Podnikatelem Vysočiny Jindřich Procházka

Podnikatelem Vysočiny Jindřich Procházka

Letecký snímek - Sapeli v Polné

11.2.2007 |   V prestižní soutěži zvítězil restituent polenské firmy, který navázal na odkaz svých rodičů

Podnikatelem roku 2006 Vysočiny je Jindřich Procházka z polenské firmy Sapeli. Včera převzal prestižní ocenění z rukou hejtmana Miloše Vystrčila (ODS) a zástupce pořádající společnosti Ernst&Young a postupuje do celostátního kola, které bude slavnostně vyhlášeno 21. února v Praze na Žofíně.
Ačkoli jde o sedmý ročník soutěže, Vysočina do něj letos vstoupila premiérově. Jak Právu řekla Slávka Vancáková z pořádající společnosti, podnikatelé se do soutěže hlásí sami, ne všichni přihlášení ale splňují náročné podmínky účasti. To bylo také důvodem, proč Vysočina v minulých letech chyběla.

zJIHLAVY.cz   Sdílet
"Mezi hlavní kritéria, podle kterých porota rozhoduje, patří finanční výsledky, strategická orientace a globální dosah podniku. Hodnotí se rovněž podnikatelský duch nominovaného, jeho čestnost a poctivost, přístup k inovacím a jeho mimopodnikatelské aktivity, například podpora regionu, ve kterém působí," shrnula Slávka Vancáková.

Posuzovali pět kandidátů

Jak dodala, letos posuzovala nezávislá porota pět jmen z Vysočiny. S Jindřichem Procházkou se utkali Antonín Urban z havlíčkobrodské akciové společnosti B:Tech, Ladislav Zelenka z Biony Jersín, třebíčská ENVINET Františka Vágnera a oděvní družstvo Vývoj Třešť pod taktovkou Rostislava Dvořáka.
Procházkova Sapeli, nejznámější firma v oblasti domácí výroby dýhovaných dveří, má dlouhou tradici. Na konci 30. let minulého století ji vybudovali jeho rodiče. V roce 1948 byl prosperující závod znárodněn a celá rodina násilně vystěhována. K porevolučnímu návratu přiměla Jindřicha Procházku, který se dokonce přímo v areálu továrny narodil, zpráva o plánovaném uzavření závodu.
Ve svých šestašedesáti letech zažádal o navrácení rodinného majetku a v roce 1992 začal podnikat, aby navázal na úspěšnou dráhu svých rodičů. Ze šesti modelů, dodávaných polenskou firmou na počátku její novodobé existence, Procházka nabídku rozšířil na současných 380 000 možných kombinací dveří.
Z neudržovaného a upadajícího závodu během 14 let vybudoval prosperující společnost s více než 400 zaměstnanci a obratem přesahujícím miliardu korun.

V porotě byli i dřívější vítězové

V nezávislé porotě pod předsednickou taktovkou Radima Jančury, majitele Student Agency, který se stal podnikatelem roku 2005, zasedlo i několik vítězů uplynulých ročníků soutěže v Česku, ale také například Krzysztof Pawlowski, zakladatel a rektor Wyzsza Szkola Biznesu - National-Louis University, Nowy Sacz, který získal titul v roce 2003 v Polsku.
Soutěž Podnikatel roku, která vybírá nejúspěšnější průkopníky v oblasti podnikání, byla založena společností Ernst&Young ve Spojených státech amerických v roce 1986. Během své existence se rozšířila do řady zemí celého světa a v současné době se pravidelně vyhlašuje již ve 40 zemích.
Jejím cílem je ukázat veřejnosti vynikající osobní příklady na poli podnikání, které mohou být vzorem pro mladé, začínající podnikatele. Soutěž Podnikatel roku je koncipována jako mezinárodní, proto jsou kritéria, podle nichž jsou posuzováni jednotliví účastníci, v každé zemi srovnatelná.
Zdroj: PRÁVO» | Autor: Jana Pechová | Původní článek»

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

Aktuální články z Jihlavy

3.4.2018 |  Pokud by se našel někdo, kdo by měl zájem sem tam něco přispět na tyto stránky, může poslat e-mailem na adresu info@zjihlavy.cz několik vět týkajících se aktuálního dění nebo zajímavostí z Jihlavy.  | Celý článek ›

7.4.2016 |  Jak již dříve Jihlavské listy uvedly, krajská Jihlava chystá revitalizaci lesoparku Skalka.

Součástí prací má být plánované odtrubnění Koželužského potoka, o kterém se diskutuje již mnoho let. Aby však mohla radnice toto opatření zrealizovat, chybí jí finanční prostředky a potřebuje vypořádat některé majetkoprávní poměry.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

12.11.2014 |  Opravené schody z Jakubského náměstí do Heulosu jsou od úterý 11.11.2014 opět otevřené. Parkán (směrem k penzionu Mahler na Brněnské ulici) a nově vybudovaný průchod do Heulosu z Hluboké ulice zatím ještě budou uzavřeny.

Oprava schodiště je součástí projektu s názvem Regenerace veřejných prostranství v MPR Jihlava – I.etapa. Projekt řeší regeneraci veřejných prostranství v historicky cenném jádru města Jihlavy, v městské památkové rezervaci.  | Celý článek ›

11.9.2014 |  Výstavu hub připravuje už popáté Mykologický klub Jihlava. Koná se od 12. do 14. září v Muzeu Vysočiny Jihlava.

