Kemp Pávov je na prodej

Kemp Pávov je na prodej

Pávov - skluzavky

27.7.2009 |   Motorest zaplněný ze čtvrtiny, tři karavany v kempu a na pláži jen 25 lidí. Tak vypadá realita pávovského autokempu. Sokolové ho chtějí prodat městu, to ale nemá využití ani peníze na opravu. Majetková komise města odkup nedoporučuje.

Motorest, kemp a část pláže patří Tělocvičné jednotě Sokol Bedřichov. Její ekonomka Jana Zezulková vysvětluje, že kvůli malé návštěvnosti kempu letos oproti loňsku nastal propad tržeb téměř na polovinu. "Už si ani nemůžeme dovolit platit brigádníka, který by u vstupu vybíral příspěvek, a tak ve svém volnu pláž obcházejí pracovnice recepce," vysvětluje případ, který u některých návštěvníků pláže vzbudil emoce, a příspěvek nechtěli platit.

Jihlavské listy   Sdílet
Podle starosty Sokola Josefa Zezulky provozovatel dělá, co může. Sečení pláže ročně vyjde na 50 tisíc korun, a přitom pláž Sokolům ani nepatří. Někteří kritizují absenci sociálního zařízení. "Záchody mohou lidé využívat v kempu. Sprchy jsme chtěli pro lidi zdarma, ale někteří s nimi tak plýtvají, že jsme je museli zastavit. Až budou ochotni platit aspoň symbolickou částku, tak jim vodu pustíme," dodává.

Zezulka kritizuje město za přílišnou podporu Vodnímu ráji, kde je nyní návštěvnost přes 1000 lidí. Sinice z Pávova by se podle něj odstranily vybagrováním rybníka nebo aspoň práškováním z letadla. Pávov nesplňuje normy veřejného koupaliště, muselo by se do něj investovat a na to Sokol nemá peníze. Josef Zezulka proto nabídl areál městu, a to za odhadní cenu 13,5 milionu korun. "Mohlo by tu mít třeba azylový dům nebo sociální bydlení," uvažuje.

"Objekt není v ideálním technickém stavu, museli bychom do něj co nejdříve investovat a na to nemáme peníze. A nevidím důvod, proč by město mělo vlastnit objekt hotelového typu," reagoval náměstek primátora pro majetek Josef Kodet (KDU-­ČSL). Majetková komise odkup nedoporučila, ale záleží ještě na radních, případně zastupitelích.

Navíc podle náměstka Kodeta Pávov není ani vhodnou lokalitou a vše komplikují i majetkové vztahy. Pozemky kolem kempu jsou rozděleny mezi restituenty, město a stát. Šestnáctihektarový rybník patřil napůl městu a restituentům, kteří svou část nabídli městu za tři miliony Kč. Městu to ale přišlo drahé, takže část odkoupili rybáři.

Pávovská pro a proti


"Je tady klid a větší soukromí a malá hloubka, takže nemusíme mít strach pustit dceru do vody," chválí si pávovskou pláž mladí manželé. "Proč nemá kemp žádnou upoutávku na dálnici? Našli jsme ho náhodou a jsme z něj nadšeni, je to krásné místo," dodávají mladí Brňáci, kteří se zde zastavili autem.

Na chodbě motorestu potkáváme mladou Romku. "Za 160 korun tady máme všechno, nic nám tu nechybí. Ještě tu budeme pár dní a zas pojedeme jinam," říká slovensky. V kempu je slyšet němčina, Němci si tu prý vždy jen na jednu noc odpočinou, když cestují na Balkán.

Někteří návštěvníci naopak kritizují zastaralost vybavení a odmítají platit 15 Kč, které na údržbu pláže občas chodí vybírat přímo mezi lidmi. "Nebudeme nic platit. Ve vodě plavou sinice, záchody tu nejsou, sprchy uprostřed trávníku nefungují. Když chtěli vstupné, měli ho vybírat u vchodu," zlobí se manželé středního věku.

