Umělecké dílny pro děti na Vysočina Festu

Umělecké dílny pro děti na Vysočina Festu

Multižánrový Vysočina Fest - Šála

19.6.2014 |   V rámci kulturní hudební akce Vysočina Fest 2014 proběhne doprovodný program v divadle DIOD Jihlava a to v pátek 11.7.2014 od 10 do 12 hodin a odpoledne od 13 do 15 hodin.

Na programu budou tvůrčí umělecké dílny pro děti s ukázkami a interaktivním zapojením.

Co mohou děti v dílnách vidět, zažít a vyzkoušet si? Akrobacii na šálách, akrobatický rokenrol, tvůrčí animační dílnu a dílnu s maskou, venkovní dětskou zumbu.

zJIHLAVY.cz   Sdílet
Jak to bude probíhat a jak se mohou děti zúčastnit? Každá dílna má kapacitu max. 10 až 12 dětí a proto je třeba se na dílny předem jednoduše zaregistrovat e-mailem. Animační dílna je jako jediná dvouhodinová. Ostatní čtyři dílny trvají zhruba 30 minut a během dvouhodinového programu lze projít všemi čtyřmi. Pro registraci stačí uvést jméno dítěte, dopolední (10.00 - 12.00 hod.), nebo odpolední (13.00 - 15.00 hod.) programový blok a vybrat buď pouze animační, nebo všechny ostatní dílny. E-mail k registraci je: produkce@diod.cz. Máte se bát o děti? V žádném případě  smile03 . Dílny povedou a dětem se budou věnovat zkušení lektoři a pedagogové, kteří jsou profesionály ve svých oborech.

ANIMAČNÍ DÍLNA - Hana Dočkalová a Aleš Paroulek, lektoři Malé školy animace a Filmového táboru Aertěk
"Co je animace? A díky jakému fíglu rozpohybovává svět kolem nás? Tušíte, váháte, víte... Přijďte na animační dílny a vytvořte si svůj vlastní animovaný film. Seznámíte se s potřebnou technikou,

AKROBATICKÝ ROKENROL - několikanásobní mistři světa v akrobatickém rokenrolu Kateřina a Roman Kolbovi - Kolbdance VSK FTVS Praha, vícemistryně světa v dívčích senior formacích Barbora Schreková - FTVS Praha, Kolbdance.
"Je to sport, tanec, nebo akrobacie? V dílně akrobatického rokenrolu se dozvíte více o směsce gymnastiky, tance, baletu i aerobiku. Přijďte si vyzkoušet základní kroky, rokenrolové kopy i prvky akrobacie. Rokenrol je sice dřina, ale ve výsledku úžasná estetická podívaná...."nakouknete za oponu trikového filmu...."

MASKY - Kateřina Molčíková, loutkoherečka a tanečnice nezávislého divadla Cirkus Žebřík, členka ženské hudební kapely Herky a lektorka dramatických kurzů.
"Maskování, maškaráda, balet a hra – dílna masek. Malá divadelní kratochvíle pro děti, během níž se budeme proměňovat, aniž bychom přestaly být sami sebou a možná objevíme schopnosti, o kterých jsme ani nevěděli. Pracovat budeme s maskami týlními, které nezakrývají obličej, se škraboškami a s rychle vyrobenými vlastními maskami papírovými. Děti se seznámí se základními principy práce s maskou a všechny si je vyzkouší."

ŠÁLY - Karolína Koubová a Adam Hruška, divadlo DIOD
"Pojďte se s námi pověsit! V dílně se seznámíme se cirkusovou disciplínou, která je krásná na pohled, vyžaduje trochu síly a odvahy a rozhodně nebude nikoho nudit. Vyzkoušíme si základní pozice, šplhání a zvládneme i krátkou sestavu."

