Řidiči přijdou o bezplatné parkování

Řidiči přijdou o bezplatné parkování

Konec parkoviště

15.10.2007 |   O velký prostor, na kterém se dá parkovat zdarma, přijdou řidiči v centru Jihlavy. O proluku v Křížové ulici.

Nyní může na provizorním plácku stát kolem 70 aut. Odstavná plocha je v pracovní dny často plně obsazená. V lokalitě však město s parkovištěm nepočítá. Radní koncem září kývli na možnost stavby bytového domu.

Investorem je firma se španělským kapitálem, společnost Ferrovial. Radní stanovili jen podmínku, aby byl zpřístupněn zachovalý sklep po dřívější zástavbě.

zJIHLAVY.cz   Sdílet
Stavební úřad jihlavského magistrátu už také vydal rozhodnutí, že na pozemcích u bývalého domu pionýrů a současné grafické školy může vyrůst dům s 23 bytovými jednotkami.

Vzniknou luxusní byty a obchody


"Vzniknou luxusní byty a v přízemí počítáme s obchody a dalšími komerčními prostory," uvedla za Ferrovial asistentka jednatele a překladatelka Markéta Fialová.

Záležitost se řeší již třetím rokem. Složitá byla hlavně jednání s památkáři. V lokalitě se dochovaly i keramické pece, zatím jsou skryté pod zemí. Podle historika Zdeňka Jaroše pocházejí ze 14. až 15. století.

"Je to rarita, která široko daleko nikde není. Pece byly objeveny v 90. letech. V jedné z nich byla dokonce vsádka a nevypálené hrnce," doplnil historik Jaroš, který zároveň působí v Jihlavě jako radní.

Na radnici zatím přemýšlejí, jak stání v proluce do budoucna nahradit. Parkoviště u obchodu Delvita již teď kapacitně nestačí. Podobné je to u objektu bývalé "Billy".

Úřad územního plánování nechal zpracovat studii, ze které vyplynulo několik možností pro vznik nového parkoviště.

Úvahy o podzemí


Jednou možností je podzemní parkoviště před domem kultury. "Tam by bylo možné uvažovat o jednom nebo dvou patrech. Alternativou je parkovací dům v prostoru za Delvitou nebo výstavba administrativní budovy s podzemními garážemi tamtéž," doplnil vedoucí úřadu územního plánování Tomáš Lakomý.

O prodeji pozemku ze strany města na Ferrovial ještě nebylo rozhodnuto, zabývat se jím mají jihlavští zastupitelé 23. října. "Pokud k prodeji dojde, začnou práce na projektové dokumentaci. V rámci stavebního povolení budeme řešit všechny technické záležitosti včetně pecí," doplnil architekt Vladimír Nikiforov.

Ferrovial začal v září stavět 40 bytů ve Žďáře nad Sázavou v lokalitě Klafar. V Polné by se měla na podzim rozjet přestavba bývalého učiliště na byty.
Z jižní strany města má problémy s parkováním v centru Jihlavy zase řešit City.

Řidič: Aut je čím dál více


"V proluce v Křížové ulici je jedno z mála parkovišť, které je bezplatné, takže z toho asi moc lidí radost mít nebude... i když je to tady pořád zaplněné. A aut je čím dál víc," poznamenal v anketě Deníku řidič Stanislav Hradecký, který nyní pracuje v Jihlavě.

Dům v Křížové ulici má být třípodlažní s obytným podkrovím. V patrech a podkroví budou byty 2+1 a 3+1, v přízemí komerční prostory, například obchody. Kolem domu a ve vnitrobloku vznikne 23 parkovacích stání včetně dvou pro invalidy. Stavba bude ukončovat uliční zástavbu na rohu ulic Křížová a Březinovy sady.

Dům mám mít podle dokumentace, kterou schvaloval stavební úřad, nepravidelný půdorys tvaru písmene J. Objekt naváže na sousední obytný dům na adrese Křížová 12.
Zdroj: Jihlavský deník» | Autor: Jaroslav Paclík

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

Aktuální články z Jihlavy

3.4.2018 |  Pokud by se našel někdo, kdo by měl zájem sem tam něco přispět na tyto stránky, může poslat e-mailem na adresu info@zjihlavy.cz několik vět týkajících se aktuálního dění nebo zajímavostí z Jihlavy.  | Celý článek ›

7.4.2016 |  Jak již dříve Jihlavské listy uvedly, krajská Jihlava chystá revitalizaci lesoparku Skalka.

Součástí prací má být plánované odtrubnění Koželužského potoka, o kterém se diskutuje již mnoho let. Aby však mohla radnice toto opatření zrealizovat, chybí jí finanční prostředky a potřebuje vypořádat některé majetkoprávní poměry.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

12.11.2014 |  Opravené schody z Jakubského náměstí do Heulosu jsou od úterý 11.11.2014 opět otevřené. Parkán (směrem k penzionu Mahler na Brněnské ulici) a nově vybudovaný průchod do Heulosu z Hluboké ulice zatím ještě budou uzavřeny.

Oprava schodiště je součástí projektu s názvem Regenerace veřejných prostranství v MPR Jihlava – I.etapa. Projekt řeší regeneraci veřejných prostranství v historicky cenném jádru města Jihlavy, v městské památkové rezervaci.  | Celý článek ›

11.9.2014 |  Výstavu hub připravuje už popáté Mykologický klub Jihlava. Koná se od 12. do 14. září v Muzeu Vysočiny Jihlava.

