Přestavba zimáku stále dělí koalici

Přestavba zimáku stále dělí koalici

Zimní stadion Jihlava, střecha

23.2.2009 |   Nejednota ohledně oprav Horáckého zimního stadionu (HZS) panuje i uvnitř radniční koalice. Potvrdilo to jednání zastupitelů o ledové ploše.

Ta se v Integrovaném plánu rozvoje města (IPRM) "přejmenovala" tak, že ji lze přesunout od původně plánované ZŠ Seifertova k "zimáku". Primátor Jaroslav Vymazal (ODS) vysvětlil, že na "neveřejnou" plochu u stadionu dotace nelze získat, kdežto přesunem dotované "školní" plochy by se ulehčilo celkové částce oprav HZS a led by víc využila veřejnost. A stejně jako vedoucí odboru rozvoje města Alena Kottová upozornil, že "přejmenování" znamená jen posouzení dvou variant.

Jihlavské listy   Sdílet
To si ale nemyslí Josef Sklenář a Vít Prchal (Strana zelených). Podle nich by Seifertova mohla mít z plochy zisk až 200 tisíc ročně a žáci by nemuseli docházet 500 metrů na tréninky. Navíc se obávají, že na ledu u stadionu po pěti letech mohou začít hrát i profesionálové (do té doby maximálně dorost Dukly). Primátor oponoval, že žáci beztak na trénink docházejí a že město na "svou" plochu profesionální sport ani po pěti letech nepustí.

Zelení přesto prosadili to, že nejprve musí zastupitelé rozhodnout o umístění plochy, a teprve pak se na ni může dělat projektová dokumentace. Letos se stavět nezačne. František Zelníček (ČSSD) navíc upozornil, že u stadionu nepatří městu všechny pozemky.

Podobným případem je i parkovací dům. V IPRM je na něj vyčleněna 100milionová rezerva. Podle Aleny Kottové analýza prověří, zda jej postavit za Billou, anebo u HZS. Pak se zastupitelé rozhodnou, zda bude objekt dotován EU, anebo bude vypsána výzva pro soukromého investora. Ten by ale zřejmě chtěl ovlivňovat ceny parkovného po celém městě.

[nadpis]Anketa na stadionu[/nadpis]
Zelení stále kritizují přílišnou podporu profesionálnímu sportu. Mají obavu, aby IPRM nenápadně "neustupoval" přípravám na opravy HZS a pak se neřeklo: "Když už máme vedlejší plochu a parkoviště, tak už těch 200 milionů z rozpočtu dáme" a město se nezadlužilo.

Podle primátora to není pravda a přestavba stadionu je koaliční prioritou, lze ji dělat úsporně po etapách a město hledá krajské, státní i soukromé dotace. Jenže ani v nejsilnější koaliční straně ­ ODS ­ o tom není shoda. Např. její zastupitel Martin Málek řekl, že pro víceúčelovou halu zvedne ruku jen tehdy, když bude znát provozní náklady a její využití. A dodal, že beztak zřejmě občany pálí víc rozbité chodníky a kanalizace.

Primátor reagoval, že provozní náklady nového objektu by určitě byly menší než toho stávajícího a že město kanalizace i chodníky opravuje. Někteří zastupitelé Málka doplnili v tom, že přestavbu HZS neupřednostnili lidé ani ve fóru Zdravé město. První náměstek Radek Vovsík (ODS) oponoval, že fórum na podzim navštívilo asi 20 občanů, kdežto na hokej chodí i 4000 lidí.

Diskuse na zastupitelstvu se stočila až ke komunikaci uvnitř koalice. Některým zastupitelům vadí způsob, jakým jsou projednávány a "tlačeny" klíčové otázky města. "Vázne komunikace mezi vedením města a zastupiteli," podotkl radní Rudolf Chloupek (ČSSD).

[nadpis]Jízdárna ne, Heulos s úsporou[/nadpis]
Jihlavský IPRM je zásobník projektů, které mají šanci získat až 92,5 % dotací z EU. Například jízdárna v Psychiatrické léčebně z něj byla vyřazena předem, protože se změnily dotační podmínky.

