PSJ chce stavět ,Dvojčata‘

PSJ chce stavět ,Dvojčata‘

Dvojčata - Twin Towers

24.8.2007 |   Společnost PSJ holding kupuje od ministerstva obrany část bývalých Štefánikových kasáren. Firma plánuje zásadní proměnu celého areálu na území, kterému budou dominovat dva šestnáctipatrové domy.

Krajské město se skutečně možná v příštích letech dočká své malé obdoby newyorských mrakodrapů, zvaných Twins - Dvojčata.

V areálu nyní téměř prázdných a zčásti armádou opouštěných Štefánikových kasáren na Vrchlického ulici chce dvojici zhruba šestnáctipatrových budov postavit společnost PSJ holding.

zJIHLAVY.cz   Sdílet
Firma vyhrála výběrové řízení vypsané ministerstvem obrany na kupce části kasáren - zchátralou velkou budovu tvořící nároží ulic Vrchlického a 17. listopadu.

PSJ holding má po nabytí budovy v úmyslu ji zbourat a na jejím místě postavit zcela nový víceúčelový areál se dvěma výškovými budovami, které budou novými dominantami této části krajského města.

Zároveň se stanou nejvyššími obytnými budovami v kraji. Samotný holding PSJ se zatím nechce k projektu vyjadřovat. "Dosud nebyla uzavřena smlouva o odkoupení, tudíž je velmi předčasné se k záměrům vyjadřovat. Kdy bude smluvní vztah uzavřen, nejsme zatím schopni specifikovat," uvedl mluvčí PSJ holding Miroslav Fuks.

Jihlavský magistrát o plánech PSJ holding v této části města ví asi rok. Firma městským architektům před několika týdny předložila k posouzení hrubou studii budoucí podoby celého areálu Štefánikových kasáren. Ta se nyní po dohodách úřadu s investorem postupně vyvíjí.

Firma chce postupně získat celý areál. Tam by mezi dvěma věžemi a na "náměstí" měla být zeleň, budovy v zadní části areálu budou ve výšce okolní zástavby.

Tomáš Lakomý, hlavní architekt města, říká, že záměr může díky velmi vysokým budovám vzbudit nevoli obyvatel z okolí, ale mnoho věcných argumentů proti němu není. "Nikdy jsme ještě v Jihlavě nic takového neřešili, snažíme se hledat paralely ve světových městech. Významná města si zaslouží novodobé dominanty a takovou stavbu v tomto místě územní plán a priori nevylučuje," řekl Lakomý.

Studie areálu zpracovává pro PSJ jihlavský ateliér Artprojekt. "Studie je zatím velmi hrubá, navrhuje objem a umístění staveb a charakter fasády. Dvě budovy o šestnácti patrech - to je základ, tak by to nějak mohlo být," řekl jednatel ateliéru Petr Holub.

Až se investor s městskými architekty dohodne na přibližné přijatelné podobě areálu, seznámí se ním i vedení města a bude zřejmě radnicí i oficiálně zveřejněn.

To by mohlo být asi za dva týdny. Hlavní dvě výškové budovy areálu by měly mít od přízemí dvě patra obchodů, pak několik pater kanceláří a ve zbylých vrchních patrech byty různých velikostí.

Součástí areálu bude velké podzemní parkoviště. "Nechceme, aby to byly skleněné budovy, působící jako administrativní, ale aby to nebyl ani přerostlý panelák. Chceme výraznou kvalitní moderní architekturu," řekl Lakomý.

Nárožní kasárenská budova, kterou nyní PSJ holding získal, je podle Lakomého v dezolátním stavu.

"Zvenčí vypadá docela slušně, ale uvnitř jsou propadlé stropy, budova je podmáčená a těžko využitelná výškou podlaží i dispozičně," řekl architekt Lakomý, který rodící se postoj města k záměru konzultoval s týmem odborníků, například nezávislých architektů z Brna.

Areál je mimo ochrannou zónu městské památkové rezervace, výškové budovy by také neměly clonit v pohledu na už stávající městské dominanty, jako jsou věže kostelů.

