Zlatá jeřabina 2006 - vyhlášení výsledků

Zlatá jeřabina 2006 - vyhlášení výsledků

Zlatá jeřabina 2006 - Logo

22.5.2007 |   V jihlavském Horáckém divadle byly v pondělí večer vyhlášeny výsledky ankety Zlatá jeřabina o nejvýznamnější kulturní počin roku 2006.

Oceněni byli vždy tři nejlepší ze dvou hlavních kategorií - Pěče o kulturní dědictví a Kulturní aktivita. V obou kategoriích soutěžilo na třicet účastníků, mezi kterými vybírali sami občané prostřednictvím internetové ankety.

V letošním roce zaznamenali pořadatelé více jak dvadvacet tisíc platných hlasů, což svědčí o dalším nárustu oproti loňskému roku.

Vysočina-news.cz   Sdílet
Soutěž Zlatá jeřabina vyhlásil letos už potřetí krajský úřad kraje Vysočina, který udělil vítězným účastníkům i finanční odměnu.

Zvláštního ocenění se dočkal polenský starosta Jindřich Skočdopole, jenž byl oceněn za vzornou péči o město a kulturní dědictví. Město Polná se totiž stalo historickým městem roku 2006.

Třetí místo v kategorii Péče o kulturní dědictví obsadil modelář Stanislav Vrška. Více než rok a půl pracoval na přesném modelu židovského ghetta v Třebíči. Dílo je vyrobeno v měřítku jedna ku stu a pyšní se rozměry pět krát dva metry.

O místo výše skončil restaurátor Jaroslav Benda, který za pomoci farního úřadu v Pelhřimově zrestauroval hlavní oltář kostela sv. Bartoloměje. Barokní dílo z roku 1663 je cenným skvostem, který jen na výšku měří třináct metrů. Slavnostně byl vysvěcen v srpnu loňského roku.

Vítězem v této kategorii se stalo osm studentů, kteří zdigitalizovali bývalé Smetanovo náměstí v Havlíčkově Brodě. Vítězný projekt dostal v anketě více jak dvě tisícovky hlasů. Osm studentů maturitního ročníku technického lycea v roce 2005/2006 vytvořila počítačový model náměstí, které před čtyřiceti lety ustoupilo panelům. Jak při děkovné řeči uvedl Josef Charamza, učitel lycea, pokračují studenti s digitalizací i dalších částí Havlíčkova Brodu.

Třetí nejvýznamnější kulturní aktivitou loňského roku byl vyhlášen festival Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou. Tento mezinárodní festival, ač pojmenován jako folkový, nabízí lidem prolínání většiny hudebních žánrů.

Střibrnou příčku obsadil projekt Zaváté šlépěje, který mapuje život a dílo Jaroslava Šlezingra, zapomenutého umělce, který zemřel v jáchymovském dole. Po jeho stopách se vydala skupina nadšenců a výsledkém jejich práce je dokument a také vydání knihy.

Nejvíce hlasů, celkem 3545, obdrželo Občanské sdružení Jan Václav Stamic za organizaci hudebního festivalu Stamicovy slavnosti. Stamic je slavný dirigent a houslista, který se narodil v Německém, dnešním Havlíčkově, Brodě. Na jeho počest se každoročně v jeho rodišti koná mnoho koncertů, na nichž vystupují hudebníci z celého světa.

Součástí slavnostního vyhlášení byla i vystoupení národopisného souboru Bítešan a také divadelní představení Play Čechov v režii divadelního souboru Horáckého divadla.
Zdroj: Vysočina-news.cz» | Autor: Vojtěch Sedlák | Původní článek»

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

Aktuální články z Jihlavy

3.4.2018 |  Pokud by se našel někdo, kdo by měl zájem sem tam něco přispět na tyto stránky, může poslat e-mailem na adresu info@zjihlavy.cz několik vět týkajících se aktuálního dění nebo zajímavostí z Jihlavy.  | Celý článek ›

7.4.2016 |  Jak již dříve Jihlavské listy uvedly, krajská Jihlava chystá revitalizaci lesoparku Skalka.

Součástí prací má být plánované odtrubnění Koželužského potoka, o kterém se diskutuje již mnoho let. Aby však mohla radnice toto opatření zrealizovat, chybí jí finanční prostředky a potřebuje vypořádat některé majetkoprávní poměry.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

12.11.2014 |  Opravené schody z Jakubského náměstí do Heulosu jsou od úterý 11.11.2014 opět otevřené. Parkán (směrem k penzionu Mahler na Brněnské ulici) a nově vybudovaný průchod do Heulosu z Hluboké ulice zatím ještě budou uzavřeny.

Oprava schodiště je součástí projektu s názvem Regenerace veřejných prostranství v MPR Jihlava – I.etapa. Projekt řeší regeneraci veřejných prostranství v historicky cenném jádru města Jihlavy, v městské památkové rezervaci.  | Celý článek ›

11.9.2014 |  Výstavu hub připravuje už popáté Mykologický klub Jihlava. Koná se od 12. do 14. září v Muzeu Vysočiny Jihlava.