Stížnostmi se však netají ani provozovatelé. "Nějaký dobytek nám tu chtěl ukrást šlapadlo. Jak ho táhli po silnici, poničili ho, teď to musíme svařit. Nikdo nám nic nezaplatí," dodává muž s fajfkou a vytahuje z vody rozlomené šlapadlo.
Zdroj: Jihlavské listy» | Autor: hm

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

Aktuální články z Jihlavy

3.4.2018 |  Pokud by se našel někdo, kdo by měl zájem sem tam něco přispět na tyto stránky, může poslat e-mailem na adresu info@zjihlavy.cz několik vět týkajících se aktuálního dění nebo zajímavostí z Jihlavy.  | Celý článek ›

7.4.2016 |  Jak již dříve Jihlavské listy uvedly, krajská Jihlava chystá revitalizaci lesoparku Skalka.

Součástí prací má být plánované odtrubnění Koželužského potoka, o kterém se diskutuje již mnoho let. Aby však mohla radnice toto opatření zrealizovat, chybí jí finanční prostředky a potřebuje vypořádat některé majetkoprávní poměry.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

12.11.2014 |  Opravené schody z Jakubského náměstí do Heulosu jsou od úterý 11.11.2014 opět otevřené. Parkán (směrem k penzionu Mahler na Brněnské ulici) a nově vybudovaný průchod do Heulosu z Hluboké ulice zatím ještě budou uzavřeny.

Oprava schodiště je součástí projektu s názvem Regenerace veřejných prostranství v MPR Jihlava – I.etapa. Projekt řeší regeneraci veřejných prostranství v historicky cenném jádru města Jihlavy, v městské památkové rezervaci.  | Celý článek ›

11.9.2014 |  Výstavu hub připravuje už popáté Mykologický klub Jihlava. Koná se od 12. do 14. září v Muzeu Vysočiny Jihlava.

V uplynulých letech počasí houbařům příliš nepřálo. "V loňském roce se nám podařilo nalézt a vystavit 386 druhů čerstvě nasbíraných hub," ohlíží se přesto mykoložka z jihlavského klubu Kateřina Pauzarová. Vzhledem k nynějším příznivým podmínkám je podle ní velká naděje dostat se na podobný počet vystavených hub i letos.  | Celý článek ›

30.7.2014 |  Někteří obyvatelé Vrchlického ulice a okolí chtějí co nejdříve trolejbusové spojení do Starých Hor. To by měla zajistit nová trasa linky "B", jejíž vedení je plánované z Hlavního nádraží ČD přes sídliště Březinova, Masarykovo náměstí, Dům zdraví a dále ulicí Vrchlického k železničnímu přejezdu na Jiráskově ulici, kde se počítá s konečnou linky.

"Stále čekáme, ale nic není vidět," ptá se jedna z místních obyvatelek, jejíž jméno je redakci JL známé. Jako provizorní opatření navrhuje zrušit konečnou linky 36 v Horním Kosově. "Pak už ji stačí jen prodloužit okolo Uni Hobby a u polikliniky křižovatkou vrátit zpět do Žižkovy ulice," nastiňuje možné řešení. Ředitel dopravního podniku města Josef Vilím uvedl, že vedení linky, která bude dopravně obsluhovat tuto oblast, je již projekčně připraveno.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

10.7.2014 |  Ve čtvrtek 10. července začíná letošní cyklus čtvrtečních koncertů Kulturní léto v jihlavské Pivovarské restauraci.

Od 18 hodin zahraje během první akce mladá jihlavská kapela Joyners. "Po dlouhém sehrávání se pustila do produkce vlastních věcí. Tvorba se skládá z chytlavých riffů, zpěvných melodií, anglických textů...," avizují organizátoři večera.  | Celý článek ›

19.6.2014 |  V rámci kulturní hudební akce Vysočina Fest 2014 proběhne doprovodný program v divadle DIOD Jihlava a to v pátek 11.7.2014 od 10 do 12 hodin a odpoledne od 13 do 15 hodin.

