Trolejbusové škrty v Jihlavě

Trolejbusové škrty v Jihlavě

Trolejbus v Jihlavě

29.3.2010 |   Dopravní podnik v krajském městě musí letos na provozních nákladech ušetřit zhruba 6 milionů korun. Už ve čtvrtek začne platit nový jízdní řád

"Odjezdy trolejbusů ze zastávky U Modety znám zpaměti a vyhovují mi," říká Stanislav Novotný z Jihlavy.

Od čtvrtečního rána si bude muset zvyknout nejen on, ale i tisíce dalších cestujících jihlavskou městskou hromadnou dopravou na nové jízdní řády.

Změny nastanou na všech trolejbusových linkách.

zJIHLAVY.cz   Sdílet
"S tím, že se budou prodlužovat intervaly mezi jednotlivými spoji, moc spokojený nejsem," zamračil se Novotný.

Na autobusových linkách zatím nenastanou změny žádné. "Jízdní řády u autobusů budou měněny od 1. července," avizoval ředitel dopravního podniku Josef Vilím.

Nové trolejbusové jízdní řády dopravce zveřejnil na internetu www.dpmj.cz.

Také je možné zakoupit si jízdní řád v papírové formě – v předprodeji dopravního podniku na radnici. "Na zastávkách přelepíme jízdní řády dva až tři dny dopředu," sdělil Vilím.

Trolejbusy letos v Jihlavě ujedou zhruba o 43 tisíc kilometrů méně než v roce 2009. Dopravní podnik těmito škrty uspoří 1,2 milionu korun. Šetřit musí z několika důvodů – podstatný je ten, že kvůli hospodářské krizi nedostal odměsta vyšší dotaci. Příspěvek je stejný jako loni, tedy 55,1 milionu korun. Ceny energií přitom vzrostly, zvýšily se i daně.

Trasy linek se nezmění.

To bude podle Josefa Vilíma připadat v úvahu nejdříve potom, co budou nataženy troleje v části Vrchlického ulice ve směru od nemocnice na rozrůstající se sídliště Horní Kosov.

Tím, jak trolejbusy budou (nově a zpravidla) jezdit po třinácti minutách (třeba místo deseti), se může stát, že některé spoje budou více obsazené. Možná i přeplněné... "Těžko říci, jak to bude. Uvidíme ve čtvrtek a v dalších dnech," přemítal po dotazu MF DNES řidič Marek Řezáč.

Novinkou budou od dubna rozjezdy trolejbusů z dolního Masarykova náměstí ve stejných časech, počkají na sebe linky A, B a BI.

Aby změn nebylo mnoho naráz, rozhodl se dopravní podnik odložit start elektronických jízdenek oměsíc.

Jihlavské karty mají vstoupit do ostrého provozu od 1. května. "Já jsem zatím nepochopila, jak s kartou budu v trolejbusech a autobusech zacházet," pokrčila rameny cestující Libuše Kmentová.

Nácvik na náměstí

"Více informací o novém systému (tedy o květnové změně) bude na letácích, otiskneme je ještě jednou v radničních novinách. Na náměstí také během dubna přistavíme vozy, ve kterých si zájemci mohou používání karty nacvičit," vzkázal šéf dopravního podniku Vilím.

Během dubna se dají čekat fronty v pracovišti předprodeje na Masarykově náměstí. Vydáno zatím bylo asi 15 tisíc čipových karet. Vedení dopravního podniku odhaduje, že o elektronickou jízdenku ještě může zažádat zhruba 5 000 lidí. "Papírové jízdenky budou od května dražší a nebudou přestupní," upozornil Josef Vilím.

Turisté nebo lidé, kteří cestují v Jihlavě trolejbusem a autobusem pouze sporadicky, si ale s papírovou jízdenkou vystačí. Využít mohou i jednodenní jízdenky.

Na to, aby dopravní podnik nemusel upravovat jízdní řády a měnit jízdné, by potřeboval vyšší dotaci z městské kasy. Dopravce letos musí někde ušetřit kolem šesti milionů korun.
Zdroj: MF DNES - Vysočina» | Autor: Jaroslav Paclík

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

Aktuální články z Jihlavy

3.4.2018 |  Pokud by se našel někdo, kdo by měl zájem sem tam něco přispět na tyto stránky, může poslat e-mailem na adresu info@zjihlavy.cz několik vět týkajících se aktuálního dění nebo zajímavostí z Jihlavy.  | Celý článek ›

7.4.2016 |  Jak již dříve Jihlavské listy uvedly, krajská Jihlava chystá revitalizaci lesoparku Skalka.

Součástí prací má být plánované odtrubnění Koželužského potoka, o kterém se diskutuje již mnoho let. Aby však mohla radnice toto opatření zrealizovat, chybí jí finanční prostředky a potřebuje vypořádat některé majetkoprávní poměry.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

12.11.2014 |  Opravené schody z Jakubského náměstí do Heulosu jsou od úterý 11.11.2014 opět otevřené. Parkán (směrem k penzionu Mahler na Brněnské ulici) a nově vybudovaný průchod do Heulosu z Hluboké ulice zatím ještě budou uzavřeny.

Oprava schodiště je součástí projektu s názvem Regenerace veřejných prostranství v MPR Jihlava – I.etapa. Projekt řeší regeneraci veřejných prostranství v historicky cenném jádru města Jihlavy, v městské památkové rezervaci.  | Celý článek ›

11.9.2014 |  Výstavu hub připravuje už popáté Mykologický klub Jihlava. Koná se od 12. do 14. září v Muzeu Vysočiny Jihlava.