V uplynulých letech počasí houbařům příliš nepřálo. "V loňském roce se nám podařilo nalézt a vystavit 386 druhů čerstvě nasbíraných hub," ohlíží se přesto mykoložka z jihlavského klubu Kateřina Pauzarová. Vzhledem k nynějším příznivým podmínkám je podle ní velká naděje dostat se na podobný počet vystavených hub i letos.  | Celý článek ›

30.7.2014 |  Někteří obyvatelé Vrchlického ulice a okolí chtějí co nejdříve trolejbusové spojení do Starých Hor. To by měla zajistit nová trasa linky "B", jejíž vedení je plánované z Hlavního nádraží ČD přes sídliště Březinova, Masarykovo náměstí, Dům zdraví a dále ulicí Vrchlického k železničnímu přejezdu na Jiráskově ulici, kde se počítá s konečnou linky.

"Stále čekáme, ale nic není vidět," ptá se jedna z místních obyvatelek, jejíž jméno je redakci JL známé. Jako provizorní opatření navrhuje zrušit konečnou linky 36 v Horním Kosově. "Pak už ji stačí jen prodloužit okolo Uni Hobby a u polikliniky křižovatkou vrátit zpět do Žižkovy ulice," nastiňuje možné řešení. Ředitel dopravního podniku města Josef Vilím uvedl, že vedení linky, která bude dopravně obsluhovat tuto oblast, je již projekčně připraveno.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

10.7.2014 |  Ve čtvrtek 10. července začíná letošní cyklus čtvrtečních koncertů Kulturní léto v jihlavské Pivovarské restauraci.

Od 18 hodin zahraje během první akce mladá jihlavská kapela Joyners. "Po dlouhém sehrávání se pustila do produkce vlastních věcí. Tvorba se skládá z chytlavých riffů, zpěvných melodií, anglických textů...," avizují organizátoři večera.  | Celý článek ›

19.6.2014 |  V rámci kulturní hudební akce Vysočina Fest 2014 proběhne doprovodný program v divadle DIOD Jihlava a to v pátek 11.7.2014 od 10 do 12 hodin a odpoledne od 13 do 15 hodin.

Na programu budou tvůrčí umělecké dílny pro děti s ukázkami a interaktivním zapojením.

Co mohou děti v dílnách vidět, zažít a vyzkoušet si? Akrobacii na šálách, akrobatický rokenrol, tvůrčí animační dílnu a dílnu s maskou, venkovní dětskou zumbu.  | Celý článek ›

17.6.2014 |  Soutěž Stavba roku Kraje Vysočina 2013 je u konce. Výsledky byly oznámeny ve středu večer, na jejich slavnostním vyhlášení v Počátkách.

Titulem Stavba roku Kraje Vysočina 2013 byla oceněna rekonstrukce Základní umělecké školy Jihlava a tři novostavby – Čistírna odpadních vod Dolní Cerekev – Kostelec u Jihlavy, Domov důchodců ve Ždírci a Administrativní budova Moravských kováren v Jihlavě.

Do letošního ročníku bylo přihlášeno celkem devatenáct realizací v našem kraji. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích – Novostavby občanské vybavenosti, Rekonstrukce staveb občanské vybavenosti, Průmyslové a dopravní stavby a Vodohospodářské a zemědělské stavby.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

10.6.2014 |  Povolení od ministerstva životního prostředí ke geologickému průzkumu sice ještě nemá, ale už vypsala tendr na jeho dodavatele. Správa úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) začala hledat firmu, která by zkoumala sedm vytipovaných lokalit v celé České republice. Tři z nich (Hrádek, Kraví hora a Čihadlo) se nacházejí v Kraji Vysočina nebo do něj zasahují.  | Celý článek ›

Zdroj: 5plus2.cz» | Autor: František Jirků

30.5.2014 |  Oslavu Dne Dětí chystá i jihlavská zoologická zahrada. Už tento pátek (30. května) proběhne seznámení s mezinárodní kampaní "Od pólu k pólu" prostřednictvím mateřských i základních škol z celé Vysočiny. Žáci a studenti si připravili výstavy obrázků a modelů zeměkoule i zajímavé prezentace projektů výzkumů o mobilních telefonech, spotřebě papíru a vody, o regionálních zdrojích i nadměrném používání igelitových tašek a obalů.
Prezentace začnou v 9:00 hodin ve vzdělávacím centru PodpoVRCH, program bude pokračovat od 11:00 hodin v africké vesnici Matongo.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky
Titulní stránkaSlužby a řemeslaObchod a výrobaZábava a ostatníVaše názory, diskuseFotky Jihlavy, galerieVaše www adresa zjihlavy.czRSS kanál serveru zJihlavy.cz
Historie města Jihlavy
Informace z Jihlavy
Užitečné odkazy
Podpora na síti Facebook
Podporujeme projekty
ALFA 1 - Sekce Poltergeist
ČSS ZO 6-18 Cunicunulus Hosting by 3nicom solutions
Komerční sdělení
Není žádná reklama [err.#2]

Dnes je 21.5.2024,
svátek slaví Monika, zítra Emil.

Google
Komerční sdělení
Není žádná reklama [err.#2]
Foto postřehy

Rekonstrukce Brněnského mostu

1. dubna se začal opravovat jeden z nejfrekventovanějších mostů v Jihlavě. Znovu průjezdný by měl být v říjnu.

Mediální partnerství
Jihlavské listy Vladimír Matula - reklama, marketing, internetový marketing
Jihlavská astronomická společnost i-vysočina.cz - informujeme o všem
Správa a statistiky webu

Vývoj a provoz těchto stránek zajišťuje

 Logoshop.cz | Grafické práce &výroba www 

Grafické studio a výroba www

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.    Další informace

JIHLAVA: Nezávislý Info Server