DĚTSKÁ ZUMBA - Ester Michlová Pohanková - Taneční studio ESSI, Dětský taneční klub 4.S.E. "Zumbatomic je průkopnický program dětské zumby na Vysočině. Abyste se k nám přidali, nemusíte umět tancovat. Stačí mít chuť se hýbat a pobavit se s námi v rytmu svižné muziky. Ostych a strach? Naopak, zumba s námi je o radosti, elánu a zábavě."

Komerční sdělení:

Aktuální články z Jihlavy

7.4.2016 |  Jak již dříve Jihlavské listy uvedly, krajská Jihlava chystá revitalizaci lesoparku Skalka.

Součástí prací má být plánované odtrubnění Koželužského potoka, o kterém se diskutuje již mnoho let. Aby však mohla radnice toto opatření zrealizovat, chybí jí finanční prostředky a potřebuje vypořádat některé majetkoprávní poměry.  | Celý článek ›

1.4.2016 |  Vzácná návštěva dorazila do malé obce pod Javořicí, kde se z křišťálově čisté vody, že křišťálově čistější být nemůže, vaří již několik let vynikající podjavořický ležák.

V rámci česko-čínské spolupráce a díky miliardové investici čínského investora se nyní bude vařit toto vysočinské pivo až v Asii a výhledově možná i po celém světě. Formou franšízy vzniknou i rodinné pivovarské hospůdky a restaurace.

PR oddělení tohoto malého pivovaru nyní řeší zásadní problém a to jak převést do čínských znaků pohledného kozla z loga této expandující firmy.
 | Celý článek ›

Zdroj: Apríl | Autor: Apríl

Komerční sdělení:

8.1.2015 |  Dům dětí a mládeže Jihlava (DDM) vyhlásil anketu Sportovec roku 2015 na Jihlavsku do patnácti let, zájemci mohou nominovat své kandidáty do 20. února.

Nominovaný nesmí v roce 2014 přesáhnout věkovou hranici patnácti let, kolektivy by měly mít tři a více členů. Stejně jako v uplynulých letech ocení pořadatelé sportovce bez ohledu na druh sportovního odvětví i členství ve sportovním klubu.  | Celý článek ›

12.11.2014 |  Opravené schody z Jakubského náměstí do Heulosu jsou od úterý 11.11.2014 opět otevřené. Parkán (směrem k penzionu Mahler na Brněnské ulici) a nově vybudovaný průchod do Heulosu z Hluboké ulice zatím ještě budou uzavřeny.

Oprava schodiště je součástí projektu s názvem Regenerace veřejných prostranství v MPR Jihlava – I.etapa. Projekt řeší regeneraci veřejných prostranství v historicky cenném jádru města Jihlavy, v městské památkové rezervaci.  | Celý článek ›

11.9.2014 |  Výstavu hub připravuje už popáté Mykologický klub Jihlava. Koná se od 12. do 14. září v Muzeu Vysočiny Jihlava.

V uplynulých letech počasí houbařům příliš nepřálo. "V loňském roce se nám podařilo nalézt a vystavit 386 druhů čerstvě nasbíraných hub," ohlíží se přesto mykoložka z jihlavského klubu Kateřina Pauzarová. Vzhledem k nynějším příznivým podmínkám je podle ní velká naděje dostat se na podobný počet vystavených hub i letos.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

30.7.2014 |  Někteří obyvatelé Vrchlického ulice a okolí chtějí co nejdříve trolejbusové spojení do Starých Hor. To by měla zajistit nová trasa linky "B", jejíž vedení je plánované z Hlavního nádraží ČD přes sídliště Březinova, Masarykovo náměstí, Dům zdraví a dále ulicí Vrchlického k železničnímu přejezdu na Jiráskově ulici, kde se počítá s konečnou linky.

