Úřady posuzují Iglavia Park

Úřady posuzují Iglavia Park

Iglavia Park v Jihlavě

20.8.2008 |   Stavební firma PSJ pokračuje v přípravách vybudování velkého administrativního areálu Iglavia Park, který plánuje postavit u Jiráskovy ulice poblíž fotbalového stadionu FC Vysočina.

Jihlavský krajský úřad se v minulém týdnu začal zabývat v procesu EIA posuzováním vlivu záměru na životní prostředí.

"Bylo zadáno zpracování dokumentace k vydání územního rozhodnutí," řekl k projektu mluvčí firmy PSJ Miroslav Fuks.

zJIHLAVY.cz   Sdílet
Zatímco loni, kdy MF DNES o záměru psala poprvé, uvolnila firma PSJ ke zveřejnění dokonce i architektonické studie celého komplexu, nyní nové obrázky odmítla poskytnout. "Vzhled budov se od té doby změnil," řekl Fuks.

Iglavia Park Jihlava by měl ve finále sestávat z pěti budov o půdorysu písmene T (v jednom případě bez jeho svislé části), které by měly mít pět, částečně šest podlaží.

Jednu z budov má tvořit přestavěná stávající výšková budova, kterou již PSJ v této lokalitě má.

V komplexu budou především kancelářské, ale také obchodní prostory a byty. Celková podlažní plocha, včetně už stávající budovy, bude asi 28,5 tisíce čtverečních metrů. Bude tam 420 vnitřních a 32 venkovních parkovacích stání.

Investor plánuje budovat areál v pěti etapách. První z nových budov by teoreticky mohla vyrůst v letech 2009 až 2011, druhá budova plus rekonstrukce stávající budovy v letech 2012 až 2014. Celý areál by měl být dokončen kolem roku 2019. Zastavěná plocha má mít výměru 4,8 tisíce čtverečních metrů.

Práce pro dva tisíce lidí Název Iglavia Park investor odvodil z původního latinského názvu Jihlavy. Budovy by měly u jednoho z hlavních příjezdů do města od dálnice D1 působit jako pomyslná "brána" z předměstí do města.

Podzemní patra budov by měla být využita k parkování a technickému zázemí, v přízemí mají být vstupní prostory, maloobchod a závodní stravování. V patrech pak budou už zmíněné pronajimatelné kancelářské plochy. Celkem by zde mělo pracovat 2 012 lidí, z toho naprostá většina v kancelářích.

Stavbu PSJ plánuje uskutečnit na vlastních pozemcích na svahu mezi Jiráskovou ulicí a parkem Keťásek.

Podle jihlavského stavebního úřadu je záměr v souladu s územním plánem města. Pouze jedna z budov malou částí zasahuje do plochy, určené zeleni. "Jedná se o akceptovatelnou plochu, která bude vyvážena zelení v rámci areálu," vyjádřil se investorovi k záměru vedoucí stavebního úřadu Michal Jarco.

Výstavba budov by také podle odborníků na životní prostředí neměla mít negativní vliv na oblasti, důležité pro ptactvo.

Architektonické návrhy reálu pochází z renomovaného ateliéru, Hrůša & Pelčák, autora například již dokončeného projektu Spielberk Office Centrum v Brně. Ateliér se však během příprav projektu Iglavia rozdělil a není ještě jasné, kdo z obou architektů jej povede k finiši.

Na základě původních odhadů vedení firmy PSJ by vybudování celého areálu Iglavia Park mělo stát až dvě miliardy korun, tedy podstatně více, než nyní v Jihlavě budovaná nejdražší stavba kraje: obchodní a zábavní komplex City Park. Ten má stát 1,3 miliardy korun a pro developera CEI Building jej zčásti staví také firma PSJ.

Záměr Iglavia Park však doznal zásadních změn od své původně uvažované podoby, zveřejněné loni v listopadu. Tehdy si PSJ nechala zpracovávat průzkum, který měl zjistit, nakolik je reálné nové administrativní prostory naplnit. "Dosavadní zjištění dávají novému projektu stále reálnější obrysy. Celkové náklady odhadujeme mezi 1,5 a půl a 2 miliardami korun," uvedl tehdy za development firmy PSJ Jiří Mutl.

