První dvouproudý kruháč na Vysočině

První dvouproudý kruháč na Vysočině

Křižovatka na Brádle (Kostelec)

1.10.2013 |   Cestu z Jihlavy do Pelhřimova má už příští rok rozdělovat dvouproudá kruhová křižovatka. Brzy pro ni padne i dominanta lokality na Brádle – vzrostlá lípa.

Jihlavsko bude mít, co se dopravních staveb týká, unikát. Na silnici mezi Jihlavou a Pelhřimovem, s odbočkou na Kostelec, vzniká dvouproudá kruhová křižovatka. Žádná jiná shodně navržená ve v našem kraji nenachází.

S jejími přípravami se začalo už na začátku letních prázdnin, kdy na místo křížení silnic II/602 a II/406 v lokalitě na Brádle začaly najíždět těžké stavební stroje. Vznikla provizorní objízdná komunikace mezi větví "pelhřimovskou" a "kosteleckou".

Jihlavské listy   Sdílet
Jak sami stavebníci z firem Swietelsky a Metrostav, tak i investor, kterého představuje Kraj Vysočina, uklidňují motoristy, že zatím vše probíhá tak, jak má.

Právě asi stometrová provizorní objížďka, po které mají průjezd zakázán nákladní auta nad 7,5 tuny, se ale setkala s nesouhlasným přijetím řidičů především velkých vozidel. Kritika se snesla hlavně na úzkou vozovku.

"Několikrát denně musím cestu Telč – Jihlava absolvovat s autobusem. Když se máme vyhnout na objížďce dva, nebo na ni vůbec najet, je to o nervy. Jak to bude vypadat v zimě, to si nedokážu představit. Stačí jeden, co se tam nevytočí, a ucpe se celý tah," upozornil redakci JL řidič dopravní firmy, který si přál zůstat v anonymitě.

Dle vyjádření krajského náměstka pro oblast dopravy Libora Joukla se však provoz po této objízdné cestě v zimě nepředpokládá. "V letošním roce bude provedena část budoucí okružní křižovatky v rozsahu "kostelecké větve" s provizorním napojením na stávající II/602 tak, aby provoz v zimním období probíhal bez uzavírky po stávající silici a po nově vybudované části okružní křižovatky," uvedl.

Po ukončení zimního období je v plánu dokončení okružní křižovatky, konkrétně přestavba "pelhřimovské větve" a provedení napojení na Jihlavu.

Co je v těchto dnech pro stavbu nejvíce aktuální, je pokácení vzrostlé lípy. Ta padne ne kvůli bezpečnosti (pozn. red.: na místě se stalo v minulosti několik tragických nehod), ale kvůli tomu, že strom stojí tam, kde má vést dvouproudová komunikace.

Ke skácení by mělo dojít už na začátku října. "Přesné datum není dohodnuto. Kácení proběhne dle časových možností dodavatele prací," upřesnil Joukl.

Tento krok byl podle něj projednán s majitelem pozemku, na kterém strom stojí, tedy s jihlavským magistrátem. Ten kácení povolil. "Domnívala jsem se, že rekonstrukce proběhne mimo místo, kde strom roste, a bude moci být zachován. Ze zprávy o pokácení mnoho radosti nemám," reagovala Jana Vitnerová z vysočinské pobočky sdružení Arnika. Ekologická organizace však nebyla účastníkem správního řízení, proto se k povolování kácení nemohla vyjádřit.

Křižovatka by měla být dokončena nejdéle do konce září 2014. Řidiči nemusí mít dle plánů kraje strach z celkových uzavírek místa. K těm by mělo dojít až před samotným závěrem, hlavně v časech víkendových dnů.

Celková cena projektu je 173 milionů korun, kraj na něj dostal evropskou dotaci ve výši 133 milionů korun.
Zdroj: Jihlavské listy» | Autor: Ladislava Brabencová

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

Aktuální články z Jihlavy

3.4.2018 |  Pokud by se našel někdo, kdo by měl zájem sem tam něco přispět na tyto stránky, může poslat e-mailem na adresu info@zjihlavy.cz několik vět týkajících se aktuálního dění nebo zajímavostí z Jihlavy.  | Celý článek ›

7.4.2016 |  Jak již dříve Jihlavské listy uvedly, krajská Jihlava chystá revitalizaci lesoparku Skalka.

Součástí prací má být plánované odtrubnění Koželužského potoka, o kterém se diskutuje již mnoho let. Aby však mohla radnice toto opatření zrealizovat, chybí jí finanční prostředky a potřebuje vypořádat některé majetkoprávní poměry.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

12.11.2014 |  Opravené schody z Jakubského náměstí do Heulosu jsou od úterý 11.11.2014 opět otevřené. Parkán (směrem k penzionu Mahler na Brněnské ulici) a nově vybudovaný průchod do Heulosu z Hluboké ulice zatím ještě budou uzavřeny.

Oprava schodiště je součástí projektu s názvem Regenerace veřejných prostranství v MPR Jihlava – I.etapa. Projekt řeší regeneraci veřejných prostranství v historicky cenném jádru města Jihlavy, v městské památkové rezervaci.  | Celý článek ›

11.9.2014 |  Výstavu hub připravuje už popáté Mykologický klub Jihlava. Koná se od 12. do 14. září v Muzeu Vysočiny Jihlava.

