Obchodníci z pěší zóny se bouří

Obchodníci z pěší zóny se bouří

Jihlava - pěší zóna

17.10.2008 |   Živnostníky a majitele domů v jihlavském centru naštvalo rozhodnutí radních. Vedení magistrátu chce rozšířit o dvě hodiny zákaz vjezdu na pěší zónu. Obchodníci to považují od města za ránu pod pás v době, kdy se otevírá City Park.

"Je to likvidační rozhodnutí. City Parku splní pomyšlení, aby měli všechno pintlich. A pro malé obchodníky ve městě neudělají lautr nic," rozzlobila se Zdeňka Zachariášová, která má na Palackého ulici obchod s textilem.

zJIHLAVY.cz   Sdílet
V současnosti můžou auta na pěší zónu do jedenácti dopoledne. Radní se minulý týden shodli, že dobu zkrátí o dvě hodiny.

"Zásobování obchodů ale není možné zvládnout do devíti hodin dopoledne," upozornila Zachariášová. Někteří dodavatelé zboží jezdí do Jihlavy zdaleka a nemají podle ní šanci časový rozvrh radních splnit. "Kdo tohle vymyslel? Oni sedí v křeslech na radnici a nejdou se ani podívat, jaký pohyb je na Benešově ulici a jestli je to nutné. Podle mě je tady pěší zóna úplně bezpředmětná, nejsme Praha," řekl Petr Sýkora, dlouholetý provozovatel obchodu s lahůdkami na Benešově ulici.

Náměstek primátora Josef Kodet (KDU-ČSL) rozhodnutí vysvětlil tím, že někteří řidiči si z pěší zóny začali dělat parkoviště. "Stávalo se, že před jedenáctou hodinou parkovala v pěší zóně řada aut a nikdo nevykládal zboží. Sám jsem si toho všiml. Možná ti nezodpovědní přitížili těm, kdo to myslí dobře," popsal Kodet.

Pěší zóna se týká Benešovy, Komenského a Palackého ulice. Kodet už protesty živnostníků zaznamenal. "Prostor k jednání je. Záleží na tom, jestli jejich argumenty budou natolik zásadní, že na ně město přistoupí," dodal.

Čeněk Pekař vlastní v Benešově ulici dům a rozhodnutí radních mu ztíží jeho údržbu. "Právě teď jsem dovezl stavební materiál. Až bude platit zákaz od devíti, nestihnu ho navozit," popsal ve středu před desátou hodinou dopoledne. "Já jim platím dost vysokou daň z nemovitosti a nemůžu k domu zajet. Silně mě omezují," dodal Pekař.

Dotázaní živnostníci z pěší zóny chtějí, aby radní své rozhodnutí přehodnotili. "Kdyby zpoplatnili vjezd do města, tak mnoho lidí by rádo zaplatilo a radnice by ještě měla přísun peněz," navrhl obchodník s lahůdkami Petr Sýkora, který podle svých slov neparkuje v Benešově ulici po delší čas.

Mezi radními nebyl na rozšíření zákazu jednotný názor. Primátor Jaroslav Vymazal (ODS) prosazoval, aby se hranice posunula pouze o hodinu na 10.00.

"S reakcí obchodníků jsem počítal, navrhoval jsem mírnější změnu. Pokud dostaneme podněty obchodníků, rada se tím bude muset znovu zabývat a hledat řešení," pověděl primátor. Podnětem k rozšíření zákazu byly podle něj stížnosti lidí, kteří bydlí v pěší zóně.

"Stěžovali si, že podnikatelé z obchůdků tam parkují svá auta, která tam zavazí. To bylo také oprávněné. Extrémní zkrácení na devátou ale podle mě rovněž není dobré," sdělil Vymazal. A chce najít kompromis, který bude přijatelný jak pro obchodníky, tak pro ostatní lidi v centru.
Zdroj: MF DNES - Vysočina» | Autor: Radek Laudin

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

Aktuální články z Jihlavy

3.4.2018 |  Pokud by se našel někdo, kdo by měl zájem sem tam něco přispět na tyto stránky, může poslat e-mailem na adresu info@zjihlavy.cz několik vět týkajících se aktuálního dění nebo zajímavostí z Jihlavy.  | Celý článek ›

7.4.2016 |  Jak již dříve Jihlavské listy uvedly, krajská Jihlava chystá revitalizaci lesoparku Skalka.

Součástí prací má být plánované odtrubnění Koželužského potoka, o kterém se diskutuje již mnoho let. Aby však mohla radnice toto opatření zrealizovat, chybí jí finanční prostředky a potřebuje vypořádat některé majetkoprávní poměry.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

12.11.2014 |  Opravené schody z Jakubského náměstí do Heulosu jsou od úterý 11.11.2014 opět otevřené. Parkán (směrem k penzionu Mahler na Brněnské ulici) a nově vybudovaný průchod do Heulosu z Hluboké ulice zatím ještě budou uzavřeny.

Oprava schodiště je součástí projektu s názvem Regenerace veřejných prostranství v MPR Jihlava – I.etapa. Projekt řeší regeneraci veřejných prostranství v historicky cenném jádru města Jihlavy, v městské památkové rezervaci.  | Celý článek ›

11.9.2014 |  Výstavu hub připravuje už popáté Mykologický klub Jihlava. Koná se od 12. do 14. září v Muzeu Vysočiny Jihlava.