Zůstává v ní například revitalizace Heulosu. V IPRM je na ni počítáno se 73 miliony korun, ale vzhledem k tomu, že ve výběrovém řízení byla vysoutěžena poloviční částka, může být "zbytek" použit na jiné projekty, ale až po vyúčtování projektu (rok 2010).

Zástupci vedení města i magistrátu ubezpečili zastupitele, že IPRM myslí i na školy. Sice neproběhne zateplení budov ZŠ, jenže důvodem není rozhodnutí města, ale změna dotačních kritérií. Na průzkum opravy ZUŠ je nyní vyčleněno 300 tisíc korun.
Zdroj: Jihlavské listy» | Autor: hm

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

Aktuální články z Jihlavy

3.4.2018 |  Pokud by se našel někdo, kdo by měl zájem sem tam něco přispět na tyto stránky, může poslat e-mailem na adresu info@zjihlavy.cz několik vět týkajících se aktuálního dění nebo zajímavostí z Jihlavy.  | Celý článek ›

7.4.2016 |  Jak již dříve Jihlavské listy uvedly, krajská Jihlava chystá revitalizaci lesoparku Skalka.

Součástí prací má být plánované odtrubnění Koželužského potoka, o kterém se diskutuje již mnoho let. Aby však mohla radnice toto opatření zrealizovat, chybí jí finanční prostředky a potřebuje vypořádat některé majetkoprávní poměry.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

12.11.2014 |  Opravené schody z Jakubského náměstí do Heulosu jsou od úterý 11.11.2014 opět otevřené. Parkán (směrem k penzionu Mahler na Brněnské ulici) a nově vybudovaný průchod do Heulosu z Hluboké ulice zatím ještě budou uzavřeny.

Oprava schodiště je součástí projektu s názvem Regenerace veřejných prostranství v MPR Jihlava – I.etapa. Projekt řeší regeneraci veřejných prostranství v historicky cenném jádru města Jihlavy, v městské památkové rezervaci.  | Celý článek ›

11.9.2014 |  Výstavu hub připravuje už popáté Mykologický klub Jihlava. Koná se od 12. do 14. září v Muzeu Vysočiny Jihlava.

V uplynulých letech počasí houbařům příliš nepřálo. "V loňském roce se nám podařilo nalézt a vystavit 386 druhů čerstvě nasbíraných hub," ohlíží se přesto mykoložka z jihlavského klubu Kateřina Pauzarová. Vzhledem k nynějším příznivým podmínkám je podle ní velká naděje dostat se na podobný počet vystavených hub i letos.  | Celý článek ›

30.7.2014 |  Někteří obyvatelé Vrchlického ulice a okolí chtějí co nejdříve trolejbusové spojení do Starých Hor. To by měla zajistit nová trasa linky "B", jejíž vedení je plánované z Hlavního nádraží ČD přes sídliště Březinova, Masarykovo náměstí, Dům zdraví a dále ulicí Vrchlického k železničnímu přejezdu na Jiráskově ulici, kde se počítá s konečnou linky.

"Stále čekáme, ale nic není vidět," ptá se jedna z místních obyvatelek, jejíž jméno je redakci JL známé. Jako provizorní opatření navrhuje zrušit konečnou linky 36 v Horním Kosově. "Pak už ji stačí jen prodloužit okolo Uni Hobby a u polikliniky křižovatkou vrátit zpět do Žižkovy ulice," nastiňuje možné řešení. Ředitel dopravního podniku města Josef Vilím uvedl, že vedení linky, která bude dopravně obsluhovat tuto oblast, je již projekčně připraveno.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

10.7.2014 |  Ve čtvrtek 10. července začíná letošní cyklus čtvrtečních koncertů Kulturní léto v jihlavské Pivovarské restauraci.

Od 18 hodin zahraje během první akce mladá jihlavská kapela Joyners. "Po dlouhém sehrávání se pustila do produkce vlastních věcí. Tvorba se skládá z chytlavých riffů, zpěvných melodií, anglických textů...," avizují organizátoři večera.  | Celý článek ›

19.6.2014 |  V rámci kulturní hudební akce Vysočina Fest 2014 proběhne doprovodný program v divadle DIOD Jihlava a to v pátek 11.7.2014 od 10 do 12 hodin a odpoledne od 13 do 15 hodin.

