Počítačoví experti ve válce

Počítačoví experti ve válce

Stánek firmy Gordic

20.1.2008 |   Stát chce mít přehled v toku peněz a na to potřebuje nový počítačový systém. Jde o velkou zakázku, rozdělenou na několik etap. Získání této zakázky přinese vítězné firmě tržby v řádu stovek milionů až několika miliard korun. Hypoteticky se hovoří i o dvou až šesti miliardách korun. Jenže výběrové řízení bylo pozastaveno – na podnět firmy Gordic, která sídlí v Jihlavě.

"Začátek soutěže byl z našeho pohledu realizován perfektně. Žadatelé předváděli svá řešení. V závěru nás ale ministerstvo financí vyzvalo, abychom dodali řešení na platformě SAP. Vlastně nás vyzvali, abychom dodali konkurenční produkt," vysvětlil ředitel společnosti Gordic Jaromír Řezáč.

zJIHLAVY.cz   Sdílet
Firma podala podnět k prověření zadání zakázky u Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Gordic dává práci asi 300 lidem, má pobočky v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě.

SAP je jméno poptávaného programu a zároveň se tak jmenuje i jeho výrobce, německý koncern SAP AG. Ten figuruje mezi zájemci o zakázku.

"Řešení na platformě SAP nabídlo celkem šest uchazečů, přičemž řešení nabídnutá třemi uchazeči z oněch šesti byla vyhodnocena jako nejvhodnější a nejlepší a také pro zadavatele nejméně riziková. Získala stejný počet bodového hodnocení," reagoval za ministerstvo Pavel Nevšímal, jenž je za projekt zodpovědný.

"Zkratka SAP v daném případě představuje pouze část označení určité komunikační úrovně, "jazyka", ve kterém má být vytvořeno konkrétní dílo," dodal Pavel Nevšímal. Rozhodnutí ministerstva vyřadilo ze soutěže řešení na jiných platformách.

"Náš produkt, platforma, má také vnitřní jazyk a otevřené webové rozhraní, specializované na veřejnou správu," poznamenal ředitel Gordicu Jaromír Řezáč.

Firma Gordic vyvíjí vlastní platformu GINIS. Využívá ji přes 6000 organizací ve veřejné správě.

Podnětem z Jihlavy se zabývá Úřad pro ochranu hospodářské soutěže i Kontrolní výbor Poslanecké sněmovny.

Kolem projektu Státní pokladna je hodně rušno. Zakázka, ve které jde o mnohamilionové až miliardové tržby, zaměstnává v těchto dnech brněnský antimonopolní úřad.

"Prošetřujeme především způsob zadání veřejné zakázky a průběh soutěžního dialogu," informoval mluvčí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Kristián Chalupa.

Padají i silná slova. Gordic? To je lokální společnost s jedním majitelem, fyzickou osobou. Naprosto nepředvídatelná. Tak označil v České televizi jihlavskou firmu Gordic vedoucí projektu Státní pokladna Pavel Nevšímal.

"Budeme požadovat omluvu a případně i zvažovat žalobu na tvrzení pana Nevšímala o nepředvídatelnosti firmy. Toto tvrzení nás velmi poškozuje," reaguje ředitel firmy se sídlem v Jihlavě.

Pavel Nevšímal včera vzkázal, že si za svými výroky stojí.

"Nejsme lokální firma, ani žádní amatéři. Máme v tuzemsku obrat 450 milionů korun a 300 pracovníků. Náš software využívá přes 6000 organizací veřejné správy," poznamenal Jaromír Řezáč.
Zdroj: Jihlavský deník» | Autor: Jaroslav Paclík, Miroslav Mareš

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

Aktuální články z Jihlavy

3.4.2018 |  Pokud by se našel někdo, kdo by měl zájem sem tam něco přispět na tyto stránky, může poslat e-mailem na adresu info@zjihlavy.cz několik vět týkajících se aktuálního dění nebo zajímavostí z Jihlavy.  | Celý článek ›

7.4.2016 |  Jak již dříve Jihlavské listy uvedly, krajská Jihlava chystá revitalizaci lesoparku Skalka.

Součástí prací má být plánované odtrubnění Koželužského potoka, o kterém se diskutuje již mnoho let. Aby však mohla radnice toto opatření zrealizovat, chybí jí finanční prostředky a potřebuje vypořádat některé majetkoprávní poměry.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

12.11.2014 |  Opravené schody z Jakubského náměstí do Heulosu jsou od úterý 11.11.2014 opět otevřené. Parkán (směrem k penzionu Mahler na Brněnské ulici) a nově vybudovaný průchod do Heulosu z Hluboké ulice zatím ještě budou uzavřeny.

Oprava schodiště je součástí projektu s názvem Regenerace veřejných prostranství v MPR Jihlava – I.etapa. Projekt řeší regeneraci veřejných prostranství v historicky cenném jádru města Jihlavy, v městské památkové rezervaci.  | Celý článek ›

11.9.2014 |  Výstavu hub připravuje už popáté Mykologický klub Jihlava. Koná se od 12. do 14. září v Muzeu Vysočiny Jihlava.

