Elektronické jízdné je trnem v oku cestujících

Elektronické jízdné je trnem v oku cestujících

Elektronická karta - jízdenka

11.5.2010 |   Elektronické jízdné v krajském městě po týdnu provozu: fronty u výdeje Jihlavských karet nepolevují - a také vzrostly tržby za papírové lístky, byť jsou dražší. V sobotu uplynul týden od ostrého spuštění nového elektronického jízdného v jihlavské městské hromadné dopravě (MHD). Některé zádrhele zatím stále čekají na odstranění. Asi nejvíce jsou trnem v oku cestujícím linkami jihlavské MHD dosud nefunkční dobíjecí automaty Jihlavských karet. Podle ředitele dopravního podniku Josefa Vilíma by ale automaty měly být funkční od zítřka. "Předávací den je v úterý, kdy už by měly být odstraněny všechny závady," sdělil Vilím. "Mohli jsme je spustit už dříve s drobnými chybami, to by ale vyvolalo vlnu kritiky, proto jsme raději pár dní počkali, aby jejich funkce byly vyladěné," vysvětlil ředitel DPMJ. Podle něj například v Pardubicích dobíjecí automaty spustili až rok po zahájení elektronického jízdného.

zJIHLAVY.cz   Sdílet
Těm, kteří si včas nepořídili Jihlavskou kartu v předprodeji, nemusí být po chuti současné dlouhé fronty na její pořízení.

"MHD využívám zřídka. Proto jsem s koupením karty vyčkávala, nebylo kam spěchat," zmínila třicetiletá Petra Staňková, která v pátek trpělivě vystála frontu v předprodeji MHD na jihlavské radnici.

"Za týden či dva už nebude v předprodeji žádný problém"

Vedení dopravního podniku kvůli návalům lidí alespoň prodloužilo otevírací dobu u přepážek. Otevřeno bylo navíc mimořádně i o dvou květnových svátečních sobotách.

"Cestující jsme s pořízením Jihlavské karty vyzývali nejméně měsíc dopředu, většina z nich si však nákup nechala na květen," vysvětlil šéf dopravního podniku. "Za týden nebo dva už nebude v předprodeji žádný problém, to je otázka pouze těchto dnů," doufá Vilím.

Spoustě lidí, kteří nechali pořízení elektronických karet na poslední chvíli, tak nezbylo než od začátku května využívat klasické papírové lístky. A to se projevilo i v kasách prodejních automatů. Jen za tři dny od spuštění provozu nastřádal automat na jízdenky umístěný na Masarykově náměstí 18 tisíc korun, a to byl v té době navíc jeden a půl dne nefunkční.

Lístky podražily, místo dříve hodinových přestupních lístků v ceně 12 korun nyní cestující zaplatí za čtyři a více zastávek 16 korun. Celodenní jízdenka pak vyjde na 50 korun. "Pro mě nový systém znamená akorát zdražení. Za patnáct korun jsem mohl díky přestupním jízdenkám dojet z Malého Beranova kamkoliv. Teď s novým systémem lístků to nehrozí ani náhodou," nelíbí se cestujícímu Františkovi.

Nové lístky byly v minulém týdnu navíc v mnoha trafikách nedostatkovým zbožím.

Podle ředitele Vilíma byly komplikace způsobené rovněž otálením, jako v případě cestujících. "Většina z prodejců výměnu lístků nechala až na první květnový týden," řekl.

Trafikanti však tvrdí něco jiného. "Přístup pracovníků výdeje lístků je neochotný. Na pracovišti na náměstí mě poslali na dopravní podnik na Brtnickou ulici a odtud mě zase nasměrovali zpět na náměstí," postěžovala si provozovatelka trafiky v Tolstého ulici Lenka Kurková. "Dopravní podnik by měl pro prodejce nabízet lepší služby, například by měl po městě jezdit dealer, který by se prodejem lístků trafikám zabýval," dodala.