PSJ holding dokonce chystá v Jihlavě ještě jeden podobný záměr, a to ve svém firemním areálu u Jiráskovy ulice, kde už nyní jedna výšková budova stojí.

Tu by podle předběžných plánů firmy měl doplnit ještě shluk dalších podobně vysokých budov, v nichž by měly být převážně kanceláře. "Tento záměr s námi investor konzultoval asi před půl rokem, ale protože byl tehdy v podobě, která ne zcela odpovídala územnímu plánu města, byl prozatím neprůchozí," řekl Lakomý.
Zdroj: MF DNES - Vysočina» | Autor: Tomáš Blažek

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

Aktuální články z Jihlavy

3.4.2018 |  Pokud by se našel někdo, kdo by měl zájem sem tam něco přispět na tyto stránky, může poslat e-mailem na adresu info@zjihlavy.cz několik vět týkajících se aktuálního dění nebo zajímavostí z Jihlavy.  | Celý článek ›

7.4.2016 |  Jak již dříve Jihlavské listy uvedly, krajská Jihlava chystá revitalizaci lesoparku Skalka.

Součástí prací má být plánované odtrubnění Koželužského potoka, o kterém se diskutuje již mnoho let. Aby však mohla radnice toto opatření zrealizovat, chybí jí finanční prostředky a potřebuje vypořádat některé majetkoprávní poměry.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

12.11.2014 |  Opravené schody z Jakubského náměstí do Heulosu jsou od úterý 11.11.2014 opět otevřené. Parkán (směrem k penzionu Mahler na Brněnské ulici) a nově vybudovaný průchod do Heulosu z Hluboké ulice zatím ještě budou uzavřeny.

Oprava schodiště je součástí projektu s názvem Regenerace veřejných prostranství v MPR Jihlava – I.etapa. Projekt řeší regeneraci veřejných prostranství v historicky cenném jádru města Jihlavy, v městské památkové rezervaci.  | Celý článek ›

11.9.2014 |  Výstavu hub připravuje už popáté Mykologický klub Jihlava. Koná se od 12. do 14. září v Muzeu Vysočiny Jihlava.

V uplynulých letech počasí houbařům příliš nepřálo. "V loňském roce se nám podařilo nalézt a vystavit 386 druhů čerstvě nasbíraných hub," ohlíží se přesto mykoložka z jihlavského klubu Kateřina Pauzarová. Vzhledem k nynějším příznivým podmínkám je podle ní velká naděje dostat se na podobný počet vystavených hub i letos.  | Celý článek ›

30.7.2014 |  Někteří obyvatelé Vrchlického ulice a okolí chtějí co nejdříve trolejbusové spojení do Starých Hor. To by měla zajistit nová trasa linky "B", jejíž vedení je plánované z Hlavního nádraží ČD přes sídliště Březinova, Masarykovo náměstí, Dům zdraví a dále ulicí Vrchlického k železničnímu přejezdu na Jiráskově ulici, kde se počítá s konečnou linky.

"Stále čekáme, ale nic není vidět," ptá se jedna z místních obyvatelek, jejíž jméno je redakci JL známé. Jako provizorní opatření navrhuje zrušit konečnou linky 36 v Horním Kosově. "Pak už ji stačí jen prodloužit okolo Uni Hobby a u polikliniky křižovatkou vrátit zpět do Žižkovy ulice," nastiňuje možné řešení. Ředitel dopravního podniku města Josef Vilím uvedl, že vedení linky, která bude dopravně obsluhovat tuto oblast, je již projekčně připraveno.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

10.7.2014 |  Ve čtvrtek 10. července začíná letošní cyklus čtvrtečních koncertů Kulturní léto v jihlavské Pivovarské restauraci.