V uplynulých letech počasí houbařům příliš nepřálo. "V loňském roce se nám podařilo nalézt a vystavit 386 druhů čerstvě nasbíraných hub," ohlíží se přesto mykoložka z jihlavského klubu Kateřina Pauzarová. Vzhledem k nynějším příznivým podmínkám je podle ní velká naděje dostat se na podobný počet vystavených hub i letos.  | Celý článek ›

30.7.2014 |  Někteří obyvatelé Vrchlického ulice a okolí chtějí co nejdříve trolejbusové spojení do Starých Hor. To by měla zajistit nová trasa linky "B", jejíž vedení je plánované z Hlavního nádraží ČD přes sídliště Březinova, Masarykovo náměstí, Dům zdraví a dále ulicí Vrchlického k železničnímu přejezdu na Jiráskově ulici, kde se počítá s konečnou linky.

"Stále čekáme, ale nic není vidět," ptá se jedna z místních obyvatelek, jejíž jméno je redakci JL známé. Jako provizorní opatření navrhuje zrušit konečnou linky 36 v Horním Kosově. "Pak už ji stačí jen prodloužit okolo Uni Hobby a u polikliniky křižovatkou vrátit zpět do Žižkovy ulice," nastiňuje možné řešení. Ředitel dopravního podniku města Josef Vilím uvedl, že vedení linky, která bude dopravně obsluhovat tuto oblast, je již projekčně připraveno.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

10.7.2014 |  Ve čtvrtek 10. července začíná letošní cyklus čtvrtečních koncertů Kulturní léto v jihlavské Pivovarské restauraci.

Od 18 hodin zahraje během první akce mladá jihlavská kapela Joyners. "Po dlouhém sehrávání se pustila do produkce vlastních věcí. Tvorba se skládá z chytlavých riffů, zpěvných melodií, anglických textů...," avizují organizátoři večera.  | Celý článek ›

19.6.2014 |  V rámci kulturní hudební akce Vysočina Fest 2014 proběhne doprovodný program v divadle DIOD Jihlava a to v pátek 11.7.2014 od 10 do 12 hodin a odpoledne od 13 do 15 hodin.

Na programu budou tvůrčí umělecké dílny pro děti s ukázkami a interaktivním zapojením.

Co mohou děti v dílnách vidět, zažít a vyzkoušet si? Akrobacii na šálách, akrobatický rokenrol, tvůrčí animační dílnu a dílnu s maskou, venkovní dětskou zumbu.  | Celý článek ›

17.6.2014 |  Soutěž Stavba roku Kraje Vysočina 2013 je u konce. Výsledky byly oznámeny ve středu večer, na jejich slavnostním vyhlášení v Počátkách.

Titulem Stavba roku Kraje Vysočina 2013 byla oceněna rekonstrukce Základní umělecké školy Jihlava a tři novostavby – Čistírna odpadních vod Dolní Cerekev – Kostelec u Jihlavy, Domov důchodců ve Ždírci a Administrativní budova Moravských kováren v Jihlavě.

Do letošního ročníku bylo přihlášeno celkem devatenáct realizací v našem kraji. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích – Novostavby občanské vybavenosti, Rekonstrukce staveb občanské vybavenosti, Průmyslové a dopravní stavby a Vodohospodářské a zemědělské stavby.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

10.6.2014 |  Povolení od ministerstva životního prostředí ke geologickému průzkumu sice ještě nemá, ale už vypsala tendr na jeho dodavatele. Správa úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) začala hledat firmu, která by zkoumala sedm vytipovaných lokalit v celé České republice. Tři z nich (Hrádek, Kraví hora a Čihadlo) se nacházejí v Kraji Vysočina nebo do něj zasahují.  | Celý článek ›

Zdroj: 5plus2.cz» | Autor: František Jirků

30.5.2014 |  Oslavu Dne Dětí chystá i jihlavská zoologická zahrada. Už tento pátek (30. května) proběhne seznámení s mezinárodní kampaní "Od pólu k pólu" prostřednictvím mateřských i základních škol z celé Vysočiny. Žáci a studenti si připravili výstavy obrázků a modelů zeměkoule i zajímavé prezentace projektů výzkumů o mobilních telefonech, spotřebě papíru a vody, o regionálních zdrojích i nadměrném používání igelitových tašek a obalů.
Prezentace začnou v 9:00 hodin ve vzdělávacím centru PodpoVRCH, program bude pokračovat od 11:00 hodin v africké vesnici Matongo.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky
Titulní stránkaSlužby a řemeslaObchod a výrobaZábava a ostatníVaše názory, diskuseFotky Jihlavy, galerieVaše www adresa zjihlavy.czRSS kanál serveru zJihlavy.cz
Historie města Jihlavy
Informace z Jihlavy
Užitečné odkazy
Podpora na síti Facebook
Podporujeme projekty
ČSS ZO 6-18 Cunicunulus
ALFA 1 - KPUFO sekce Poltergeist Hosting by 3nicom solutions
Komerční sdělení
Není žádná reklama [err.#2]

Dnes je 20.3.2023,
svátek slaví Světlana, zítra Radek.

Google
Komerční sdělení
Není žádná reklama [err.#2]
Foto postřehy

Rekonstrukce Brněnského mostu

1. dubna se začal opravovat jeden z nejfrekventovanějších mostů v Jihlavě. Znovu průjezdný by měl být v říjnu.

Mediální partnerství
Vladimír Matula - reklama, marketing, internetový marketing Jihlavské listy
Jihlavská astronomická společnost i-vysočina.cz - informujeme o všem
Správa a statistiky webu

Vývoj a provoz těchto stránek zajišťuje

 Logoshop.cz | Grafické práce &výroba www 

Grafické studio a výroba www

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.    Další informace

JIHLAVA: Nezávislý Info Server