, zítra Luboš.

Google
Komerční sdělení
Není žádná reklama [err.#2]
Foto postřehy

Rekonstrukce Brněnského mostu

1. dubna se začal opravovat jeden z nejfrekventovanějších mostů v Jihlavě. Znovu průjezdný by měl být v říjnu.

Mediální partnerství
Jihlavská astronomická společnost Jihlavské listy
Vladimír Matula - reklama, marketing, internetový marketing i-vysočina.cz - informujeme o všem
Správa a statistiky webu

Vývoj a provoz těchto stránek zajišťuje

 Logoshop.cz | Grafické práce &výroba www 

Grafické studio a výroba www

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.    Další informace

JIHLAVA: Nezávislý Info Server