Levný nákup? V Tesku

Levný nákup? V Tesku

TESCO Hypermarket - Jihlava

21.1.2008 |   MF DNES zjišťovala, kolik dáte za potraviny v obchodních řetězcích na Vysočině

Vysočina - Chcete nakupovat základní potraviny nejlevněji na Vysočině? Pak nakupujte v jihlavském hypermarketu Tesco. Takový je výsledek velkého testu cen potravin v největších obchodních řetězcích, který v prvním lednovém týdnu v kraji provedla pro MF DNES agentura PPM.

Na Vysočině agentura zkoumala ceny čtyřiceti základních potravin, včetně dětských plen a krmiva pro kočky. Průzkum se v kraji odehrával kromě jihlavského Teska ještě v pelhřimovské Bille, v jihlavské Hypernově a Kauflandu, havlíčkobrodském Lidlu a Plus Discountu a třebíčském Penny Marketu.

zJIHLAVY.cz   Sdílet
Jako druhý nejlevnější se ve srovnání cen objevil třebíčský Penny Market, kde je přibližně o tři procenta dráž. Třetí byl brodský Plus Discount, kde je oproti Tesku dráž o sedm procent.

Uprostřed pomyslného žebříčku sedmi největších obchodů s potravinami v kraji je jihlavský Kaufland, dražší ve srovnání s Teskem o deset procent.

Shodně, asi o dvanáct procent, jsou oproti Tescu dražší zbylé tři zmíněné supermarkety v kraji. MF DNES při zjišťování cen porovnávala ceny celkem devětadvaceti druhů základních potravin, tedy těch položek, které byly ze souboru započítávaných druhů zboží ke koupi v regálech vždy ve všech sledovaných supermarketech.

Zatímco tedy celý porovnávaný koš s devětadvaceti druhy potravin stál v jihlavském Tesku 740,20 Kč, nejdražší zástupce ze sledovaných řetězců, pelhřimovská Billa, by prodala totožný koš zboží zákazníkovi za 829,70 Kč.

Ceny se zvýšily už dříve U sledovaného zboží byly pro zajištění objektivity průzkumu zjištěny běžné, nikoli akční ceny.

MF DNES si nechala podobný průzkum cen pro porovnání nechat provést i v polovině prosince. Ceny nejběžnějších potravin se v obou průzkumech prakticky vůbec neliší, v kraji se tedy přelom roku v supermarketech na vývoji cen potravin neprojevil. Jejich ceny se zvýšily už předtím.

Lidé přesto pod hrozbou avizovaného zdražování potravin už vyhledávají levnější alternativu žádaných potravin. "Na mlékárenské výrobky hledám nejlevnější možnosti, sleduji cenové akce, což jsem dřív nedělala," řekla Lada Fílová z Jihlavy.

"Pocítili jsme výrazné zdražení dětských plen, k tomu už ale došlo v prosinci. Jestli budu nakupovat jinak, to uvidím až během února podle toho, jak budu při běžných nákupech vycházet s výplatou," pověděl Karel Brož z Havlíčkova Brodu.

V malé prodejně potravin U Gábinky, která v Jihlavě už roky prosperuje přesto, že je jen sto metrů od hypermarketu Tesco, nejlevnějšího a největšího obchodu s potravinami v kraji, nijak v posledních týdnech vliv změn cen potravin na zájmu zákazníků nepocítili. "Lidi u nás nakupují pořád stejně, jsou to většinou stálí zákazníci," odhadla zaměstnankyně prodejny Barbora Grézlová.
Zdroj: MF DNES - Vysočina» | Autor: Tomáš Blažek

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

Aktuální články z Jihlavy

3.4.2018 |  Pokud by se našel někdo, kdo by měl zájem sem tam něco přispět na tyto stránky, může poslat e-mailem na adresu info@zjihlavy.cz několik vět týkajících se aktuálního dění nebo zajímavostí z Jihlavy.  | Celý článek ›

7.4.2016 |  Jak již dříve Jihlavské listy uvedly, krajská Jihlava chystá revitalizaci lesoparku Skalka.

Součástí prací má být plánované odtrubnění Koželužského potoka, o kterém se diskutuje již mnoho let. Aby však mohla radnice toto opatření zrealizovat, chybí jí finanční prostředky a potřebuje vypořádat některé majetkoprávní poměry.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

12.11.2014 |  Opravené schody z Jakubského náměstí do Heulosu jsou od úterý 11.11.2014 opět otevřené. Parkán (směrem k penzionu Mahler na Brněnské ulici) a nově vybudovaný průchod do Heulosu z Hluboké ulice zatím ještě budou uzavřeny.

Oprava schodiště je součástí projektu s názvem Regenerace veřejných prostranství v MPR Jihlava – I.etapa. Projekt řeší regeneraci veřejných prostranství v historicky cenném jádru města Jihlavy, v městské památkové rezervaci.  | Celý článek ›

11.9.2014 |  Výstavu hub připravuje už popáté Mykologický klub Jihlava. Koná se od 12. do 14. září v Muzeu Vysočiny Jihlava.