V uplynulých letech počasí houbařům příliš nepřálo. "V loňském roce se nám podařilo nalézt a vystavit 386 druhů čerstvě nasbíraných hub," ohlíží se přesto mykoložka z jihlavského klubu Kateřina Pauzarová. Vzhledem k nynějším příznivým podmínkám je podle ní velká naděje dostat se na podobný počet vystavených hub i letos.  | Celý článek ›

30.7.2014 |  Někteří obyvatelé Vrchlického ulice a okolí chtějí co nejdříve trolejbusové spojení do Starých Hor. To by měla zajistit nová trasa linky "B", jejíž vedení je plánované z Hlavního nádraží ČD přes sídliště Březinova, Masarykovo náměstí, Dům zdraví a dále ulicí Vrchlického k železničnímu přejezdu na Jiráskově ulici, kde se počítá s konečnou linky.

"Stále čekáme, ale nic není vidět," ptá se jedna z místních obyvatelek, jejíž jméno je redakci JL známé. Jako provizorní opatření navrhuje zrušit konečnou linky 36 v Horním Kosově. "Pak už ji stačí jen prodloužit okolo Uni Hobby a u polikliniky křižovatkou vrátit zpět do Žižkovy ulice," nastiňuje možné řešení. Ředitel dopravního podniku města Josef Vilím uvedl, že vedení linky, která bude dopravně obsluhovat tuto oblast, je již projekčně připraveno.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

10.7.2014 |  Ve čtvrtek 10. července začíná letošní cyklus čtvrtečních koncertů Kulturní léto v jihlavské Pivovarské restauraci.

Od 18 hodin zahraje během první akce mladá jihlavská kapela Joyners. "Po dlouhém sehrávání se pustila do produkce vlastních věcí. Tvorba se skládá z chytlavých riffů, zpěvných melodií, anglických textů...," avizují organizátoři večera.  | Celý článek ›

19.6.2014 |  V rámci kulturní hudební akce Vysočina Fest 2014 proběhne doprovodný program v divadle DIOD Jihlava a to v pátek 11.7.2014 od 10 do 12 hodin a odpoledne od 13 do 15 hodin.

Na programu budou tvůrčí umělecké dílny pro děti s ukázkami a interaktivním zapojením.

Co mohou děti v dílnách vidět, zažít a vyzkoušet si? Akrobacii na šálách, akrobatický rokenrol, tvůrčí animační dílnu a dílnu s maskou, venkovní dětskou zumbu.  | Celý článek ›

17.6.2014 |  Soutěž Stavba roku Kraje Vysočina 2013 je u konce. Výsledky byly oznámeny ve středu večer, na jejich slavnostním vyhlášení v Počátkách.

Titulem Stavba roku Kraje Vysočina 2013 byla oceněna rekonstrukce Základní umělecké školy Jihlava a tři novostavby – Čistírna odpadních vod Dolní Cerekev – Kostelec u Jihlavy, Domov důchodců ve Ždírci a Administrativní budova Moravských kováren v Jihlavě.

Do letošního ročníku bylo přihlášeno celkem devatenáct realizací v našem kraji. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích – Novostavby občanské vybavenosti, Rekonstrukce staveb občanské vybavenosti, Průmyslové a dopravní stavby a Vodohospodářské a zemědělské stavby.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

10.6.2014 |  Povolení od ministerstva životního prostředí ke geologickému průzkumu sice ještě nemá, ale už vypsala tendr na jeho dodavatele. Správa úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) začala hledat firmu, která by zkoumala sedm vytipovaných lokalit v celé České republice. Tři z nich (Hrádek, Kraví hora a Čihadlo) se nacházejí v Kraji Vysočina nebo do něj zasahují.  | Celý článek ›

Zdroj: 5plus2.cz» | Autor: František Jirků

30.5.2014 |  Oslavu Dne Dětí chystá i jihlavská zoologická zahrada. Už tento pátek (30. května) proběhne seznámení s mezinárodní kampaní "Od pólu k pólu" prostřednictvím mateřských i základních škol z celé Vysočiny. Žáci a studenti si připravili výstavy obrázků a modelů zeměkoule i zajímavé prezentace projektů výzkumů o mobilních telefonech, spotřebě papíru a vody, o regionálních zdrojích i nadměrném používání igelitových tašek a obalů.
Prezentace začnou v 9:00 hodin ve vzdělávacím centru PodpoVRCH, program bude pokračovat od 11:00 hodin v africké vesnici Matongo.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky
Titulní stránkaSlužby a řemeslaObchod a výrobaZábava a ostatníVaše názory, diskuseFotky Jihlavy, galerieVaše www adresa zjihlavy.czRSS kanál serveru zJihlavy.cz
Historie města Jihlavy
Informace z Jihlavy
Užitečné odkazy
Podpora na síti Facebook
Podporujeme projekty
ČSS ZO 6-18 Cunicunulus
Hosting by 3nicom solutions ALFA 1 - KPUFO sekce Poltergeist
Komerční sdělení
Není žádná reklama [err.#2]

Dnes je 21.3.2023,
svátek slaví Radek, zítra Leona.

Google
Komerční sdělení
Není žádná reklama [err.#2]
Foto postřehy

Rekonstrukce Brněnského mostu

1. dubna se začal opravovat jeden z nejfrekventovanějších mostů v Jihlavě. Znovu průjezdný by měl být v říjnu.

Mediální partnerství
i-vysočina.cz - informujeme o všem Jihlavské listy
Jihlavská astronomická společnost Vladimír Matula - reklama, marketing, internetový marketing
Správa a statistiky webu

Vývoj a provoz těchto stránek zajišťuje

 Logoshop.cz | Grafické práce &výroba www 

Grafické studio a výroba www

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.    Další informace

JIHLAVA: Nezávislý Info Server