Místo Klavírky postaví byty

Místo Klavírky postaví byty

Klavírka se přestaví na byty

8.6.2009 |   V krajském městě se připravuje stavba nových bytů v atraktivní lokalitě bývalé "Klavírky". S největší pravděpodobností tam vyrostou tři vícepodlažní budovy. Investor je plánuje umístit do areálu již zavřené továrny v ulici U Dlouhé stěny, kde se od roku 1924 až do loňska vyráběla piana.

Opuštěné výrobní prostory čeká demolice. Chystaný komplex, jehož součástí bude kolem 150 bytů, vyroste v těsném sousedství Staré plovárny.

zJIHLAVY.cz   Sdílet
"Jsme ve fázi zpracování studie. Do konce roku bychom rádi měli uzemní rozhodnutí a stavební povolení. Chceme budoucím vlastníkům zajistit to, čeho se u mnohých současných bytových projektů nedostává – soulad mezi bydlením v přírodě a komfortem zázemí centra města," řekl Josef Jaseňák ze společnosti Harmonie Klavírka.

Stavět se možná začne příští rok Studii zpracovává firma Fortis architekta Jaroslava Huňáčka. Investor hodlá budovat ve třech etapách. Co jedna etapa, to stavba jednoho domu. V jejich přízemí se počítá s drobnými službami, například s menší restaurací, kadeřnictvím či kancelářemi. Pokud všechno půjde hladce, začne se stavět v příštím roce.

V domech se vytvoří byty všech velikostí. Ty největší se připravují v nejvyšších patrech. Jejich ceny se podle investora nebudou významněji lišit od jiných budovaných bytových komplexů ve městě.

A kolik se dnes v Jihlavě platí? Například nový byt 69 metrů čtverečních v novostavbě u nemocnice ve Vrchlického ulici (v areálu U dubu) se prodává za 2,1 milionu korun.

Majitelé bytů v "Klavírce" budou mít k dispozici parkovací místa ve dvou úrovních pod domy. Zvažuje se i vybudování cyklostezky, která by mohla vést ze Staré plovárny dnešním uzavřeným areálem továrny. Lidem z magistrátu se záměr líbí. "Obecně vnímáme pozitivně, že se v zastavěné části města objeví namísto výroby bydlení a služby. Navíc to propojí Starou plovárnu," konstatoval architekt Tomáš Lakomý, vedoucí radničního odboru územního plánování. Orgány státní správy ještě podle něj celý záměr prověří.

Se Starou plovárnou v sousedství má vedení magistrátu velké plány. Přede dvěma lety začala postupná úprava. V okolí nádrže jsou nové stezky pro pěší, dřevěné lavičky a odpadkové koše. Plánuje se stavba dětského hřiště.

Po "suché" etapě v okolí nádrže by mělo následovat vyčištění vodní plochy. Zástupci Povodí Moravy informovali radnici o plánu Starou plovárnu odbahnit. "Budou hledat peníze na nákladný odvoz stovek tun bahna ze dna nádrže a místo jeho uložení," sdělil mluvčí radnice Radek Tulis.

Piana se vyráběla 137 roků Tradice výroby pian v Jihlavě sahala až do roku 1871. U Staré plovárny se začaly produkovat hudební nástroje o několik desítek let později v roce 1924. Předtím tam fungovala tkalcovna a pletárna.

Společnost C. Bechstein Europe loni zavřela továrnu v ulici U Dlouhé stěny a celý provoz přestěhovala do Hradce Králové. "O přestěhování rozhodli ze dne na den němečtí majitelé. Bylo to jedno z jejich prvních rozhodnutí, šlo to ráz na ráz," popsal už dříve Stanislav Křemenák, ředitel firmy C. Bechstein Europe. Německý vlastník plně převzal jihlavskou a hradeckou továrnu na hudební nástroje v roce 2007. Firma se proto přejmenovala z názvu Bohemia Piano na C. Bechstein Europe. Křemenák ještě koncem roku 2006 plánoval rekonstrukci jihlavského areálu, nebo budování nového provozu ve městě. Z plánů ale záhy sešlo.
Zdroj: MF DNES - Vysočina» | Autor: Radek Laudin

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

Aktuální články z Jihlavy

3.4.2018 |  Pokud by se našel někdo, kdo by měl zájem sem tam něco přispět na tyto stránky, může poslat e-mailem na adresu info@zjihlavy.cz několik vět týkajících se aktuálního dění nebo zajímavostí z Jihlavy.  | Celý článek ›

7.4.2016 |  Jak již dříve Jihlavské listy uvedly, krajská Jihlava chystá revitalizaci lesoparku Skalka.

Součástí prací má být plánované odtrubnění Koželužského potoka, o kterém se diskutuje již mnoho let. Aby však mohla radnice toto opatření zrealizovat, chybí jí finanční prostředky a potřebuje vypořádat některé majetkoprávní poměry.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

12.11.2014 |  Opravené schody z Jakubského náměstí do Heulosu jsou od úterý 11.11.2014 opět otevřené. Parkán (směrem k penzionu Mahler na Brněnské ulici) a nově vybudovaný průchod do Heulosu z Hluboké ulice zatím ještě budou uzavřeny.

Oprava schodiště je součástí projektu s názvem Regenerace veřejných prostranství v MPR Jihlava – I.etapa. Projekt řeší regeneraci veřejných prostranství v historicky cenném jádru města Jihlavy, v městské památkové rezervaci.  | Celý článek ›

11.9.2014 |  Výstavu hub připravuje už popáté Mykologický klub Jihlava. Koná se od 12. do 14. září v Muzeu Vysočiny Jihlava.