V uplynulých letech počasí houbařům příliš nepřálo. "V loňském roce se nám podařilo nalézt a vystavit 386 druhů čerstvě nasbíraných hub," ohlíží se přesto mykoložka z jihlavského klubu Kateřina Pauzarová. Vzhledem k nynějším příznivým podmínkám je podle ní velká naděje dostat se na podobný počet vystavených hub i letos.  | Celý článek ›

30.7.2014 |  Někteří obyvatelé Vrchlického ulice a okolí chtějí co nejdříve trolejbusové spojení do Starých Hor. To by měla zajistit nová trasa linky "B", jejíž vedení je plánované z Hlavního nádraží ČD přes sídliště Březinova, Masarykovo náměstí, Dům zdraví a dále ulicí Vrchlického k železničnímu přejezdu na Jiráskově ulici, kde se počítá s konečnou linky.

"Stále čekáme, ale nic není vidět," ptá se jedna z místních obyvatelek, jejíž jméno je redakci JL známé. Jako provizorní opatření navrhuje zrušit konečnou linky 36 v Horním Kosově. "Pak už ji stačí jen prodloužit okolo Uni Hobby a u polikliniky křižovatkou vrátit zpět do Žižkovy ulice," nastiňuje možné řešení. Ředitel dopravního podniku města Josef Vilím uvedl, že vedení linky, která bude dopravně obsluhovat tuto oblast, je již projekčně připraveno.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

10.7.2014 |  Ve čtvrtek 10. července začíná letošní cyklus čtvrtečních koncertů Kulturní léto v jihlavské Pivovarské restauraci.

Od 18 hodin zahraje během první akce mladá jihlavská kapela Joyners. "Po dlouhém sehrávání se pustila do produkce vlastních věcí. Tvorba se skládá z chytlavých riffů, zpěvných melodií, anglických textů...," avizují organizátoři večera.  | Celý článek ›

19.6.2014 |  V rámci kulturní hudební akce Vysočina Fest 2014 proběhne doprovodný program v divadle DIOD Jihlava a to v pátek 11.7.2014 od 10 do 12 hodin a odpoledne od 13 do 15 hodin.

Na programu budou tvůrčí umělecké dílny pro děti s ukázkami a interaktivním zapojením.

Co mohou děti v dílnách vidět, zažít a vyzkoušet si? Akrobacii na šálách, akrobatický rokenrol, tvůrčí animační dílnu a dílnu s maskou, venkovní dětskou zumbu.  | Celý článek ›

17.6.2014 |  Soutěž Stavba roku Kraje Vysočina 2013 je u konce. Výsledky byly oznámeny ve středu večer, na jejich slavnostním vyhlášení v Počátkách.

Titulem Stavba roku Kraje Vysočina 2013 byla oceněna rekonstrukce Základní umělecké školy Jihlava a tři novostavby – Čistírna odpadních vod Dolní Cerekev – Kostelec u Jihlavy, Domov důchodců ve Ždírci a Administrativní budova Moravských kováren v Jihlavě.

Do letošního ročníku bylo přihlášeno celkem devatenáct realizací v našem kraji. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích – Novostavby občanské vybavenosti, Rekonstrukce staveb občanské vybavenosti, Průmyslové a dopravní stavby a Vodohospodářské a zemědělské stavby.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

10.6.2014 |  Povolení od ministerstva životního prostředí ke geologickému průzkumu sice ještě nemá, ale už vypsala tendr na jeho dodavatele. Správa úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) začala hledat firmu, která by zkoumala sedm vytipovaných lokalit v celé České republice. Tři z nich (Hrádek, Kraví hora a Čihadlo) se nacházejí v Kraji Vysočina nebo do něj zasahují.  | Celý článek ›

Zdroj: 5plus2.cz» | Autor: František Jirků

30.5.2014 |  Oslavu Dne Dětí chystá i jihlavská zoologická zahrada. Už tento pátek (30. května) proběhne seznámení s mezinárodní kampaní "Od pólu k pólu" prostřednictvím mateřských i základních škol z celé Vysočiny. Žáci a studenti si připravili výstavy obrázků a modelů zeměkoule i zajímavé prezentace projektů výzkumů o mobilních telefonech, spotřebě papíru a vody, o regionálních zdrojích i nadměrném používání igelitových tašek a obalů.
Prezentace začnou v 9:00 hodin ve vzdělávacím centru PodpoVRCH, program bude pokračovat od 11:00 hodin v africké vesnici Matongo.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky
Titulní stránkaSlužby a řemeslaObchod a výrobaZábava a ostatníVaše názory, diskuseFotky Jihlavy, galerieVaše www adresa zjihlavy.czRSS kanál serveru zJihlavy.cz
Historie města Jihlavy
Informace z Jihlavy
Užitečné odkazy
Podpora na síti Facebook
Podporujeme projekty
Hosting by 3nicom solutions
ALFA 1 - KPUFO sekce Poltergeist ČSS ZO 6-18 Cunicunulus
Komerční sdělení
Není žádná reklama [err.#2]

Dnes je 20.3.2023,
svátek slaví Světlana, zítra Radek.

Google
Komerční sdělení
Není žádná reklama [err.#2]
Foto postřehy

Rekonstrukce Brněnského mostu

1. dubna se začal opravovat jeden z nejfrekventovanějších mostů v Jihlavě. Znovu průjezdný by měl být v říjnu.

Mediální partnerství
i-vysočina.cz - informujeme o všem Vladimír Matula - reklama, marketing, internetový marketing
Jihlavská astronomická společnost Jihlavské listy
Správa a statistiky webu

Vývoj a provoz těchto stránek zajišťuje

 Logoshop.cz | Grafické práce &výroba www 

Grafické studio a výroba www

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.    Další informace

JIHLAVA: Nezávislý Info Server