Také Jihlava se brání podomním prodejcům

Také Jihlava se brání podomním prodejcům

Jihlava zakáže podomní prodejce

5.2.2013 |   Po Bystřici nad Pernštejnem a Pelhřimovu schválil i Havlíčkův Brod zákaz podomního nabízení služeb a zboží. Radnice se rozhodla vyhovět četným stížnostem těch, které prodejci často vytrvale a neodbytně obtěžovali. "Těch případů je tolik, že už je to neúnosné. Jedná se především o zprostředkovatele, kteří nabízejí dům od domu smlouvy na odběr nějakého druhu zboží nebo služby. Tento typ prodeje je veřejností často kritizován jako nepřiměřený zásah do soukromí," upřesnil starosta města Jan Tecl.

iDNES.cz / Jihlava a Vysočina   Sdílet
Brodská radnice nechala měsíční lhůtu na to, aby věc vešla ve známost. Od 1. března ovšem už za porušení zákazu, které je bráno jako správní delikt, hrozí pokuta až 200 tisíc korun.

"Pokud občané zjistí porušení, doporučujeme, aby se ihned obrátili na městskou policii, která dá podnět k šetření živnostenskému úřadu," podotkl Tecl.

Oběťmi se stávají hlavně starší občané, kteří nátlakovému způsobu nabídky podléhají nejčastěji. "Chtěli jsme tím ochránit především tuto vyšší věkovou skupinu obyvatel," potvrdil havlíčkobrodský starosta.

Vlastní zkušenosti s podomními prodejci má i důchodkyně Anna Vencová bydlící nedaleko centra města ve čtvrti Letná.

"Většinou u nás zvoní s nabídkami výhodnějších cen energií - elektřiny nebo plynu. Naposledy to bylo asi před třemi týdny. Jsou hodně neodbytní a je nepříjemné je stále odmítat, což dělám vždy pro jistotu z okna v patře. Nerada bych cizí lidi, o kterých nic nevím, i když se třeba prokazují průkazy, pouštěla do baráku," popisuje Vencová, která zákaz pro podomní prodej vítá.

Podobnou stopku prodejcům nedávno vystavili v Bystřici nad Pernštejnem a od Nového roku také v Pelhřimově.

"Zákaz podomního prodeje jsme schvalovali koncem loňského roku, když se nám před Vánocemi začaly množit stížnosti občanů na obtěžování prodejci zvonícími po domech," zdůvodnil pelhřimovský starosta Leopold Bambula.

Vyhlášku připravuje i Jihlava, Třebíč ne


Mluvčí jihlavské radnice Radek Tulis MF DNES sdělil, že i krajské město se s podomními prodejci potýká a chystá konkrétní opatření.

"Jihlava připravuje vyhlášku omezující či zakazující podomní prodej. Ke schvalování zastupitelstvem města by měla jít ještě letos," informoval Tulis. Zároveň magistrát pracuje na omezení pouličního prodeje.

Naopak Třebíč s podomními prodejci zásadní problém nemá. "Podomní a pouliční nabízení služeb a drobného zboží nepovažuje radnice za ideální způsob oslovení zákazníků. Nicméně vyhlášku k jeho omezení město nepřipravuje," uvedl mluvčí Třebíče Ivan Přibík.

Žďár omezí prodej v ulicích


Metr na podomní prodejce zatím nemají ani ve Žďáru nad Sázavou. Jeho místostarosta Ladislav Bárta však podotkl, že se problémem radnice intenzivně zabývá.

"Trampoty s tím máme, a proto chceme minimálně v objektech města podomní prodej omezit. Týkat se bude zejména domovů s pečovatelskou službou," uvedl Bárta. Zákaz podomního prodeje by ve Žďáru měl být podobně jako v Brodě součástí tržního řádu a radnice chce současně řešit například i prodej v ulicích.
Zdroj: iDNES.cz / Jihlava a Vysočina» | Autor: Jaroslav Šnajdr

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

Aktuální články z Jihlavy

3.4.2018 |  Pokud by se našel někdo, kdo by měl zájem sem tam něco přispět na tyto stránky, může poslat e-mailem na adresu info@zjihlavy.cz několik vět týkajících se aktuálního dění nebo zajímavostí z Jihlavy.  | Celý článek ›

7.4.2016 |  Jak již dříve Jihlavské listy uvedly, krajská Jihlava chystá revitalizaci lesoparku Skalka.

Součástí prací má být plánované odtrubnění Koželužského potoka, o kterém se diskutuje již mnoho let. Aby však mohla radnice toto opatření zrealizovat, chybí jí finanční prostředky a potřebuje vypořádat některé majetkoprávní poměry.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

12.11.2014 |  Opravené schody z Jakubského náměstí do Heulosu jsou od úterý 11.11.2014 opět otevřené. Parkán (směrem k penzionu Mahler na Brněnské ulici) a nově vybudovaný průchod do Heulosu z Hluboké ulice zatím ještě budou uzavřeny.

Oprava schodiště je součástí projektu s názvem Regenerace veřejných prostranství v MPR Jihlava – I.etapa. Projekt řeší regeneraci veřejných prostranství v historicky cenném jádru města Jihlavy, v městské památkové rezervaci.  | Celý článek ›

11.9.2014 |  Výstavu hub připravuje už popáté Mykologický klub Jihlava. Koná se od 12. do 14. září v Muzeu Vysočiny Jihlava.

