MOHU ŽÍT MIMO SVÉ TĚLO?

MOHU ŽÍT MIMO SVÉ TĚLO?

29.12.2006 |   Do redakce časopisu Magazín 2000 došel kdysi tento dopis:Píši vám, abych se pokusila získat odpověď na otázku, která mě velice zajímá. Otázka zní: Co je to mimotělní zážitek? Také by mě zajímalo, zda se to stalo někomu z naší republiky.

Většinou se dočtu o pozorování světelných objektů na obloze, ale o tomto případu ještě ne - tedy kromě mne. Je to ale už dost dlouho a já doufám, že od té doby se našel už i někdo jiný. Co by se tedy stalo, kdybych s nimi odešla a mé tělo zůstalo ležet na posteli? Zemřela bych, nebo žila dál? Mohla bych se ještě někdy vrátit? Tyto a mnoho dalších otázek mě zajímá a já doufám, že se pokusíte odpovědět. Byla bych vám za to vděčná.


I. N. Batelov
Odpověď redakce:


Mimotělní zážitek, jak jste svůj dotaz nazvala, v podstatě prožívá každý z nás, když spí a má nejrůznější sny. Zatímco spáč poklidně oddechuje, tedy jeho tělo zůstává v klidu na lůžku, ve snu může být třeba až na druhém konci světa nebo daleko ve vesmíru. Sama jistě znáte i sny, kdy ze spaní křičíte, pláčete, smějete se nebo můžete mít erotické pocity. Nastane však i situace, kdy se probouzíte z čehosi hrůzného a nejste schopna po určitou dobu například pohnout rukama nebo se dokonce zvednout z lůžka.


Vás však zajímá, co by se s vámi stalo, kdyby se mimozemšťané pokusili navázat s vámi kontakt způsobem, při němž by ovládli jen vaše myšlení, vaši duši. Je to oblast neprobádaná, na niž i odborníci mají nejrůznější názory. Podstatou sporu totiž je, zda vůbec člověk cosi jako duši má. Pod pojmem duše si ovšem můžeme představovat leccos. Pak jistě může i tělo dál žít - samozřejmě že by mimozemšťané něco takového ovládali.


Pro představu takového stavu si rovněž můžeme představit situaci, kdy člověk je v kómatu, mozek nepracuje, ale tělesné funkce jsou udržovány v činnosti.


Je tu však ještě otázka času a jeho relativity. Sny prý trvají jen velice krátce, i když nám se zdá, že jsme prožili třeba několik hodin. Proto i "opuštění těla" by se nám mohlo zdát dlouhé, zatímco ve skutečnosti by šlo třeba jen o pár sekund.


Berme zatím jako fakt, že je mnoho otázek, na které nemůžeme dát zcela přesné odpovědi, protože je to nad naše chápání, vědomosti i znalosti. Mimotělní zážitky k nim do jisté míry patří.
Podle : Magazín 2000, 1994

Zdroj: archiv kpufo | Autor: Leon Kazanski
Zobrazeno: 3877x | Trvalý odkaz | Diskusní fórum
Titulní stránkaSlužby a řemeslaObchod a výrobaZábava a ostatníVaše názory, diskuseFotky Jihlavy, galerieVaše www adresa zjihlavy.czRSS kanál serveru zJihlavy.cz
Záhady a zajímavosti
Komerční sdělení
Není žádná reklama [err.#2]
Podporujeme projekty
Hosting by 3nicom solutions
ČSS ZO 6-18 Cunicunulus ALFA 1 - KPUFO sekce Poltergeist

Dnes je 28.2.2024,
svátek slaví Lumír, zítra Horymír.

Google
Komerční sdělení
Není žádná reklama [err.#2]
Foto postřehy

Rekonstrukce Brněnského mostu

1. dubna se začal opravovat jeden z nejfrekventovanějších mostů v Jihlavě. Znovu průjezdný by měl být v říjnu.

Mediální partnerství
Jihlavské listy Jihlavská astronomická společnost
i-vysočina.cz - informujeme o všem Vladimír Matula - reklama, marketing, internetový marketing
Správa a statistiky webu

Vývoj a provoz těchto stránek zajišťuje

 Logoshop.cz | Grafické práce &výroba www 

Grafické studio a výroba www

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.    Další informace

JIHLAVA: Nezávislý Info Server