Od 18 hodin zahraje během první akce mladá jihlavská kapela Joyners. "Po dlouhém sehrávání se pustila do produkce vlastních věcí. Tvorba se skládá z chytlavých riffů, zpěvných melodií, anglických textů...," avizují organizátoři večera.  | Celý článek ›

19.6.2014 |  V rámci kulturní hudební akce Vysočina Fest 2014 proběhne doprovodný program v divadle DIOD Jihlava a to v pátek 11.7.2014 od 10 do 12 hodin a odpoledne od 13 do 15 hodin.

Na programu budou tvůrčí umělecké dílny pro děti s ukázkami a interaktivním zapojením.

Co mohou děti v dílnách vidět, zažít a vyzkoušet si? Akrobacii na šálách, akrobatický rokenrol, tvůrčí animační dílnu a dílnu s maskou, venkovní dětskou zumbu.  | Celý článek ›

17.6.2014 |  Soutěž Stavba roku Kraje Vysočina 2013 je u konce. Výsledky byly oznámeny ve středu večer, na jejich slavnostním vyhlášení v Počátkách.

Titulem Stavba roku Kraje Vysočina 2013 byla oceněna rekonstrukce Základní umělecké školy Jihlava a tři novostavby – Čistírna odpadních vod Dolní Cerekev – Kostelec u Jihlavy, Domov důchodců ve Ždírci a Administrativní budova Moravských kováren v Jihlavě.

Do letošního ročníku bylo přihlášeno celkem devatenáct realizací v našem kraji. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích – Novostavby občanské vybavenosti, Rekonstrukce staveb občanské vybavenosti, Průmyslové a dopravní stavby a Vodohospodářské a zemědělské stavby.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

10.6.2014 |  Povolení od ministerstva životního prostředí ke geologickému průzkumu sice ještě nemá, ale už vypsala tendr na jeho dodavatele. Správa úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) začala hledat firmu, která by zkoumala sedm vytipovaných lokalit v celé České republice. Tři z nich (Hrádek, Kraví hora a Čihadlo) se nacházejí v Kraji Vysočina nebo do něj zasahují.  | Celý článek ›

Zdroj: 5plus2.cz» | Autor: František Jirků

30.5.2014 |  Oslavu Dne Dětí chystá i jihlavská zoologická zahrada. Už tento pátek (30. května) proběhne seznámení s mezinárodní kampaní "Od pólu k pólu" prostřednictvím mateřských i základních škol z celé Vysočiny. Žáci a studenti si připravili výstavy obrázků a modelů zeměkoule i zajímavé prezentace projektů výzkumů o mobilních telefonech, spotřebě papíru a vody, o regionálních zdrojích i nadměrném používání igelitových tašek a obalů.
Prezentace začnou v 9:00 hodin ve vzdělávacím centru PodpoVRCH, program bude pokračovat od 11:00 hodin v africké vesnici Matongo.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky
Titulní stránkaSlužby a řemeslaObchod a výrobaZábava a ostatníVaše názory, diskuseFotky Jihlavy, galerieVaše www adresa zjihlavy.czRSS kanál serveru zJihlavy.cz
Historie města Jihlavy
Informace z Jihlavy
Užitečné odkazy
Podpora na síti Facebook
Podporujeme projekty
ČSS ZO 6-18 Cunicunulus
ALFA 1 - KPUFO sekce Poltergeist Hosting by 3nicom solutions
Komerční sdělení
Není žádná reklama [err.#2]

Dnes je 21.3.2023,
svátek slaví Radek, zítra Leona.

Google
Komerční sdělení
Není žádná reklama [err.#2]
Foto postřehy

Rekonstrukce Brněnského mostu

1. dubna se začal opravovat jeden z nejfrekventovanějších mostů v Jihlavě. Znovu průjezdný by měl být v říjnu.

Mediální partnerství
i-vysočina.cz - informujeme o všem Jihlavské listy
Jihlavská astronomická společnost Vladimír Matula - reklama, marketing, internetový marketing
Správa a statistiky webu

Vývoj a provoz těchto stránek zajišťuje

 Logoshop.cz | Grafické práce &výroba www 

Grafické studio a výroba www

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.    Další informace

JIHLAVA: Nezávislý Info Server