Po změně systému jízdného navíc některé trafiky přestaly lístky nabízet úplně. Nevyplatí se jim s nimi obchodovat. "U nových lístků je oproti dřívějšku malý rabat a navíc je větší množství různých druhů lístků, než bylo dřív. Z balíku, ve kterém je dvě stě lístků, máme marži pouhých čtyřicet korun," uvedl majitel trafiky v ulici Jana Masaryka Erich Čech.

V číslech: Kolik peněz se vybralo v automatech na lístky?


Období od 1. 5. do 7. 5.
Masarykovo náměstí: 39 700 Kč
Březinky (konečná "C"): 5 800 Kč
Hlavní nádraží ČD: 13 300 Kč
Autobusové nádraží: 3 600 Kč
Poliklinika: 7 250 Kč
Zdroj: MF DNES - Vysočina» | Autor: Michal Kolařík

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

Aktuální články z Jihlavy

3.4.2018 |  Pokud by se našel někdo, kdo by měl zájem sem tam něco přispět na tyto stránky, může poslat e-mailem na adresu info@zjihlavy.cz několik vět týkajících se aktuálního dění nebo zajímavostí z Jihlavy.  | Celý článek ›

7.4.2016 |  Jak již dříve Jihlavské listy uvedly, krajská Jihlava chystá revitalizaci lesoparku Skalka.

Součástí prací má být plánované odtrubnění Koželužského potoka, o kterém se diskutuje již mnoho let. Aby však mohla radnice toto opatření zrealizovat, chybí jí finanční prostředky a potřebuje vypořádat některé majetkoprávní poměry.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

12.11.2014 |  Opravené schody z Jakubského náměstí do Heulosu jsou od úterý 11.11.2014 opět otevřené. Parkán (směrem k penzionu Mahler na Brněnské ulici) a nově vybudovaný průchod do Heulosu z Hluboké ulice zatím ještě budou uzavřeny.

Oprava schodiště je součástí projektu s názvem Regenerace veřejných prostranství v MPR Jihlava – I.etapa. Projekt řeší regeneraci veřejných prostranství v historicky cenném jádru města Jihlavy, v městské památkové rezervaci.  | Celý článek ›

11.9.2014 |  Výstavu hub připravuje už popáté Mykologický klub Jihlava. Koná se od 12. do 14. září v Muzeu Vysočiny Jihlava.

V uplynulých letech počasí houbařům příliš nepřálo. "V loňském roce se nám podařilo nalézt a vystavit 386 druhů čerstvě nasbíraných hub," ohlíží se přesto mykoložka z jihlavského klubu Kateřina Pauzarová. Vzhledem k nynějším příznivým podmínkám je podle ní velká naděje dostat se na podobný počet vystavených hub i letos.  | Celý článek ›

30.7.2014 |  Někteří obyvatelé Vrchlického ulice a okolí chtějí co nejdříve trolejbusové spojení do Starých Hor. To by měla zajistit nová trasa linky "B", jejíž vedení je plánované z Hlavního nádraží ČD přes sídliště Březinova, Masarykovo náměstí, Dům zdraví a dále ulicí Vrchlického k železničnímu přejezdu na Jiráskově ulici, kde se počítá s konečnou linky.

"Stále čekáme, ale nic není vidět," ptá se jedna z místních obyvatelek, jejíž jméno je redakci JL známé. Jako provizorní opatření navrhuje zrušit konečnou linky 36 v Horním Kosově. "Pak už ji stačí jen prodloužit okolo Uni Hobby a u polikliniky křižovatkou vrátit zpět do Žižkovy ulice," nastiňuje možné řešení. Ředitel dopravního podniku města Josef Vilím uvedl, že vedení linky, která bude dopravně obsluhovat tuto oblast, je již projekčně připraveno.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

10.7.2014 |  Ve čtvrtek 10. července začíná letošní cyklus čtvrtečních koncertů Kulturní léto v jihlavské Pivovarské restauraci.