Na programu budou tvůrčí umělecké dílny pro děti s ukázkami a interaktivním zapojením.

Co mohou děti v dílnách vidět, zažít a vyzkoušet si? Akrobacii na šálách, akrobatický rokenrol, tvůrčí animační dílnu a dílnu s maskou, venkovní dětskou zumbu.  | Celý článek ›

17.6.2014 |  Soutěž Stavba roku Kraje Vysočina 2013 je u konce. Výsledky byly oznámeny ve středu večer, na jejich slavnostním vyhlášení v Počátkách.

Titulem Stavba roku Kraje Vysočina 2013 byla oceněna rekonstrukce Základní umělecké školy Jihlava a tři novostavby – Čistírna odpadních vod Dolní Cerekev – Kostelec u Jihlavy, Domov důchodců ve Ždírci a Administrativní budova Moravských kováren v Jihlavě.

Do letošního ročníku bylo přihlášeno celkem devatenáct realizací v našem kraji. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích – Novostavby občanské vybavenosti, Rekonstrukce staveb občanské vybavenosti, Průmyslové a dopravní stavby a Vodohospodářské a zemědělské stavby.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

10.6.2014 |  Povolení od ministerstva životního prostředí ke geologickému průzkumu sice ještě nemá, ale už vypsala tendr na jeho dodavatele. Správa úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) začala hledat firmu, která by zkoumala sedm vytipovaných lokalit v celé České republice. Tři z nich (Hrádek, Kraví hora a Čihadlo) se nacházejí v Kraji Vysočina nebo do něj zasahují.  | Celý článek ›

Zdroj: 5plus2.cz» | Autor: František Jirků

30.5.2014 |  Oslavu Dne Dětí chystá i jihlavská zoologická zahrada. Už tento pátek (30. května) proběhne seznámení s mezinárodní kampaní "Od pólu k pólu" prostřednictvím mateřských i základních škol z celé Vysočiny. Žáci a studenti si připravili výstavy obrázků a modelů zeměkoule i zajímavé prezentace projektů výzkumů o mobilních telefonech, spotřebě papíru a vody, o regionálních zdrojích i nadměrném používání igelitových tašek a obalů.
Prezentace začnou v 9:00 hodin ve vzdělávacím centru PodpoVRCH, program bude pokračovat od 11:00 hodin v africké vesnici Matongo.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky
Titulní stránkaSlužby a řemeslaObchod a výrobaZábava a ostatníVaše názory, diskuseFotky Jihlavy, galerieVaše www adresa zjihlavy.czRSS kanál serveru zJihlavy.cz
Historie města Jihlavy
Informace z Jihlavy
Užitečné odkazy
Podpora na síti Facebook
Podporujeme projekty
ČSS ZO 6-18 Cunicunulus
Hosting by 3nicom solutions ALFA 1 - KPUFO sekce Poltergeist
Komerční sdělení
Není žádná reklama [err.#2]

Dnes je 20.3.2023,
svátek slaví Světlana, zítra Radek.

Google
Komerční sdělení
Není žádná reklama [err.#2]
Foto postřehy

Rekonstrukce Brněnského mostu

1. dubna se začal opravovat jeden z nejfrekventovanějších mostů v Jihlavě. Znovu průjezdný by měl být v říjnu.

Mediální partnerství
Jihlavské listy i-vysočina.cz - informujeme o všem
Vladimír Matula - reklama, marketing, internetový marketing Jihlavská astronomická společnost
Správa a statistiky webu
TOPLIST.cz
Valid XHTML 1.0 Strict
ikonka Google Pagerank
ikonka S-rank
ikonka Jyxorank
Valid CSS!

Aktualizován soubor rss.xml

Vývoj a provoz těchto stránek zajišťuje

 Logoshop.cz | Grafické práce &výroba www 

Grafické studio a výroba www

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.    Další informace

JIHLAVA: Nezávislý Info Server