Rudá dohoda už je na světě

Rudá dohoda už je na světě

KSČ, ČSSD společně

10.11.2008 |   Komunisté dosud v krajském zastupitelstvu osm let přežívali v polostínu opozice.

To se změnilo. Ve čtvrtek večer vystoupili před reflektory televizních kamer. Krajský předseda KSČM Karel Tvrdý a jeho protějšek z ČSSD Libor Joukl před novináři podepsali politickou dohodu o spolupráci. Pak si podali ruce a usmáli se na sebe.

Socialisté na základě dohody kompletně obsadí devítičlennou krajskou radu, komunisté budou jejich vládu podporovat hlasováním.

zJIHLAVY.cz   Sdílet
Dvoustránkový dokument byl symbolicky uložen v deskách růžové barvy. Oranžová + rudá = růžová... "Náš program je v podstatě totožný s programem KSČM, v případě drobných odchylek jsme schopni se dohodnout," řekl šéf krajské ČSSD Libor Joukl.

"Šli bychom nezodpovědně proti vůli voličů, když bychom na Vysočině nechtěli umožnit vznik levicové vlády, byť menšinové," přidal se komunista Tvrdý.

Proč socialisté nevzali přímo komunisty do rady? Přiznali: bylo by to příliš odvážné řešení. "Nevíme, jestli je nyní česká společnost připravena na otevřenou dvojkoalici ČSSD a KSČM," řekl Joukl.

Poté socialisté oznámili jména a předpokládané kompetence svých devíti kandidátů na krajské radní, které dostane na své ustavující schůzi 14. listopadu k posouzení nové krajské zastupitelstvo.

Na hejtmana bude kandidovat expert na zdravotnictví Jiří Běhounek, který dosud pracuje jako primář ortopedie z Pelhřimova.

Jeho prvním náměstkem a statutárním zástupcem bude stávající manažer VZP Vladimír Novotný ze Žďáru nad Sázavou. Na starosti bude mít oblast financí a grantovou politiku.

Druhým náměstkem se stane podnikatel Libor Joukl z Přibyslavi. Jeho resortem se má stát oblast majetku a dopravy.

Zemědělství a životní prostředí dostane na starost agrárník Josef Matějek ze Studence.

Oblast školství převezme někdejší učitelka a stávající brtnická starostka Marie Kružíková.

Informatiku, územní plán a další související záležitosti vezme na svá bedra krajský tajemník ČSSD a radní Okříšek Zdeněk Ryšavý.

Krčála pro jeho odbornost prosadil do rady sám kandidát na hejtmana Běhounek. "Žádal jsem, aby se věnoval sociální oblasti, protože tu jsme podle mého názoru v první desítce kandidátů dostatečně obsazenu neměli," řekl Běhounek.

Regionální rozvoj, kontakty kraje s Bruselem a agenda financí z Evropské unie připadne mezi úkoly pro osmého radního Martina Hyského, nynějšího náměstka primátora v krajském městě.

Kultuře, oblasti cestovního ruchu a společenských zájmových organizací se bude na kraji věnovat nynější chotěbořský starosta Tomáš Škaryd. Socialisté nabídli komunistům, aby svým člověkem obsadili místo šéfa finančního výboru – ti už se nechali slyšet, že tento post zřejmě obsadí Zdeněk Dobrý. "Možnost podílet se na práci výborů a komisí nabídneme všem stranám v zastupitelstvu," řekl Joukl.

Při hledání technického řešení svého klíčového volebního tématu – kompenzaci některých zdravotnických poplatků – chtějí socialisté z Vysočiny postupovat společně s dalšími hejtmany v Asociaci krajů.

Šéf KSČM Karel Tvrdý na Vysočině podepsal se socialisty dohodu, na jejímž základě komunisté ČSSD podpoří při hlasování o klíčových otázkách: investicích do silnic, rozvoji školství, zdravotnictví či "zrušení" zdravotnických poplatků.
Zdroj: MF DNES - Vysočina» | Autor: Tomáš Blažek

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

Aktuální články z Jihlavy

3.4.2018 |  Pokud by se našel někdo, kdo by měl zájem sem tam něco přispět na tyto stránky, může poslat e-mailem na adresu info@zjihlavy.cz několik vět týkajících se aktuálního dění nebo zajímavostí z Jihlavy.  | Celý článek ›

7.4.2016 |  Jak již dříve Jihlavské listy uvedly, krajská Jihlava chystá revitalizaci lesoparku Skalka.

Součástí prací má být plánované odtrubnění Koželužského potoka, o kterém se diskutuje již mnoho let. Aby však mohla radnice toto opatření zrealizovat, chybí jí finanční prostředky a potřebuje vypořádat některé majetkoprávní poměry.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

12.11.2014 |  Opravené schody z Jakubského náměstí do Heulosu jsou od úterý 11.11.2014 opět otevřené. Parkán (směrem k penzionu Mahler na Brněnské ulici) a nově vybudovaný průchod do Heulosu z Hluboké ulice zatím ještě budou uzavřeny.

Oprava schodiště je součástí projektu s názvem Regenerace veřejných prostranství v MPR Jihlava – I.etapa. Projekt řeší regeneraci veřejných prostranství v historicky cenném jádru města Jihlavy, v městské památkové rezervaci.  | Celý článek ›

11.9.2014 |  Výstavu hub připravuje už popáté Mykologický klub Jihlava. Koná se od 12. do 14. září v Muzeu Vysočiny Jihlava.