V uplynulých letech počasí houbařům příliš nepřálo. "V loňském roce se nám podařilo nalézt a vystavit 386 druhů čerstvě nasbíraných hub," ohlíží se přesto mykoložka z jihlavského klubu Kateřina Pauzarová. Vzhledem k nynějším příznivým podmínkám je podle ní velká naděje dostat se na podobný počet vystavených hub i letos.  | Celý článek ›

30.7.2014 |  Někteří obyvatelé Vrchlického ulice a okolí chtějí co nejdříve trolejbusové spojení do Starých Hor. To by měla zajistit nová trasa linky "B", jejíž vedení je plánované z Hlavního nádraží ČD přes sídliště Březinova, Masarykovo náměstí, Dům zdraví a dále ulicí Vrchlického k železničnímu přejezdu na Jiráskově ulici, kde se počítá s konečnou linky.

"Stále čekáme, ale nic není vidět," ptá se jedna z místních obyvatelek, jejíž jméno je redakci JL známé. Jako provizorní opatření navrhuje zrušit konečnou linky 36 v Horním Kosově. "Pak už ji stačí jen prodloužit okolo Uni Hobby a u polikliniky křižovatkou vrátit zpět do Žižkovy ulice," nastiňuje možné řešení. Ředitel dopravního podniku města Josef Vilím uvedl, že vedení linky, která bude dopravně obsluhovat tuto oblast, je již projekčně připraveno.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

10.7.2014 |  Ve čtvrtek 10. července začíná letošní cyklus čtvrtečních koncertů Kulturní léto v jihlavské Pivovarské restauraci.

Od 18 hodin zahraje během první akce mladá jihlavská kapela Joyners. "Po dlouhém sehrávání se pustila do produkce vlastních věcí. Tvorba se skládá z chytlavých riffů, zpěvných melodií, anglických textů...," avizují organizátoři večera.  | Celý článek ›

19.6.2014 |  V rámci kulturní hudební akce Vysočina Fest 2014 proběhne doprovodný program v divadle DIOD Jihlava a to v pátek 11.7.2014 od 10 do 12 hodin a odpoledne od 13 do 15 hodin.

Na programu budou tvůrčí umělecké dílny pro děti s ukázkami a interaktivním zapojením.

Co mohou děti v dílnách vidět, zažít a vyzkoušet si? Akrobacii na šálách, akrobatický rokenrol, tvůrčí animační dílnu a dílnu s maskou, venkovní dětskou zumbu.  | Celý článek ›

17.6.2014 |  Soutěž Stavba roku Kraje Vysočina 2013 je u konce. Výsledky byly oznámeny ve středu večer, na jejich slavnostním vyhlášení v Počátkách.

Titulem Stavba roku Kraje Vysočina 2013 byla oceněna rekonstrukce Základní umělecké školy Jihlava a tři novostavby – Čistírna odpadních vod Dolní Cerekev – Kostelec u Jihlavy, Domov důchodců ve Ždírci a Administrativní budova Moravských kováren v Jihlavě.

Do letošního ročníku bylo přihlášeno celkem devatenáct realizací v našem kraji. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích – Novostavby občanské vybavenosti, Rekonstrukce staveb občanské vybavenosti, Průmyslové a dopravní stavby a Vodohospodářské a zemědělské stavby.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

10.6.2014 |  Povolení od ministerstva životního prostředí ke geologickému průzkumu sice ještě nemá, ale už vypsala tendr na jeho dodavatele. Správa úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) začala hledat firmu, která by zkoumala sedm vytipovaných lokalit v celé České republice. Tři z nich (Hrádek, Kraví hora a Čihadlo) se nacházejí v Kraji Vysočina nebo do něj zasahují.  | Celý článek ›

Zdroj: 5plus2.cz» | Autor: František Jirků

30.5.2014 |  Oslavu Dne Dětí chystá i jihlavská zoologická zahrada. Už tento pátek (30. května) proběhne seznámení s mezinárodní kampaní "Od pólu k pólu" prostřednictvím mateřských i základních škol z celé Vysočiny. Žáci a studenti si připravili výstavy obrázků a modelů zeměkoule i zajímavé prezentace projektů výzkumů o mobilních telefonech, spotřebě papíru a vody, o regionálních zdrojích i nadměrném používání igelitových tašek a obalů.
Prezentace začnou v 9:00 hodin ve vzdělávacím centru PodpoVRCH, program bude pokračovat od 11:00 hodin v africké vesnici Matongo.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky
Titulní stránkaSlužby a řemeslaObchod a výrobaZábava a ostatníVaše názory, diskuseFotky Jihlavy, galerieVaše www adresa zjihlavy.czRSS kanál serveru zJihlavy.cz
Historie města Jihlavy
Informace z Jihlavy
Užitečné odkazy
Podpora na síti Facebook
Podporujeme projekty
Hosting by 3nicom solutions
ALFA 1 - KPUFO sekce Poltergeist ČSS ZO 6-18 Cunicunulus
Komerční sdělení
Není žádná reklama [err.#2]

Dnes je 1.4.2023,
svátek slaví Hugo, zítra Erika.

Google
Komerční sdělení
Není žádná reklama [err.#2]
Foto postřehy

Rekonstrukce Brněnského mostu

1. dubna se začal opravovat jeden z nejfrekventovanějších mostů v Jihlavě. Znovu průjezdný by měl být v říjnu.

Mediální partnerství
i-vysočina.cz - informujeme o všem Vladimír Matula - reklama, marketing, internetový marketing
Jihlavská astronomická společnost Jihlavské listy
Správa a statistiky webu

Vývoj a provoz těchto stránek zajišťuje

 Logoshop.cz | Grafické práce &výroba www 

Grafické studio a výroba www

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.    Další informace

JIHLAVA: Nezávislý Info Server