V uplynulých letech počasí houbařům příliš nepřálo. "V loňském roce se nám podařilo nalézt a vystavit 386 druhů čerstvě nasbíraných hub," ohlíží se přesto mykoložka z jihlavského klubu Kateřina Pauzarová. Vzhledem k nynějším příznivým podmínkám je podle ní velká naděje dostat se na podobný počet vystavených hub i letos.  | Celý článek ›

30.7.2014 |  Někteří obyvatelé Vrchlického ulice a okolí chtějí co nejdříve trolejbusové spojení do Starých Hor. To by měla zajistit nová trasa linky "B", jejíž vedení je plánované z Hlavního nádraží ČD přes sídliště Březinova, Masarykovo náměstí, Dům zdraví a dále ulicí Vrchlického k železničnímu přejezdu na Jiráskově ulici, kde se počítá s konečnou linky.

"Stále čekáme, ale nic není vidět," ptá se jedna z místních obyvatelek, jejíž jméno je redakci JL známé. Jako provizorní opatření navrhuje zrušit konečnou linky 36 v Horním Kosově. "Pak už ji stačí jen prodloužit okolo Uni Hobby a u polikliniky křižovatkou vrátit zpět do Žižkovy ulice," nastiňuje možné řešení. Ředitel dopravního podniku města Josef Vilím uvedl, že vedení linky, která bude dopravně obsluhovat tuto oblast, je již projekčně připraveno.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

10.7.2014 |  Ve čtvrtek 10. července začíná letošní cyklus čtvrtečních koncertů Kulturní léto v jihlavské Pivovarské restauraci.

Od 18 hodin zahraje během první akce mladá jihlavská kapela Joyners. "Po dlouhém sehrávání se pustila do produkce vlastních věcí. Tvorba se skládá z chytlavých riffů, zpěvných melodií, anglických textů...," avizují organizátoři večera.  | Celý článek ›

19.6.2014 |  V rámci kulturní hudební akce Vysočina Fest 2014 proběhne doprovodný program v divadle DIOD Jihlava a to v pátek 11.7.2014 od 10 do 12 hodin a odpoledne od 13 do 15 hodin.

Na programu budou tvůrčí umělecké dílny pro děti s ukázkami a interaktivním zapojením.

Co mohou děti v dílnách vidět, zažít a vyzkoušet si? Akrobacii na šálách, akrobatický rokenrol, tvůrčí animační dílnu a dílnu s maskou, venkovní dětskou zumbu.  | Celý článek ›

17.6.2014 |  Soutěž Stavba roku Kraje Vysočina 2013 je u konce. Výsledky byly oznámeny ve středu večer, na jejich slavnostním vyhlášení v Počátkách.

Titulem Stavba roku Kraje Vysočina 2013 byla oceněna rekonstrukce Základní umělecké školy Jihlava a tři novostavby – Čistírna odpadních vod Dolní Cerekev – Kostelec u Jihlavy, Domov důchodců ve Ždírci a Administrativní budova Moravských kováren v Jihlavě.

Do letošního ročníku bylo přihlášeno celkem devatenáct realizací v našem kraji. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích – Novostavby občanské vybavenosti, Rekonstrukce staveb občanské vybavenosti, Průmyslové a dopravní stavby a Vodohospodářské a zemědělské stavby.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

10.6.2014 |  Povolení od ministerstva životního prostředí ke geologickému průzkumu sice ještě nemá, ale už vypsala tendr na jeho dodavatele. Správa úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) začala hledat firmu, která by zkoumala sedm vytipovaných lokalit v celé České republice. Tři z nich (Hrádek, Kraví hora a Čihadlo) se nacházejí v Kraji Vysočina nebo do něj zasahují.  | Celý článek ›

Zdroj: 5plus2.cz» | Autor: František Jirků

30.5.2014 |  Oslavu Dne Dětí chystá i jihlavská zoologická zahrada. Už tento pátek (30. května) proběhne seznámení s mezinárodní kampaní "Od pólu k pólu" prostřednictvím mateřských i základních škol z celé Vysočiny. Žáci a studenti si připravili výstavy obrázků a modelů zeměkoule i zajímavé prezentace projektů výzkumů o mobilních telefonech, spotřebě papíru a vody, o regionálních zdrojích i nadměrném používání igelitových tašek a obalů.
Prezentace začnou v 9:00 hodin ve vzdělávacím centru PodpoVRCH, program bude pokračovat od 11:00 hodin v africké vesnici Matongo.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky
Titulní stránkaSlužby a řemeslaObchod a výrobaZábava a ostatníVaše názory, diskuseFotky Jihlavy, galerieVaše www adresa zjihlavy.czRSS kanál serveru zJihlavy.cz
Historie města Jihlavy
Informace z Jihlavy
Užitečné odkazy
Podpora na síti Facebook
Podporujeme projekty
ČSS ZO 6-18 Cunicunulus
ALFA 1 - KPUFO sekce Poltergeist Hosting by 3nicom solutions
Komerční sdělení
Není žádná reklama [err.#2]

Dnes je 23.4.2024,
svátek slaví Vojtěch, zítra Jiří.

Google
Komerční sdělení
Není žádná reklama [err.#2]
Foto postřehy

Rekonstrukce Brněnského mostu

1. dubna se začal opravovat jeden z nejfrekventovanějších mostů v Jihlavě. Znovu průjezdný by měl být v říjnu.

Mediální partnerství
Jihlavská astronomická společnost i-vysočina.cz - informujeme o všem
Jihlavské listy Vladimír Matula - reklama, marketing, internetový marketing
Správa a statistiky webu

Vývoj a provoz těchto stránek zajišťuje

 Logoshop.cz | Grafické práce &výroba www 

Grafické studio a výroba www

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.    Další informace

JIHLAVA: Nezávislý Info Server