V uplynulých letech počasí houbařům příliš nepřálo. "V loňském roce se nám podařilo nalézt a vystavit 386 druhů čerstvě nasbíraných hub," ohlíží se přesto mykoložka z jihlavského klubu Kateřina Pauzarová. Vzhledem k nynějším příznivým podmínkám je podle ní velká naděje dostat se na podobný počet vystavených hub i letos.  | Celý článek ›

30.7.2014 |  Někteří obyvatelé Vrchlického ulice a okolí chtějí co nejdříve trolejbusové spojení do Starých Hor. To by měla zajistit nová trasa linky "B", jejíž vedení je plánované z Hlavního nádraží ČD přes sídliště Březinova, Masarykovo náměstí, Dům zdraví a dále ulicí Vrchlického k železničnímu přejezdu na Jiráskově ulici, kde se počítá s konečnou linky.

"Stále čekáme, ale nic není vidět," ptá se jedna z místních obyvatelek, jejíž jméno je redakci JL známé. Jako provizorní opatření navrhuje zrušit konečnou linky 36 v Horním Kosově. "Pak už ji stačí jen prodloužit okolo Uni Hobby a u polikliniky křižovatkou vrátit zpět do Žižkovy ulice," nastiňuje možné řešení. Ředitel dopravního podniku města Josef Vilím uvedl, že vedení linky, která bude dopravně obsluhovat tuto oblast, je již projekčně připraveno.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

10.7.2014 |  Ve čtvrtek 10. července začíná letošní cyklus čtvrtečních koncertů Kulturní léto v jihlavské Pivovarské restauraci.

Od 18 hodin zahraje během první akce mladá jihlavská kapela Joyners. "Po dlouhém sehrávání se pustila do produkce vlastních věcí. Tvorba se skládá z chytlavých riffů, zpěvných melodií, anglických textů...," avizují organizátoři večera.  | Celý článek ›

19.6.2014 |  V rámci kulturní hudební akce Vysočina Fest 2014 proběhne doprovodný program v divadle DIOD Jihlava a to v pátek 11.7.2014 od 10 do 12 hodin a odpoledne od 13 do 15 hodin.

Na programu budou tvůrčí umělecké dílny pro děti s ukázkami a interaktivním zapojením.

Co mohou děti v dílnách vidět, zažít a vyzkoušet si? Akrobacii na šálách, akrobatický rokenrol, tvůrčí animační dílnu a dílnu s maskou, venkovní dětskou zumbu.  | Celý článek ›

17.6.2014 |  Soutěž Stavba roku Kraje Vysočina 2013 je u konce. Výsledky byly oznámeny ve středu večer, na jejich slavnostním vyhlášení v Počátkách.

Titulem Stavba roku Kraje Vysočina 2013 byla oceněna rekonstrukce Základní umělecké školy Jihlava a tři novostavby – Čistírna odpadních vod Dolní Cerekev – Kostelec u Jihlavy, Domov důchodců ve Ždírci a Administrativní budova Moravských kováren v Jihlavě.

Do letošního ročníku bylo přihlášeno celkem devatenáct realizací v našem kraji. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích – Novostavby občanské vybavenosti, Rekonstrukce staveb občanské vybavenosti, Průmyslové a dopravní stavby a Vodohospodářské a zemědělské stavby.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

10.6.2014 |  Povolení od ministerstva životního prostředí ke geologickému průzkumu sice ještě nemá, ale už vypsala tendr na jeho dodavatele. Správa úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) začala hledat firmu, která by zkoumala sedm vytipovaných lokalit v celé České republice. Tři z nich (Hrádek, Kraví hora a Čihadlo) se nacházejí v Kraji Vysočina nebo do něj zasahují.  | Celý článek ›

Zdroj: 5plus2.cz» | Autor: František Jirků

30.5.2014 |  Oslavu Dne Dětí chystá i jihlavská zoologická zahrada. Už tento pátek (30. května) proběhne seznámení s mezinárodní kampaní "Od pólu k pólu" prostřednictvím mateřských i základních škol z celé Vysočiny. Žáci a studenti si připravili výstavy obrázků a modelů zeměkoule i zajímavé prezentace projektů výzkumů o mobilních telefonech, spotřebě papíru a vody, o regionálních zdrojích i nadměrném používání igelitových tašek a obalů.
Prezentace začnou v 9:00 hodin ve vzdělávacím centru PodpoVRCH, program bude pokračovat od 11:00 hodin v africké vesnici Matongo.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky
Titulní stránkaSlužby a řemeslaObchod a výrobaZábava a ostatníVaše názory, diskuseFotky Jihlavy, galerieVaše www adresa zjihlavy.czRSS kanál serveru zJihlavy.cz
Historie města Jihlavy
Informace z Jihlavy
Užitečné odkazy
Podpora na síti Facebook
Podporujeme projekty
ČSS ZO 6-18 Cunicunulus
Hosting by 3nicom solutions ALFA 1 - KPUFO sekce Poltergeist
Komerční sdělení
Není žádná reklama [err.#2]

Dnes je 15.7.2024,
svátek slaví Jindřich, zítra Luboš.

Google
Komerční sdělení
Není žádná reklama [err.#2]
Foto postřehy

Rekonstrukce Brněnského mostu

1. dubna se začal opravovat jeden z nejfrekventovanějších mostů v Jihlavě. Znovu průjezdný by měl být v říjnu.

Mediální partnerství
Jihlavská astronomická společnost Jihlavské listy
Vladimír Matula - reklama, marketing, internetový marketing i-vysočina.cz - informujeme o všem
Správa a statistiky webu

Vývoj a provoz těchto stránek zajišťuje

 Logoshop.cz | Grafické práce &výroba www 

Grafické studio a výroba www

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.    Další informace

JIHLAVA: Nezávislý Info Server