Oprava zimního stadionu se odkládá

Oprava zimního stadionu se odkládá

Horácký zimní stadion, studie

21.11.2008 |   Hráči Dukly Jihlava můžou v klidu o rok odložit starosti, kde budou hrát v době přestavby Horáckého zimního stadionu.

A hokejoví fanoušci budou nuceni trénovat čekání a trpělivost.

Plánovaná rekonstrukce haly za stovky milionů korun totiž příští rok nezačne.

"Je to technicky nemožné," oznámil náměstek primátora Radek Vovsík (ODS).

zJIHLAVY.cz   Sdílet
Naopak se objevila nová možnost pro malé bruslaře. Dřív než obří přestavba stadionu by se mohla postavit v jeho těsné blízkosti nová tréninková hala. Na tu by totiž mohla radnice získat evropskou dotaci.

Jihlavští zastupitelé se v úterý sešli na pracovní schůzi, kde se zabývali kromě stadionu i rozpočtem na příští rok.

Projekt na přeměnu velké haly v multifunkční arénu bude hotov v únoru. A v dubnu se zastupitelé rozhodnou, kterou ze čtyř nových variant přestavby zvolí. Pokud na některou z nich kývnou, přijde půlroční výběrové řízení na stavební firmu. Rekonstrukce proto začne v ideálním případě na jaře 2010.

Pouze varianta za 460 milionů bez DPH zaručuje, že se na místě stařičkého stadionu objeví multifunkční hala. Zastupitelé si ale již dříve dali finanční strop 350 milionů. Za tuto sumu se dá hala jen zmodernizovat na výlučně hokejový stánek. Třetí varianta počítá pouze se základní přestavbou za zhruba 80 milionů. Po ní by stadion mohl fungovat další roky, než by se sehnalo 400 milionů na zásadní přeměnu.

"Byla by to jedna z možností, jak zahájit nutné úpravy stadionu, které by ale tolik nezatížily rozpočet města. V lepší finanční situaci by bylo možné na tuto variantu navázat," vysvětlil mluvčí jihlavské radnice Radek Tulis.

Poslední čtvrtá možnost počítá s pouhými 20 miliony na nezbytné opravy.

Než se bude příští rok na jaře rozhodovat, chce zatím vedení radnice zajistit evropské, soukromé, státní i krajské dotace. "Nabízí se varianta začít "obráceně" stavbou vedlejší haly za pomoci evropských peněz," řekl Vovsík. Tuto halu chtěl magistrát původně stavět u Základní školy Seifertova.

Momentálně je ve hře přesun projektu na místo bývalé ledové plochy pod širým nebem u zimního stadionu.

Ovšem o evropské peníze na přestavbu velké haly město žádat nemůže.

Komunista by jednou rád viděl multifunkční arénu Opoziční zastupitel Pavel Šlechtický (KSČM) míní, že se stadionem je potřeba něco dělat. Jednou by rád viděl ve Smetanových sadech multifunkční arénu.

Klub komunistů ale ještě neprojednával, kterou ze čtyř variant podpoří. "Teď se musí pokrýt projekty, na které dá peníze Brusel," připomněl Šlechtický.

Připustil, že pokud by se stamiliony nesehnaly, mohla by se zdržet obří rekonstrukce do příštího volebního období po roce 2010.

Hokejisty Dukly další odklad rekonstrukce nepotěšil. "Je to škoda pro hráče, fanoušky i město Jihlavu, už se s tím počítalo. O rekonstrukci se mluví pět let a stále se nic neděje," konstatoval útočník Vladimír Říha.
Zdroj: MF DNES - Vysočina» | Autor: Radek Laudin

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

Aktuální články z Jihlavy

3.4.2018 |  Pokud by se našel někdo, kdo by měl zájem sem tam něco přispět na tyto stránky, může poslat e-mailem na adresu info@zjihlavy.cz několik vět týkajících se aktuálního dění nebo zajímavostí z Jihlavy.  | Celý článek ›

7.4.2016 |  Jak již dříve Jihlavské listy uvedly, krajská Jihlava chystá revitalizaci lesoparku Skalka.

Součástí prací má být plánované odtrubnění Koželužského potoka, o kterém se diskutuje již mnoho let. Aby však mohla radnice toto opatření zrealizovat, chybí jí finanční prostředky a potřebuje vypořádat některé majetkoprávní poměry.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

12.11.2014 |  Opravené schody z Jakubského náměstí do Heulosu jsou od úterý 11.11.2014 opět otevřené. Parkán (směrem k penzionu Mahler na Brněnské ulici) a nově vybudovaný průchod do Heulosu z Hluboké ulice zatím ještě budou uzavřeny.

Oprava schodiště je součástí projektu s názvem Regenerace veřejných prostranství v MPR Jihlava – I.etapa. Projekt řeší regeneraci veřejných prostranství v historicky cenném jádru města Jihlavy, v městské památkové rezervaci.  | Celý článek ›

11.9.2014 |  Výstavu hub připravuje už popáté Mykologický klub Jihlava. Koná se od 12. do 14. září v Muzeu Vysočiny Jihlava.