Společnost PSJ souběžně chystá v Jihlavě ještě stavbu dalšího velkého areálu s byty, obchody a kancelářemi, a to v areálu někdejších Štefánikových kasáren u Vrchlického ulice. "Na obou záměrech pracujeme zhruba souběžně, ale na obou je ještě velmi mnoho práce," řekl mluvčí PSJ Miroslav Fuks.

Podle už dříve zveřejněných informací plánovala namísto kasáren společnost PSJ postavit dvojici šestnáctipatrových výškových budov.
Zdroj: MF DNES - Vysočina» | Autor: Tomáš Blažek

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

Aktuální články z Jihlavy

3.4.2018 |  Pokud by se našel někdo, kdo by měl zájem sem tam něco přispět na tyto stránky, může poslat e-mailem na adresu info@zjihlavy.cz několik vět týkajících se aktuálního dění nebo zajímavostí z Jihlavy.  | Celý článek ›

7.4.2016 |  Jak již dříve Jihlavské listy uvedly, krajská Jihlava chystá revitalizaci lesoparku Skalka.

Součástí prací má být plánované odtrubnění Koželužského potoka, o kterém se diskutuje již mnoho let. Aby však mohla radnice toto opatření zrealizovat, chybí jí finanční prostředky a potřebuje vypořádat některé majetkoprávní poměry.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

12.11.2014 |  Opravené schody z Jakubského náměstí do Heulosu jsou od úterý 11.11.2014 opět otevřené. Parkán (směrem k penzionu Mahler na Brněnské ulici) a nově vybudovaný průchod do Heulosu z Hluboké ulice zatím ještě budou uzavřeny.

Oprava schodiště je součástí projektu s názvem Regenerace veřejných prostranství v MPR Jihlava – I.etapa. Projekt řeší regeneraci veřejných prostranství v historicky cenném jádru města Jihlavy, v městské památkové rezervaci.  | Celý článek ›

11.9.2014 |  Výstavu hub připravuje už popáté Mykologický klub Jihlava. Koná se od 12. do 14. září v Muzeu Vysočiny Jihlava.

V uplynulých letech počasí houbařům příliš nepřálo. "V loňském roce se nám podařilo nalézt a vystavit 386 druhů čerstvě nasbíraných hub," ohlíží se přesto mykoložka z jihlavského klubu Kateřina Pauzarová. Vzhledem k nynějším příznivým podmínkám je podle ní velká naděje dostat se na podobný počet vystavených hub i letos.  | Celý článek ›

30.7.2014 |  Někteří obyvatelé Vrchlického ulice a okolí chtějí co nejdříve trolejbusové spojení do Starých Hor. To by měla zajistit nová trasa linky "B", jejíž vedení je plánované z Hlavního nádraží ČD přes sídliště Březinova, Masarykovo náměstí, Dům zdraví a dále ulicí Vrchlického k železničnímu přejezdu na Jiráskově ulici, kde se počítá s konečnou linky.

"Stále čekáme, ale nic není vidět," ptá se jedna z místních obyvatelek, jejíž jméno je redakci JL známé. Jako provizorní opatření navrhuje zrušit konečnou linky 36 v Horním Kosově. "Pak už ji stačí jen prodloužit okolo Uni Hobby a u polikliniky křižovatkou vrátit zpět do Žižkovy ulice," nastiňuje možné řešení. Ředitel dopravního podniku města Josef Vilím uvedl, že vedení linky, která bude dopravně obsluhovat tuto oblast, je již projekčně připraveno.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

10.7.2014 |  Ve čtvrtek 10. července začíná letošní cyklus čtvrtečních koncertů Kulturní léto v jihlavské Pivovarské restauraci.