"Stále čekáme, ale nic není vidět," ptá se jedna z místních obyvatelek, jejíž jméno je redakci JL známé. Jako provizorní opatření navrhuje zrušit konečnou linky 36 v Horním Kosově. "Pak už ji stačí jen prodloužit okolo Uni Hobby a u polikliniky křižovatkou vrátit zpět do Žižkovy ulice," nastiňuje možné řešení. Ředitel dopravního podniku města Josef Vilím uvedl, že vedení linky, která bude dopravně obsluhovat tuto oblast, je již projekčně připraveno.  | Celý článek ›

10.7.2014 |  Ve čtvrtek 10. července začíná letošní cyklus čtvrtečních koncertů Kulturní léto v jihlavské Pivovarské restauraci.

Od 18 hodin zahraje během první akce mladá jihlavská kapela Joyners. "Po dlouhém sehrávání se pustila do produkce vlastních věcí. Tvorba se skládá z chytlavých riffů, zpěvných melodií, anglických textů...," avizují organizátoři večera.  | Celý článek ›

17.6.2014 |  Soutěž Stavba roku Kraje Vysočina 2013 je u konce. Výsledky byly oznámeny ve středu večer, na jejich slavnostním vyhlášení v Počátkách.

Titulem Stavba roku Kraje Vysočina 2013 byla oceněna rekonstrukce Základní umělecké školy Jihlava a tři novostavby – Čistírna odpadních vod Dolní Cerekev – Kostelec u Jihlavy, Domov důchodců ve Ždírci a Administrativní budova Moravských kováren v Jihlavě.

Do letošního ročníku bylo přihlášeno celkem devatenáct realizací v našem kraji. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích – Novostavby občanské vybavenosti, Rekonstrukce staveb občanské vybavenosti, Průmyslové a dopravní stavby a Vodohospodářské a zemědělské stavby.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

10.6.2014 |  Povolení od ministerstva životního prostředí ke geologickému průzkumu sice ještě nemá, ale už vypsala tendr na jeho dodavatele. Správa úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) začala hledat firmu, která by zkoumala sedm vytipovaných lokalit v celé České republice. Tři z nich (Hrádek, Kraví hora a Čihadlo) se nacházejí v Kraji Vysočina nebo do něj zasahují.  | Celý článek ›

Zdroj: 5plus2.cz» | Autor: František Jirků

30.5.2014 |  Oslavu Dne Dětí chystá i jihlavská zoologická zahrada. Už tento pátek (30. května) proběhne seznámení s mezinárodní kampaní "Od pólu k pólu" prostřednictvím mateřských i základních škol z celé Vysočiny. Žáci a studenti si připravili výstavy obrázků a modelů zeměkoule i zajímavé prezentace projektů výzkumů o mobilních telefonech, spotřebě papíru a vody, o regionálních zdrojích i nadměrném používání igelitových tašek a obalů.
Prezentace začnou v 9:00 hodin ve vzdělávacím centru PodpoVRCH, program bude pokračovat od 11:00 hodin v africké vesnici Matongo.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Titulní stránkaSlužby a řemeslaObchod a výrobaZábava a ostatníVaše názory, diskuseFotky Jihlavy, galerieVaše www adresa zjihlavy.czRSS kanál serveru zJihlavy.cz
Historie města Jihlavy
Informace z Jihlavy
Užitečné odkazy
Podpora na síti Facebook
Podporujeme projekty
ČSS ZO 6-18 Cunicunulus
ALFA 1 - KPUFO sekce Poltergeist Hosting by 3nicom solutions
Komerční sdělení

Dnes je 18.2.2018,
svátek slaví Gizela, zítra Patrik.

Google
Komerční sdělení
Malířské práce Jihlava
Foto postřehy

HISCUBE ReView

Mapa HISCUBE ReView

Aplikace HISCUBE ReView - reportáže a zprávy Heulos TV

Mediální partnerství
Vladimír Matula - reklama, marketing, internetový marketing i-vysočina.cz - informujeme o všem
Jihlavské listy Jihlavská astronomická společnost
Správa a statistiky webu

Vývoj a provoz těchto stránek zajišťuje

 Logoshop.cz | Grafické práce &výroba www 

Grafické studio a výroba www

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.    Další informace

JIHLAVA: Nezávislý Info Server