Zlatý důl pro magistrát? Zlatnictví

Zlatý důl pro magistrát? Zlatnictví

Jihlava náměstí, obchody

30.10.2008 |   Nejdražší nebytové nájmy jsou v jihlavských ulicích blízko náměstí. Naopak nejméně v krajském městě přitéká do kasy magistrátu z domů mimo památkovou rezervaci. Například Havlíčkův Brod má ve srovnání s Jihlavou z pronájmů jen třetinové zisky.

Zlatnictví na rohu Benešovy ulice a Masarykova náměstí by si měli úředníci z jihlavské radnice pořádně hýčkat. Tento obchod je totiž "zlatým dolem" pro magistrátní pokladnu.

Majitel zlatnictví platí městu nejvyšší nájem za metr čtvereční nebytových prostor. Na Vysočině se zřejmě nenajde jiná prodejna, která by vynášela radnici víc.

zJIHLAVY.cz   Sdílet
"Ve zlatnictví na Benešově ulici 1 je roční nájemné 7 940 korun za metr čtvereční. Celkem to je přes 565 tisíc korun za rok," uvedl mluvčí magistrátu Radek Tulis. Na druhé a třetí příčce jsou z pohledu výšky nájemného prodejny obuvi a optiky na Komenského ulici.

A kdo spolupracuje s jihlavskou radnicí nejdéle? Provozovatel tradičního lahůdkářského obchodu na Benešově ulici Petr Sýkora. V městském domě podniká už od roku 1991. "Lahůdky zde byly již před rokem 1991," připomněl tradici Petr Sýkora.

Mezi věrné nájemce od začátku devadesátých let patří i prodejna Snahy na Komenského ulici a cestovní kancelář Čedok na Masarykově náměstí. Magistrát má měsíčně z pronájmů nebytových prostor 1,6 milionu korun, což je více než v Havlíčkově Brodě či Třebíči.

"Jihlava má pronajaty nebytové prostory v devětadevadesáti domech městské památkové rezervace," prozradil Radek Tulis.

Nejdražší nájmy jsou v jihlavských ulicích blízko náměstí. Naopak nejméně přitéká do městské kasy z domů mimo památkovou rezervaci. Příklad? V Brtnické ulici je to ročně 321 korun za metr.

V Třebíči se platí nejvyšší nájmy za metr čtvereční na Karlově náměstí. Roční taxa je maximálně dva tisíce korun. Nejvíce peněz, celkem 846 tisíc za rok, ale plyne na radnici z objektu na Hrotovické ulici 177. Působí tam společnosti Čikom a Esko-T. Na Karlově náměstí vynáší městu nejvíce dům, kde sídlí Tipatour. Za rok se jedná o 727 tisíc. Naopak nejmenší sazebník, od dvou set korun za metr ročně, funguje na Okružní ulici či na ulici Manželů Curieových. Měsíčně má městský úřad z nebytových pronájmů 1,4 milionu. "Peníze z pronájmů jsou začleněny do rozpočtu města, o jejich využití rozhoduje zastupitelstvo," vysvětlila Irena Syrová, mluvčí třebíčské radnice.

Havlíčkův Brod má oproti Jihlavě třetinové příjmy za pronájmy v městských budovách – 585 tisíc měsíčně. Nejvyšší nájemné se platí na Havlíčkově náměstí v domě, kde sídlí GE Money Bank. Kanceláře zde mají i menší pojišťovny a právníci. Taxa je tři tisícovky za metr ročně. Jen o 500 korun méně se platí v Dolní ulici, kde působí elektro Euronics.

A kolik jsou v Havlíčkově Brodě nejnižší nájmy? "Jedná se o skladové prostory bez vody a tepla, kde nájemné činí 350 korun ročně za metr čtvereční," sdělila Alena Doležalová, mluvčí radnice v Brodě.
Zdroj: MF DNES - Vysočina» | Autor: Radek Laudin

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

Aktuální články z Jihlavy

3.4.2018 |  Pokud by se našel někdo, kdo by měl zájem sem tam něco přispět na tyto stránky, může poslat e-mailem na adresu info@zjihlavy.cz několik vět týkajících se aktuálního dění nebo zajímavostí z Jihlavy.  | Celý článek ›

7.4.2016 |  Jak již dříve Jihlavské listy uvedly, krajská Jihlava chystá revitalizaci lesoparku Skalka.

Součástí prací má být plánované odtrubnění Koželužského potoka, o kterém se diskutuje již mnoho let. Aby však mohla radnice toto opatření zrealizovat, chybí jí finanční prostředky a potřebuje vypořádat některé majetkoprávní poměry.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

12.11.2014 |  Opravené schody z Jakubského náměstí do Heulosu jsou od úterý 11.11.2014 opět otevřené. Parkán (směrem k penzionu Mahler na Brněnské ulici) a nově vybudovaný průchod do Heulosu z Hluboké ulice zatím ještě budou uzavřeny.

Oprava schodiště je součástí projektu s názvem Regenerace veřejných prostranství v MPR Jihlava – I.etapa. Projekt řeší regeneraci veřejných prostranství v historicky cenném jádru města Jihlavy, v městské památkové rezervaci.  | Celý článek ›

11.9.2014 |  Výstavu hub připravuje už popáté Mykologický klub Jihlava. Koná se od 12. do 14. září v Muzeu Vysočiny Jihlava.