V uplynulých letech počasí houbařům příliš nepřálo. "V loňském roce se nám podařilo nalézt a vystavit 386 druhů čerstvě nasbíraných hub," ohlíží se přesto mykoložka z jihlavského klubu Kateřina Pauzarová. Vzhledem k nynějším příznivým podmínkám je podle ní velká naděje dostat se na podobný počet vystavených hub i letos.  | Celý článek ›

30.7.2014 |  Někteří obyvatelé Vrchlického ulice a okolí chtějí co nejdříve trolejbusové spojení do Starých Hor. To by měla zajistit nová trasa linky "B", jejíž vedení je plánované z Hlavního nádraží ČD přes sídliště Březinova, Masarykovo náměstí, Dům zdraví a dále ulicí Vrchlického k železničnímu přejezdu na Jiráskově ulici, kde se počítá s konečnou linky.

"Stále čekáme, ale nic není vidět," ptá se jedna z místních obyvatelek, jejíž jméno je redakci JL známé. Jako provizorní opatření navrhuje zrušit konečnou linky 36 v Horním Kosově. "Pak už ji stačí jen prodloužit okolo Uni Hobby a u polikliniky křižovatkou vrátit zpět do Žižkovy ulice," nastiňuje možné řešení. Ředitel dopravního podniku města Josef Vilím uvedl, že vedení linky, která bude dopravně obsluhovat tuto oblast, je již projekčně připraveno.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

10.7.2014 |  Ve čtvrtek 10. července začíná letošní cyklus čtvrtečních koncertů Kulturní léto v jihlavské Pivovarské restauraci.

Od 18 hodin zahraje během první akce mladá jihlavská kapela Joyners. "Po dlouhém sehrávání se pustila do produkce vlastních věcí. Tvorba se skládá z chytlavých riffů, zpěvných melodií, anglických textů...," avizují organizátoři večera.  | Celý článek ›

19.6.2014 |  V rámci kulturní hudební akce Vysočina Fest 2014 proběhne doprovodný program v divadle DIOD Jihlava a to v pátek 11.7.2014 od 10 do 12 hodin a odpoledne od 13 do 15 hodin.

Na programu budou tvůrčí umělecké dílny pro děti s ukázkami a interaktivním zapojením.

Co mohou děti v dílnách vidět, zažít a vyzkoušet si? Akrobacii na šálách, akrobatický rokenrol, tvůrčí animační dílnu a dílnu s maskou, venkovní dětskou zumbu.  | Celý článek ›

17.6.2014 |  Soutěž Stavba roku Kraje Vysočina 2013 je u konce. Výsledky byly oznámeny ve středu večer, na jejich slavnostním vyhlášení v Počátkách.

Titulem Stavba roku Kraje Vysočina 2013 byla oceněna rekonstrukce Základní umělecké školy Jihlava a tři novostavby – Čistírna odpadních vod Dolní Cerekev – Kostelec u Jihlavy, Domov důchodců ve Ždírci a Administrativní budova Moravských kováren v Jihlavě.

Do letošního ročníku bylo přihlášeno celkem devatenáct realizací v našem kraji. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích – Novostavby občanské vybavenosti, Rekonstrukce staveb občanské vybavenosti, Průmyslové a dopravní stavby a Vodohospodářské a zemědělské stavby.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

10.6.2014 |  Povolení od ministerstva životního prostředí ke geologickému průzkumu sice ještě nemá, ale už vypsala tendr na jeho dodavatele. Správa úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) začala hledat firmu, která by zkoumala sedm vytipovaných lokalit v celé České republice. Tři z nich (Hrádek, Kraví hora a Čihadlo) se nacházejí v Kraji Vysočina nebo do něj zasahují.  | Celý článek ›

Zdroj: 5plus2.cz» | Autor: František Jirků

30.5.2014 |  Oslavu Dne Dětí chystá i jihlavská zoologická zahrada. Už tento pátek (30. května) proběhne seznámení s mezinárodní kampaní "Od pólu k pólu" prostřednictvím mateřských i základních škol z celé Vysočiny. Žáci a studenti si připravili výstavy obrázků a modelů zeměkoule i zajímavé prezentace projektů výzkumů o mobilních telefonech, spotřebě papíru a vody, o regionálních zdrojích i nadměrném používání igelitových tašek a obalů.
Prezentace začnou v 9:00 hodin ve vzdělávacím centru PodpoVRCH, program bude pokračovat od 11:00 hodin v africké vesnici Matongo.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky
Titulní stránkaSlužby a řemeslaObchod a výrobaZábava a ostatníVaše názory, diskuseFotky Jihlavy, galerieVaše www adresa zjihlavy.czRSS kanál serveru zJihlavy.cz
Historie města Jihlavy
Informace z Jihlavy
Užitečné odkazy
Podpora na síti Facebook
Podporujeme projekty
Hosting by 3nicom solutions
ALFA 1 - KPUFO sekce Poltergeist ČSS ZO 6-18 Cunicunulus
Komerční sdělení
Není žádná reklama [err.#2]

Dnes je 1.4.2023,
svátek slaví Hugo, zítra Erika.

Google
Komerční sdělení
Není žádná reklama [err.#2]
Foto postřehy

Rekonstrukce Brněnského mostu

1. dubna se začal opravovat jeden z nejfrekventovanějších mostů v Jihlavě. Znovu průjezdný by měl být v říjnu.

Mediální partnerství
Jihlavské listy i-vysočina.cz - informujeme o všem
Jihlavská astronomická společnost Vladimír Matula - reklama, marketing, internetový marketing
Správa a statistiky webu

Vývoj a provoz těchto stránek zajišťuje

 Logoshop.cz | Grafické práce &výroba www 

Grafické studio a výroba www

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.    Další informace

JIHLAVA: Nezávislý Info Server