Na programu budou tvůrčí umělecké dílny pro děti s ukázkami a interaktivním zapojením.

Co mohou děti v dílnách vidět, zažít a vyzkoušet si? Akrobacii na šálách, akrobatický rokenrol, tvůrčí animační dílnu a dílnu s maskou, venkovní dětskou zumbu.  | Celý článek ›

17.6.2014 |  Soutěž Stavba roku Kraje Vysočina 2013 je u konce. Výsledky byly oznámeny ve středu večer, na jejich slavnostním vyhlášení v Počátkách.

Titulem Stavba roku Kraje Vysočina 2013 byla oceněna rekonstrukce Základní umělecké školy Jihlava a tři novostavby – Čistírna odpadních vod Dolní Cerekev – Kostelec u Jihlavy, Domov důchodců ve Ždírci a Administrativní budova Moravských kováren v Jihlavě.

Do letošního ročníku bylo přihlášeno celkem devatenáct realizací v našem kraji. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích – Novostavby občanské vybavenosti, Rekonstrukce staveb občanské vybavenosti, Průmyslové a dopravní stavby a Vodohospodářské a zemědělské stavby.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

10.6.2014 |  Povolení od ministerstva životního prostředí ke geologickému průzkumu sice ještě nemá, ale už vypsala tendr na jeho dodavatele. Správa úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) začala hledat firmu, která by zkoumala sedm vytipovaných lokalit v celé České republice. Tři z nich (Hrádek, Kraví hora a Čihadlo) se nacházejí v Kraji Vysočina nebo do něj zasahují.  | Celý článek ›

Zdroj: 5plus2.cz» | Autor: František Jirků

30.5.2014 |  Oslavu Dne Dětí chystá i jihlavská zoologická zahrada. Už tento pátek (30. května) proběhne seznámení s mezinárodní kampaní "Od pólu k pólu" prostřednictvím mateřských i základních škol z celé Vysočiny. Žáci a studenti si připravili výstavy obrázků a modelů zeměkoule i zajímavé prezentace projektů výzkumů o mobilních telefonech, spotřebě papíru a vody, o regionálních zdrojích i nadměrném používání igelitových tašek a obalů.
Prezentace začnou v 9:00 hodin ve vzdělávacím centru PodpoVRCH, program bude pokračovat od 11:00 hodin v africké vesnici Matongo.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky
Titulní stránkaSlužby a řemeslaObchod a výrobaZábava a ostatníVaše názory, diskuseFotky Jihlavy, galerieVaše www adresa zjihlavy.czRSS kanál serveru zJihlavy.cz
Historie města Jihlavy
Informace z Jihlavy
Užitečné odkazy
Podpora na síti Facebook
Podporujeme projekty
Hosting by 3nicom solutions
ALFA 1 - KPUFO sekce Poltergeist ČSS ZO 6-18 Cunicunulus
Komerční sdělení
Není žádná reklama [err.#2]

Dnes je 23.4.2024,
svátek slaví Vojtěch, zítra Jiří.

Google
Komerční sdělení
Není žádná reklama [err.#2]
Foto postřehy

Rekonstrukce Brněnského mostu

1. dubna se začal opravovat jeden z nejfrekventovanějších mostů v Jihlavě. Znovu průjezdný by měl být v říjnu.

Mediální partnerství
i-vysočina.cz - informujeme o všem Jihlavská astronomická společnost
Jihlavské listy Vladimír Matula - reklama, marketing, internetový marketing
Správa a statistiky webu

Vývoj a provoz těchto stránek zajišťuje

 Logoshop.cz | Grafické práce &výroba www 

Grafické studio a výroba www

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.    Další informace

JIHLAVA: Nezávislý Info Server