V uplynulých letech počasí houbařům příliš nepřálo. "V loňském roce se nám podařilo nalézt a vystavit 386 druhů čerstvě nasbíraných hub," ohlíží se přesto mykoložka z jihlavského klubu Kateřina Pauzarová. Vzhledem k nynějším příznivým podmínkám je podle ní velká naděje dostat se na podobný počet vystavených hub i letos.  | Celý článek ›

30.7.2014 |  Někteří obyvatelé Vrchlického ulice a okolí chtějí co nejdříve trolejbusové spojení do Starých Hor. To by měla zajistit nová trasa linky "B", jejíž vedení je plánované z Hlavního nádraží ČD přes sídliště Březinova, Masarykovo náměstí, Dům zdraví a dále ulicí Vrchlického k železničnímu přejezdu na Jiráskově ulici, kde se počítá s konečnou linky.

"Stále čekáme, ale nic není vidět," ptá se jedna z místních obyvatelek, jejíž jméno je redakci JL známé. Jako provizorní opatření navrhuje zrušit konečnou linky 36 v Horním Kosově. "Pak už ji stačí jen prodloužit okolo Uni Hobby a u polikliniky křižovatkou vrátit zpět do Žižkovy ulice," nastiňuje možné řešení. Ředitel dopravního podniku města Josef Vilím uvedl, že vedení linky, která bude dopravně obsluhovat tuto oblast, je již projekčně připraveno.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

10.7.2014 |  Ve čtvrtek 10. července začíná letošní cyklus čtvrtečních koncertů Kulturní léto v jihlavské Pivovarské restauraci.

Od 18 hodin zahraje během první akce mladá jihlavská kapela Joyners. "Po dlouhém sehrávání se pustila do produkce vlastních věcí. Tvorba se skládá z chytlavých riffů, zpěvných melodií, anglických textů...," avizují organizátoři večera.  | Celý článek ›

19.6.2014 |  V rámci kulturní hudební akce Vysočina Fest 2014 proběhne doprovodný program v divadle DIOD Jihlava a to v pátek 11.7.2014 od 10 do 12 hodin a odpoledne od 13 do 15 hodin.

Na programu budou tvůrčí umělecké dílny pro děti s ukázkami a interaktivním zapojením.

Co mohou děti v dílnách vidět, zažít a vyzkoušet si? Akrobacii na šálách, akrobatický rokenrol, tvůrčí animační dílnu a dílnu s maskou, venkovní dětskou zumbu.  | Celý článek ›

17.6.2014 |  Soutěž Stavba roku Kraje Vysočina 2013 je u konce. Výsledky byly oznámeny ve středu večer, na jejich slavnostním vyhlášení v Počátkách.

Titulem Stavba roku Kraje Vysočina 2013 byla oceněna rekonstrukce Základní umělecké školy Jihlava a tři novostavby – Čistírna odpadních vod Dolní Cerekev – Kostelec u Jihlavy, Domov důchodců ve Ždírci a Administrativní budova Moravských kováren v Jihlavě.

Do letošního ročníku bylo přihlášeno celkem devatenáct realizací v našem kraji. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích – Novostavby občanské vybavenosti, Rekonstrukce staveb občanské vybavenosti, Průmyslové a dopravní stavby a Vodohospodářské a zemědělské stavby.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

10.6.2014 |  Povolení od ministerstva životního prostředí ke geologickému průzkumu sice ještě nemá, ale už vypsala tendr na jeho dodavatele. Správa úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) začala hledat firmu, která by zkoumala sedm vytipovaných lokalit v celé České republice. Tři z nich (Hrádek, Kraví hora a Čihadlo) se nacházejí v Kraji Vysočina nebo do něj zasahují.  | Celý článek ›

Zdroj: 5plus2.cz» | Autor: František Jirků

30.5.2014 |  Oslavu Dne Dětí chystá i jihlavská zoologická zahrada. Už tento pátek (30. května) proběhne seznámení s mezinárodní kampaní "Od pólu k pólu" prostřednictvím mateřských i základních škol z celé Vysočiny. Žáci a studenti si připravili výstavy obrázků a modelů zeměkoule i zajímavé prezentace projektů výzkumů o mobilních telefonech, spotřebě papíru a vody, o regionálních zdrojích i nadměrném používání igelitových tašek a obalů.
Prezentace začnou v 9:00 hodin ve vzdělávacím centru PodpoVRCH, program bude pokračovat od 11:00 hodin v africké vesnici Matongo.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky
Titulní stránkaSlužby a řemeslaObchod a výrobaZábava a ostatníVaše názory, diskuseFotky Jihlavy, galerieVaše www adresa zjihlavy.czRSS kanál serveru zJihlavy.cz
Historie města Jihlavy
Informace z Jihlavy
Užitečné odkazy
Podpora na síti Facebook
Podporujeme projekty
Hosting by 3nicom solutions
ČSS ZO 6-18 Cunicunulus ALFA 1 - KPUFO sekce Poltergeist
Komerční sdělení
Není žádná reklama [err.#2]

Dnes je 23.4.2024,
svátek slaví Vojtěch, zítra Jiří.

Google
Komerční sdělení
Není žádná reklama [err.#2]
Foto postřehy

Rekonstrukce Brněnského mostu

1. dubna se začal opravovat jeden z nejfrekventovanějších mostů v Jihlavě. Znovu průjezdný by měl být v říjnu.

Mediální partnerství
Jihlavská astronomická společnost Vladimír Matula - reklama, marketing, internetový marketing
i-vysočina.cz - informujeme o všem Jihlavské listy
Správa a statistiky webu

Vývoj a provoz těchto stránek zajišťuje

 Logoshop.cz | Grafické práce &výroba www 

Grafické studio a výroba www

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.    Další informace

JIHLAVA: Nezávislý Info Server