Od 18 hodin zahraje během první akce mladá jihlavská kapela Joyners. "Po dlouhém sehrávání se pustila do produkce vlastních věcí. Tvorba se skládá z chytlavých riffů, zpěvných melodií, anglických textů...," avizují organizátoři večera.  | Celý článek ›

19.6.2014 |  V rámci kulturní hudební akce Vysočina Fest 2014 proběhne doprovodný program v divadle DIOD Jihlava a to v pátek 11.7.2014 od 10 do 12 hodin a odpoledne od 13 do 15 hodin.

Na programu budou tvůrčí umělecké dílny pro děti s ukázkami a interaktivním zapojením.

Co mohou děti v dílnách vidět, zažít a vyzkoušet si? Akrobacii na šálách, akrobatický rokenrol, tvůrčí animační dílnu a dílnu s maskou, venkovní dětskou zumbu.  | Celý článek ›

17.6.2014 |  Soutěž Stavba roku Kraje Vysočina 2013 je u konce. Výsledky byly oznámeny ve středu večer, na jejich slavnostním vyhlášení v Počátkách.

Titulem Stavba roku Kraje Vysočina 2013 byla oceněna rekonstrukce Základní umělecké školy Jihlava a tři novostavby – Čistírna odpadních vod Dolní Cerekev – Kostelec u Jihlavy, Domov důchodců ve Ždírci a Administrativní budova Moravských kováren v Jihlavě.

Do letošního ročníku bylo přihlášeno celkem devatenáct realizací v našem kraji. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích – Novostavby občanské vybavenosti, Rekonstrukce staveb občanské vybavenosti, Průmyslové a dopravní stavby a Vodohospodářské a zemědělské stavby.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

10.6.2014 |  Povolení od ministerstva životního prostředí ke geologickému průzkumu sice ještě nemá, ale už vypsala tendr na jeho dodavatele. Správa úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) začala hledat firmu, která by zkoumala sedm vytipovaných lokalit v celé České republice. Tři z nich (Hrádek, Kraví hora a Čihadlo) se nacházejí v Kraji Vysočina nebo do něj zasahují.  | Celý článek ›

Zdroj: 5plus2.cz» | Autor: František Jirků

30.5.2014 |  Oslavu Dne Dětí chystá i jihlavská zoologická zahrada. Už tento pátek (30. května) proběhne seznámení s mezinárodní kampaní "Od pólu k pólu" prostřednictvím mateřských i základních škol z celé Vysočiny. Žáci a studenti si připravili výstavy obrázků a modelů zeměkoule i zajímavé prezentace projektů výzkumů o mobilních telefonech, spotřebě papíru a vody, o regionálních zdrojích i nadměrném používání igelitových tašek a obalů.
Prezentace začnou v 9:00 hodin ve vzdělávacím centru PodpoVRCH, program bude pokračovat od 11:00 hodin v africké vesnici Matongo.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky
Titulní stránkaSlužby a řemeslaObchod a výrobaZábava a ostatníVaše názory, diskuseFotky Jihlavy, galerieVaše www adresa zjihlavy.czRSS kanál serveru zJihlavy.cz
Historie města Jihlavy
Informace z Jihlavy
Užitečné odkazy
Podpora na síti Facebook
Podporujeme projekty
ALFA 1 - Sekce Poltergeist
ČSS ZO 6-18 Cunicunulus Hosting by 3nicom solutions
Komerční sdělení
Není žádná reklama [err.#2]

Dnes je 23.4.2024,
svátek slaví Vojtěch, zítra Jiří.

Google
Komerční sdělení
Není žádná reklama [err.#2]
Foto postřehy

Rekonstrukce Brněnského mostu

1. dubna se začal opravovat jeden z nejfrekventovanějších mostů v Jihlavě. Znovu průjezdný by měl být v říjnu.

Mediální partnerství
i-vysočina.cz - informujeme o všem Jihlavská astronomická společnost
Vladimír Matula - reklama, marketing, internetový marketing Jihlavské listy
Správa a statistiky webu

Vývoj a provoz těchto stránek zajišťuje

 Logoshop.cz | Grafické práce &výroba www 

Grafické studio a výroba www

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.    Další informace

JIHLAVA: Nezávislý Info Server