Od 18 hodin zahraje během první akce mladá jihlavská kapela Joyners. "Po dlouhém sehrávání se pustila do produkce vlastních věcí. Tvorba se skládá z chytlavých riffů, zpěvných melodií, anglických textů...," avizují organizátoři večera.  | Celý článek ›

19.6.2014 |  V rámci kulturní hudební akce Vysočina Fest 2014 proběhne doprovodný program v divadle DIOD Jihlava a to v pátek 11.7.2014 od 10 do 12 hodin a odpoledne od 13 do 15 hodin.

Na programu budou tvůrčí umělecké dílny pro děti s ukázkami a interaktivním zapojením.

Co mohou děti v dílnách vidět, zažít a vyzkoušet si? Akrobacii na šálách, akrobatický rokenrol, tvůrčí animační dílnu a dílnu s maskou, venkovní dětskou zumbu.  | Celý článek ›

17.6.2014 |  Soutěž Stavba roku Kraje Vysočina 2013 je u konce. Výsledky byly oznámeny ve středu večer, na jejich slavnostním vyhlášení v Počátkách.

Titulem Stavba roku Kraje Vysočina 2013 byla oceněna rekonstrukce Základní umělecké školy Jihlava a tři novostavby – Čistírna odpadních vod Dolní Cerekev – Kostelec u Jihlavy, Domov důchodců ve Ždírci a Administrativní budova Moravských kováren v Jihlavě.

Do letošního ročníku bylo přihlášeno celkem devatenáct realizací v našem kraji. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích – Novostavby občanské vybavenosti, Rekonstrukce staveb občanské vybavenosti, Průmyslové a dopravní stavby a Vodohospodářské a zemědělské stavby.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

10.6.2014 |  Povolení od ministerstva životního prostředí ke geologickému průzkumu sice ještě nemá, ale už vypsala tendr na jeho dodavatele. Správa úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) začala hledat firmu, která by zkoumala sedm vytipovaných lokalit v celé České republice. Tři z nich (Hrádek, Kraví hora a Čihadlo) se nacházejí v Kraji Vysočina nebo do něj zasahují.  | Celý článek ›

Zdroj: 5plus2.cz» | Autor: František Jirků

30.5.2014 |  Oslavu Dne Dětí chystá i jihlavská zoologická zahrada. Už tento pátek (30. května) proběhne seznámení s mezinárodní kampaní "Od pólu k pólu" prostřednictvím mateřských i základních škol z celé Vysočiny. Žáci a studenti si připravili výstavy obrázků a modelů zeměkoule i zajímavé prezentace projektů výzkumů o mobilních telefonech, spotřebě papíru a vody, o regionálních zdrojích i nadměrném používání igelitových tašek a obalů.
Prezentace začnou v 9:00 hodin ve vzdělávacím centru PodpoVRCH, program bude pokračovat od 11:00 hodin v africké vesnici Matongo.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky
Titulní stránkaSlužby a řemeslaObchod a výrobaZábava a ostatníVaše názory, diskuseFotky Jihlavy, galerieVaše www adresa zjihlavy.czRSS kanál serveru zJihlavy.cz
Historie města Jihlavy
Informace z Jihlavy
Užitečné odkazy
Podpora na síti Facebook
Podporujeme projekty
ALFA 1 - Sekce Poltergeist
ČSS ZO 6-18 Cunicunulus Hosting by 3nicom solutions
Komerční sdělení
Není žádná reklama [err.#2]

Dnes je 12.6.2024,
svátek slaví Antonie, zítra Antonín.

Google
Komerční sdělení
Není žádná reklama [err.#2]
Foto postřehy

Rekonstrukce Brněnského mostu

1. dubna se začal opravovat jeden z nejfrekventovanějších mostů v Jihlavě. Znovu průjezdný by měl být v říjnu.

Mediální partnerství
Jihlavské listy Vladimír Matula - reklama, marketing, internetový marketing
Jihlavská astronomická společnost i-vysočina.cz - informujeme o všem
Správa a statistiky webu

Vývoj a provoz těchto stránek zajišťuje

 Logoshop.cz | Grafické práce &výroba www 

Grafické studio a výroba www

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.    Další informace

JIHLAVA: Nezávislý Info Server