V uplynulých letech počasí houbařům příliš nepřálo. "V loňském roce se nám podařilo nalézt a vystavit 386 druhů čerstvě nasbíraných hub," ohlíží se přesto mykoložka z jihlavského klubu Kateřina Pauzarová. Vzhledem k nynějším příznivým podmínkám je podle ní velká naděje dostat se na podobný počet vystavených hub i letos.  | Celý článek ›

30.7.2014 |  Někteří obyvatelé Vrchlického ulice a okolí chtějí co nejdříve trolejbusové spojení do Starých Hor. To by měla zajistit nová trasa linky "B", jejíž vedení je plánované z Hlavního nádraží ČD přes sídliště Březinova, Masarykovo náměstí, Dům zdraví a dále ulicí Vrchlického k železničnímu přejezdu na Jiráskově ulici, kde se počítá s konečnou linky.

"Stále čekáme, ale nic není vidět," ptá se jedna z místních obyvatelek, jejíž jméno je redakci JL známé. Jako provizorní opatření navrhuje zrušit konečnou linky 36 v Horním Kosově. "Pak už ji stačí jen prodloužit okolo Uni Hobby a u polikliniky křižovatkou vrátit zpět do Žižkovy ulice," nastiňuje možné řešení. Ředitel dopravního podniku města Josef Vilím uvedl, že vedení linky, která bude dopravně obsluhovat tuto oblast, je již projekčně připraveno.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

10.7.2014 |  Ve čtvrtek 10. července začíná letošní cyklus čtvrtečních koncertů Kulturní léto v jihlavské Pivovarské restauraci.

Od 18 hodin zahraje během první akce mladá jihlavská kapela Joyners. "Po dlouhém sehrávání se pustila do produkce vlastních věcí. Tvorba se skládá z chytlavých riffů, zpěvných melodií, anglických textů...," avizují organizátoři večera.  | Celý článek ›

19.6.2014 |  V rámci kulturní hudební akce Vysočina Fest 2014 proběhne doprovodný program v divadle DIOD Jihlava a to v pátek 11.7.2014 od 10 do 12 hodin a odpoledne od 13 do 15 hodin.

Na programu budou tvůrčí umělecké dílny pro děti s ukázkami a interaktivním zapojením.

Co mohou děti v dílnách vidět, zažít a vyzkoušet si? Akrobacii na šálách, akrobatický rokenrol, tvůrčí animační dílnu a dílnu s maskou, venkovní dětskou zumbu.  | Celý článek ›

17.6.2014 |  Soutěž Stavba roku Kraje Vysočina 2013 je u konce. Výsledky byly oznámeny ve středu večer, na jejich slavnostním vyhlášení v Počátkách.

Titulem Stavba roku Kraje Vysočina 2013 byla oceněna rekonstrukce Základní umělecké školy Jihlava a tři novostavby – Čistírna odpadních vod Dolní Cerekev – Kostelec u Jihlavy, Domov důchodců ve Ždírci a Administrativní budova Moravských kováren v Jihlavě.

Do letošního ročníku bylo přihlášeno celkem devatenáct realizací v našem kraji. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích – Novostavby občanské vybavenosti, Rekonstrukce staveb občanské vybavenosti, Průmyslové a dopravní stavby a Vodohospodářské a zemědělské stavby.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

10.6.2014 |  Povolení od ministerstva životního prostředí ke geologickému průzkumu sice ještě nemá, ale už vypsala tendr na jeho dodavatele. Správa úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) začala hledat firmu, která by zkoumala sedm vytipovaných lokalit v celé České republice. Tři z nich (Hrádek, Kraví hora a Čihadlo) se nacházejí v Kraji Vysočina nebo do něj zasahují.  | Celý článek ›

Zdroj: 5plus2.cz» | Autor: František Jirků

30.5.2014 |  Oslavu Dne Dětí chystá i jihlavská zoologická zahrada. Už tento pátek (30. května) proběhne seznámení s mezinárodní kampaní "Od pólu k pólu" prostřednictvím mateřských i základních škol z celé Vysočiny. Žáci a studenti si připravili výstavy obrázků a modelů zeměkoule i zajímavé prezentace projektů výzkumů o mobilních telefonech, spotřebě papíru a vody, o regionálních zdrojích i nadměrném používání igelitových tašek a obalů.
Prezentace začnou v 9:00 hodin ve vzdělávacím centru PodpoVRCH, program bude pokračovat od 11:00 hodin v africké vesnici Matongo.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky
Titulní stránkaSlužby a řemeslaObchod a výrobaZábava a ostatníVaše názory, diskuseFotky Jihlavy, galerieVaše www adresa zjihlavy.czRSS kanál serveru zJihlavy.cz
Historie města Jihlavy
Informace z Jihlavy
Užitečné odkazy
Podpora na síti Facebook
Podporujeme projekty
Hosting by 3nicom solutions
ČSS ZO 6-18 Cunicunulus ALFA 1 - KPUFO sekce Poltergeist
Komerční sdělení
Není žádná reklama [err.#2]

Dnes je 1.10.2023,
svátek slaví Igor, zítra Olívie.

Google
Komerční sdělení
Není žádná reklama [err.#2]
Foto postřehy

Rekonstrukce Brněnského mostu

1. dubna se začal opravovat jeden z nejfrekventovanějších mostů v Jihlavě. Znovu průjezdný by měl být v říjnu.

Mediální partnerství
Jihlavská astronomická společnost i-vysočina.cz - informujeme o všem
Jihlavské listy Vladimír Matula - reklama, marketing, internetový marketing
Správa a statistiky webu

Vývoj a provoz těchto stránek zajišťuje

 Logoshop.cz | Grafické práce &výroba www 

Grafické studio a výroba www

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.    Další informace

JIHLAVA: Nezávislý Info Server