V uplynulých letech počasí houbařům příliš nepřálo. "V loňském roce se nám podařilo nalézt a vystavit 386 druhů čerstvě nasbíraných hub," ohlíží se přesto mykoložka z jihlavského klubu Kateřina Pauzarová. Vzhledem k nynějším příznivým podmínkám je podle ní velká naděje dostat se na podobný počet vystavených hub i letos.  | Celý článek ›

30.7.2014 |  Někteří obyvatelé Vrchlického ulice a okolí chtějí co nejdříve trolejbusové spojení do Starých Hor. To by měla zajistit nová trasa linky "B", jejíž vedení je plánované z Hlavního nádraží ČD přes sídliště Březinova, Masarykovo náměstí, Dům zdraví a dále ulicí Vrchlického k železničnímu přejezdu na Jiráskově ulici, kde se počítá s konečnou linky.

"Stále čekáme, ale nic není vidět," ptá se jedna z místních obyvatelek, jejíž jméno je redakci JL známé. Jako provizorní opatření navrhuje zrušit konečnou linky 36 v Horním Kosově. "Pak už ji stačí jen prodloužit okolo Uni Hobby a u polikliniky křižovatkou vrátit zpět do Žižkovy ulice," nastiňuje možné řešení. Ředitel dopravního podniku města Josef Vilím uvedl, že vedení linky, která bude dopravně obsluhovat tuto oblast, je již projekčně připraveno.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

10.7.2014 |  Ve čtvrtek 10. července začíná letošní cyklus čtvrtečních koncertů Kulturní léto v jihlavské Pivovarské restauraci.

Od 18 hodin zahraje během první akce mladá jihlavská kapela Joyners. "Po dlouhém sehrávání se pustila do produkce vlastních věcí. Tvorba se skládá z chytlavých riffů, zpěvných melodií, anglických textů...," avizují organizátoři večera.  | Celý článek ›

19.6.2014 |  V rámci kulturní hudební akce Vysočina Fest 2014 proběhne doprovodný program v divadle DIOD Jihlava a to v pátek 11.7.2014 od 10 do 12 hodin a odpoledne od 13 do 15 hodin.

Na programu budou tvůrčí umělecké dílny pro děti s ukázkami a interaktivním zapojením.

Co mohou děti v dílnách vidět, zažít a vyzkoušet si? Akrobacii na šálách, akrobatický rokenrol, tvůrčí animační dílnu a dílnu s maskou, venkovní dětskou zumbu.  | Celý článek ›

17.6.2014 |  Soutěž Stavba roku Kraje Vysočina 2013 je u konce. Výsledky byly oznámeny ve středu večer, na jejich slavnostním vyhlášení v Počátkách.

Titulem Stavba roku Kraje Vysočina 2013 byla oceněna rekonstrukce Základní umělecké školy Jihlava a tři novostavby – Čistírna odpadních vod Dolní Cerekev – Kostelec u Jihlavy, Domov důchodců ve Ždírci a Administrativní budova Moravských kováren v Jihlavě.

Do letošního ročníku bylo přihlášeno celkem devatenáct realizací v našem kraji. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích – Novostavby občanské vybavenosti, Rekonstrukce staveb občanské vybavenosti, Průmyslové a dopravní stavby a Vodohospodářské a zemědělské stavby.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

10.6.2014 |  Povolení od ministerstva životního prostředí ke geologickému průzkumu sice ještě nemá, ale už vypsala tendr na jeho dodavatele. Správa úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) začala hledat firmu, která by zkoumala sedm vytipovaných lokalit v celé České republice. Tři z nich (Hrádek, Kraví hora a Čihadlo) se nacházejí v Kraji Vysočina nebo do něj zasahují.  | Celý článek ›

Zdroj: 5plus2.cz» | Autor: František Jirků

30.5.2014 |  Oslavu Dne Dětí chystá i jihlavská zoologická zahrada. Už tento pátek (30. května) proběhne seznámení s mezinárodní kampaní "Od pólu k pólu" prostřednictvím mateřských i základních škol z celé Vysočiny. Žáci a studenti si připravili výstavy obrázků a modelů zeměkoule i zajímavé prezentace projektů výzkumů o mobilních telefonech, spotřebě papíru a vody, o regionálních zdrojích i nadměrném používání igelitových tašek a obalů.
Prezentace začnou v 9:00 hodin ve vzdělávacím centru PodpoVRCH, program bude pokračovat od 11:00 hodin v africké vesnici Matongo.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky
Titulní stránkaSlužby a řemeslaObchod a výrobaZábava a ostatníVaše názory, diskuseFotky Jihlavy, galerieVaše www adresa zjihlavy.czRSS kanál serveru zJihlavy.cz
Historie města Jihlavy
Informace z Jihlavy
Užitečné odkazy
Podpora na síti Facebook
Podporujeme projekty
ČSS ZO 6-18 Cunicunulus
Hosting by 3nicom solutions ALFA 1 - KPUFO sekce Poltergeist
Komerční sdělení
Není žádná reklama [err.#2]

Dnes je 1.4.2023,
svátek slaví Hugo, zítra Erika.

Google
Komerční sdělení
Není žádná reklama [err.#2]
Foto postřehy

Rekonstrukce Brněnského mostu

1. dubna se začal opravovat jeden z nejfrekventovanějších mostů v Jihlavě. Znovu průjezdný by měl být v říjnu.

Mediální partnerství
i-vysočina.cz - informujeme o všem Jihlavská astronomická společnost
Jihlavské listy Vladimír Matula - reklama, marketing, internetový marketing
Správa a statistiky webu

Vývoj a provoz těchto stránek zajišťuje

 Logoshop.cz | Grafické práce &výroba www 

Grafické studio a výroba www

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.    Další informace

JIHLAVA: Nezávislý Info Server