V uplynulých letech počasí houbařům příliš nepřálo. "V loňském roce se nám podařilo nalézt a vystavit 386 druhů čerstvě nasbíraných hub," ohlíží se přesto mykoložka z jihlavského klubu Kateřina Pauzarová. Vzhledem k nynějším příznivým podmínkám je podle ní velká naděje dostat se na podobný počet vystavených hub i letos.  | Celý článek ›

30.7.2014 |  Někteří obyvatelé Vrchlického ulice a okolí chtějí co nejdříve trolejbusové spojení do Starých Hor. To by měla zajistit nová trasa linky "B", jejíž vedení je plánované z Hlavního nádraží ČD přes sídliště Březinova, Masarykovo náměstí, Dům zdraví a dále ulicí Vrchlického k železničnímu přejezdu na Jiráskově ulici, kde se počítá s konečnou linky.

"Stále čekáme, ale nic není vidět," ptá se jedna z místních obyvatelek, jejíž jméno je redakci JL známé. Jako provizorní opatření navrhuje zrušit konečnou linky 36 v Horním Kosově. "Pak už ji stačí jen prodloužit okolo Uni Hobby a u polikliniky křižovatkou vrátit zpět do Žižkovy ulice," nastiňuje možné řešení. Ředitel dopravního podniku města Josef Vilím uvedl, že vedení linky, která bude dopravně obsluhovat tuto oblast, je již projekčně připraveno.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

10.7.2014 |  Ve čtvrtek 10. července začíná letošní cyklus čtvrtečních koncertů Kulturní léto v jihlavské Pivovarské restauraci.

Od 18 hodin zahraje během první akce mladá jihlavská kapela Joyners. "Po dlouhém sehrávání se pustila do produkce vlastních věcí. Tvorba se skládá z chytlavých riffů, zpěvných melodií, anglických textů...," avizují organizátoři večera.  | Celý článek ›

19.6.2014 |  V rámci kulturní hudební akce Vysočina Fest 2014 proběhne doprovodný program v divadle DIOD Jihlava a to v pátek 11.7.2014 od 10 do 12 hodin a odpoledne od 13 do 15 hodin.

Na programu budou tvůrčí umělecké dílny pro děti s ukázkami a interaktivním zapojením.

Co mohou děti v dílnách vidět, zažít a vyzkoušet si? Akrobacii na šálách, akrobatický rokenrol, tvůrčí animační dílnu a dílnu s maskou, venkovní dětskou zumbu.  | Celý článek ›

17.6.2014 |  Soutěž Stavba roku Kraje Vysočina 2013 je u konce. Výsledky byly oznámeny ve středu večer, na jejich slavnostním vyhlášení v Počátkách.

Titulem Stavba roku Kraje Vysočina 2013 byla oceněna rekonstrukce Základní umělecké školy Jihlava a tři novostavby – Čistírna odpadních vod Dolní Cerekev – Kostelec u Jihlavy, Domov důchodců ve Ždírci a Administrativní budova Moravských kováren v Jihlavě.

Do letošního ročníku bylo přihlášeno celkem devatenáct realizací v našem kraji. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích – Novostavby občanské vybavenosti, Rekonstrukce staveb občanské vybavenosti, Průmyslové a dopravní stavby a Vodohospodářské a zemědělské stavby.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

10.6.2014 |  Povolení od ministerstva životního prostředí ke geologickému průzkumu sice ještě nemá, ale už vypsala tendr na jeho dodavatele. Správa úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) začala hledat firmu, která by zkoumala sedm vytipovaných lokalit v celé České republice. Tři z nich (Hrádek, Kraví hora a Čihadlo) se nacházejí v Kraji Vysočina nebo do něj zasahují.  | Celý článek ›

Zdroj: 5plus2.cz» | Autor: František Jirků

30.5.2014 |  Oslavu Dne Dětí chystá i jihlavská zoologická zahrada. Už tento pátek (30. května) proběhne seznámení s mezinárodní kampaní "Od pólu k pólu" prostřednictvím mateřských i základních škol z celé Vysočiny. Žáci a studenti si připravili výstavy obrázků a modelů zeměkoule i zajímavé prezentace projektů výzkumů o mobilních telefonech, spotřebě papíru a vody, o regionálních zdrojích i nadměrném používání igelitových tašek a obalů.
Prezentace začnou v 9:00 hodin ve vzdělávacím centru PodpoVRCH, program bude pokračovat od 11:00 hodin v africké vesnici Matongo.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky
Titulní stránkaSlužby a řemeslaObchod a výrobaZábava a ostatníVaše názory, diskuseFotky Jihlavy, galerieVaše www adresa zjihlavy.czRSS kanál serveru zJihlavy.cz
Historie města Jihlavy
Informace z Jihlavy
Užitečné odkazy
Podpora na síti Facebook
Podporujeme projekty
ČSS ZO 6-18 Cunicunulus
Hosting by 3nicom solutions ALFA 1 - KPUFO sekce Poltergeist
Komerční sdělení
Není žádná reklama [err.#2]

Dnes je 21.3.2023,
svátek slaví Radek, zítra Leona.

Google
Komerční sdělení
Není žádná reklama [err.#2]
Foto postřehy

Rekonstrukce Brněnského mostu

1. dubna se začal opravovat jeden z nejfrekventovanějších mostů v Jihlavě. Znovu průjezdný by měl být v říjnu.

Mediální partnerství
Vladimír Matula - reklama, marketing, internetový marketing i-vysočina.cz - informujeme o všem
Jihlavská astronomická společnost Jihlavské listy
Správa a statistiky webu

Vývoj a provoz těchto stránek zajišťuje

 Logoshop.cz | Grafické práce &výroba www 

Grafické studio a výroba www

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.    Další informace

JIHLAVA: Nezávislý Info Server