BUDEČSKÉ PODZEMÍ

BUDEČSKÉ PODZEMÍ

19.2.2007 |   Pod zámkem v Budči se nalézají obrovské podzemní prostory. Dvoupatrové klenuté sklepy s nosnými pilíři a odvodňovacími kanálky po stranách.

Chodby jsou buď zděné nebo vysekané přímo do skály na níž celý zámek stojí. Velká část sklepů je bohužel v současnosti zasypána vinou přírodních vlivů a nebo lidským úmyslem.

Podle místních kronik vedla ze zámeckého podzemí chodba směrem na SSZ do Nové Říše, která je vzdálená cca 10 km. Vstup do chodby je pravděpodobně zavalen a místní lidé spíše tuší, kde by mohl být. Je zajímavé, že se tu již dlouhou dobu traduje pověst o ukrytém pokladu, který by se měl nalézat někde v podzemním labyrintu. Určity by stálo za to udělat podrobný průzkum této lokality.

Nedávno jsem díky místnímu starostovi podzemní prostory navštívil a byl jsem velmi překvapen. Celé sklepení je zbudováno ve dvou patrech s obrovskými nosnými sloupy, které určitě sahají mnohem hlouběji, než je na první pohled vidět. Místa zasypaná hlínou dávají tušit pokračování chodeb. Našli jsme pravděpodobný vstup do druhého patra sklepů, ale po pár metrech chodba končila závalem.
Z celého místa je cítit podivná atmosféra. Člověk má pocit, jakoby na něj ty prastaré zdi přímo koukaly a tuší za nimi něco víc. Jakoby skrývaly nějaké tajemství.

Tomáš PlesingerVíce fotek

Zdroj: archiv KPUFO | Autor: Zanoni
Zobrazeno: 3848x | Trvalý odkaz | Diskusní fórum
Titulní stránkaSlužby a řemeslaObchod a výrobaZábava a ostatníVaše názory, diskuseFotky Jihlavy, galerieVaše www adresa zjihlavy.czRSS kanál serveru zJihlavy.cz
Záhady a zajímavosti
Komerční sdělení
Není žádná reklama [err.#2]
Podporujeme projekty
ČSS ZO 6-18 Cunicunulus
Hosting by 3nicom solutions ALFA 1 - KPUFO sekce Poltergeist

Dnes je 12.6.2024,
svátek slaví Antonie, zítra Antonín.

Google
Komerční sdělení
Není žádná reklama [err.#2]
Foto postřehy

Rekonstrukce Brněnského mostu

1. dubna se začal opravovat jeden z nejfrekventovanějších mostů v Jihlavě. Znovu průjezdný by měl být v říjnu.

Mediální partnerství
i-vysočina.cz - informujeme o všem Vladimír Matula - reklama, marketing, internetový marketing
Jihlavská astronomická společnost Jihlavské listy
Správa a statistiky webu

Vývoj a provoz těchto stránek zajišťuje

 Logoshop.cz | Grafické práce &výroba www 

Grafické studio a výroba www

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.    Další informace

JIHLAVA: Nezávislý Info Server