V uplynulých letech počasí houbařům příliš nepřálo. "V loňském roce se nám podařilo nalézt a vystavit 386 druhů čerstvě nasbíraných hub," ohlíží se přesto mykoložka z jihlavského klubu Kateřina Pauzarová. Vzhledem k nynějším příznivým podmínkám je podle ní velká naděje dostat se na podobný počet vystavených hub i letos.  | Celý článek ›

30.7.2014 |  Někteří obyvatelé Vrchlického ulice a okolí chtějí co nejdříve trolejbusové spojení do Starých Hor. To by měla zajistit nová trasa linky "B", jejíž vedení je plánované z Hlavního nádraží ČD přes sídliště Březinova, Masarykovo náměstí, Dům zdraví a dále ulicí Vrchlického k železničnímu přejezdu na Jiráskově ulici, kde se počítá s konečnou linky.

"Stále čekáme, ale nic není vidět," ptá se jedna z místních obyvatelek, jejíž jméno je redakci JL známé. Jako provizorní opatření navrhuje zrušit konečnou linky 36 v Horním Kosově. "Pak už ji stačí jen prodloužit okolo Uni Hobby a u polikliniky křižovatkou vrátit zpět do Žižkovy ulice," nastiňuje možné řešení. Ředitel dopravního podniku města Josef Vilím uvedl, že vedení linky, která bude dopravně obsluhovat tuto oblast, je již projekčně připraveno.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

10.7.2014 |  Ve čtvrtek 10. července začíná letošní cyklus čtvrtečních koncertů Kulturní léto v jihlavské Pivovarské restauraci.

Od 18 hodin zahraje během první akce mladá jihlavská kapela Joyners. "Po dlouhém sehrávání se pustila do produkce vlastních věcí. Tvorba se skládá z chytlavých riffů, zpěvných melodií, anglických textů...," avizují organizátoři večera.  | Celý článek ›

19.6.2014 |  V rámci kulturní hudební akce Vysočina Fest 2014 proběhne doprovodný program v divadle DIOD Jihlava a to v pátek 11.7.2014 od 10 do 12 hodin a odpoledne od 13 do 15 hodin.

Na programu budou tvůrčí umělecké dílny pro děti s ukázkami a interaktivním zapojením.

Co mohou děti v dílnách vidět, zažít a vyzkoušet si? Akrobacii na šálách, akrobatický rokenrol, tvůrčí animační dílnu a dílnu s maskou, venkovní dětskou zumbu.  | Celý článek ›

17.6.2014 |  Soutěž Stavba roku Kraje Vysočina 2013 je u konce. Výsledky byly oznámeny ve středu večer, na jejich slavnostním vyhlášení v Počátkách.

Titulem Stavba roku Kraje Vysočina 2013 byla oceněna rekonstrukce Základní umělecké školy Jihlava a tři novostavby – Čistírna odpadních vod Dolní Cerekev – Kostelec u Jihlavy, Domov důchodců ve Ždírci a Administrativní budova Moravských kováren v Jihlavě.

Do letošního ročníku bylo přihlášeno celkem devatenáct realizací v našem kraji. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích – Novostavby občanské vybavenosti, Rekonstrukce staveb občanské vybavenosti, Průmyslové a dopravní stavby a Vodohospodářské a zemědělské stavby.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

10.6.2014 |  Povolení od ministerstva životního prostředí ke geologickému průzkumu sice ještě nemá, ale už vypsala tendr na jeho dodavatele. Správa úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) začala hledat firmu, která by zkoumala sedm vytipovaných lokalit v celé České republice. Tři z nich (Hrádek, Kraví hora a Čihadlo) se nacházejí v Kraji Vysočina nebo do něj zasahují.  | Celý článek ›

Zdroj: 5plus2.cz» | Autor: František Jirků

30.5.2014 |  Oslavu Dne Dětí chystá i jihlavská zoologická zahrada. Už tento pátek (30. května) proběhne seznámení s mezinárodní kampaní "Od pólu k pólu" prostřednictvím mateřských i základních škol z celé Vysočiny. Žáci a studenti si připravili výstavy obrázků a modelů zeměkoule i zajímavé prezentace projektů výzkumů o mobilních telefonech, spotřebě papíru a vody, o regionálních zdrojích i nadměrném používání igelitových tašek a obalů.
Prezentace začnou v 9:00 hodin ve vzdělávacím centru PodpoVRCH, program bude pokračovat od 11:00 hodin v africké vesnici Matongo.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky
Titulní stránkaSlužby a řemeslaObchod a výrobaZábava a ostatníVaše názory, diskuseFotky Jihlavy, galerieVaše www adresa zjihlavy.czRSS kanál serveru zJihlavy.cz
Historie města Jihlavy
Informace z Jihlavy
Užitečné odkazy
Podpora na síti Facebook
Podporujeme projekty
Hosting by 3nicom solutions
ALFA 1 - KPUFO sekce Poltergeist ČSS ZO 6-18 Cunicunulus
Komerční sdělení
Není žádná reklama [err.#2]

Dnes je 1.4.2023,
svátek slaví Hugo, zítra Erika.

Google
Komerční sdělení
Není žádná reklama [err.#2]
Foto postřehy

Rekonstrukce Brněnského mostu

1. dubna se začal opravovat jeden z nejfrekventovanějších mostů v Jihlavě. Znovu průjezdný by měl být v říjnu.

Mediální partnerství
i-vysočina.cz - informujeme o všem Jihlavské listy
Vladimír Matula - reklama, marketing, internetový marketing Jihlavská astronomická společnost
Správa a statistiky webu

Vývoj a provoz těchto stránek zajišťuje

 Logoshop.cz | Grafické práce &výroba www 

Grafické studio a výroba www

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.    Další informace

JIHLAVA: Nezávislý Info Server