DJ Hammersmith: rozhovor a nový set

DJ Hammersmith: rozhovor a nový set

DJ Hammersmith - Re-Set

27.10.2007 |   Někdo ho zná už roky, někdo ho ještě nepoznal. Ten kdo ho zná trochu si mohl myslet, že už ani není DJem. Ti co ho znají více ví, že prodal gramofony a že si pořídil jiné mašinky, ze kterých se dá skvěle hrát a mixovat.

Jeho styl se ovšem za ty roky přeci jenom dostal mnohem dál. A to jak technikou, tak i myšlenkou. Jak říká sám Radek (DJ Hammersmith) jeho styl nerad škatulkuje do nějakých zaběhlých termínů a pokud si poslechnete jeho set nazvaný Re-Set» a orientujete se trošku v elektronické taneční hudbě jistě pochopíte proč.

zJIHLAVY.cz   Sdílet
Rozhovor s DJ Hammersmithem udělal Tomáš Rychetský z Jihlava-Underground.

Ahoj Radku
Při příležitosti tvého nového setu jsem se rozhodl tě trochu vyzpovídat. Je pravdou, že od tvého posledního setu uplynula již spousta času, vlastně skoro dva roky. A taky jsi se dost stáhnul z veřejného dění. Mohl bys našim návštěvníkům prozradit co jsi dělal? Protože co jsem se bavil s několika lidmi, tak si mysleli,že jsi s DJingem nadobro sekl. To ovšem není pravda. Takže jak to vlastně je?

Ahoj Tomáši a všichni.
Gramce jsou prodaný a tak to je. Přešel jsem na CD playery a kupuju si na webu tracky. Kvalita není taková jako na vynilu, ale dostupnost zvítězila.


No to je až nechutně stručná odpověď  smile03 . Zajímalo by mně jak je možné, že zrovna ty věrný zastánce vynilu, jsi se rozhodl prodat gramce? Kdy přisel ten okamžik a ty sis řekl...dost?

Poslechl jsem si na webu, co vychází. A než to někde shánět na vynilu,tak jsem si to radši stáhl.Věci se mění, není dobrý na něčem lpět bezdůvodně.

Já vím, že jsi majitelem dvou CD Playerů PIONEER CDJ-800. Předpokládám, že za tu dobu co je máš, jsi se s nimi už dobře seznámil. Mají nějakou výhodu oproti klasickému gramofonu? Umí něco, co by si s gramcem nikdy nesvedl?

Hlavně smyčky, ty jsou použitelný. Jinak je to imitace gramce. Ale dá se na tom překvapivě pohodlně mixovat.

Řekni nám kde vlastně nakupuješ tracky? A má vůbec nakupovaní na netu výhodu proti klasickému obchodu? Pokud tedy pominu to, že vynil si můžeš osahat.

Zatím nakupuji výhradně na BEATPORTu a výhody jsou v rychlosti, pohodlí, výběru a jeho rozsáhlosti. Udělat si výlet do obchodu je taky fajn. Člověk tím stráví den, ale utratí dost peněz za málo muziky a někdy to není úplně to co by třeba zamýšlel…

Vím o tobě, že si potrpíš na kvalitní zvuk. Jak je to s kvalitou skladeb, co je pro tebe "dostatečně" kvalitní ?

Stahuji tracky ve WAV formátu. A rozhodně nelituju příplatku oproti MP3. Ať to trochu hraje, když už to není vynil.

Třeba zrovna na BEATPORTu se občas setkám s tím, že hledám nějakou "profláklou" věc a není tam. Jak to máš ty? Držíš se osvědčených producentů, nebo naopak vyhledáváš neznámé talenty, kterých je zrovna na BEATPORTu poměrně hodně?

Různě. Někdy projedeš CHARTs, někdy své oblíbené labely, anebo dáš na reklamu a pak toho lituješ…anebo taky ne  smile03 .

Co dneska mixuje DJ Hammersmith, drží se stále osvědčeného techna?

Ze škatulek už nejsem moudrej… Elektronická taneční hudba  smile03 .

Zabrousíme trošku jinam. Kdysi jsi stál u zrodu jihlavské taneční scény. Ovšem po tom, co skončilo Jazzoo a Maňána, je v Jihlavě úplně mrtvo. My jsme zestárli a naše místo zaujali "děti" v kšiltovkách a "těhotenských" kalhotách. Jaký z toho máš pocit? Je to myslíš přirozený vývoj, že dneska zajímá lidi instantní muzika s přívalem sprostých slov bez větší hloubky a hodnoty?

Všechno se mění a vývoj asi nemůže být jiný, než přirozený.Je tu hip-hop i taneční scéna v různých podobách a různé kvalitě...fakt nevím,co k tomu víc dodat.

No řekl bych, že u nás je dneska taneční muzika hodně utlumená. Když se podívám pár stovek kilometrů na západ...V Německu úřaduje minimal, ve Francii a Anglii frčí Nu Rave... A taneční muzika je opět na velkém vzestupu. Lidi ani moc neškatulkují a užívají si to. A u nás ticho po pěšině... Myslíš si, že je to nějaký český "nešvar", všechno zajímavé zaspat  smile03 . Jakou budoucnost má podle tebe taneční elektronická hudba u nás?

Pořád se tančí a tančit se bude.

Teď mě napadá, jestli máš nějakého oblíbeného českého producenta? Já mám pocit, že hodně z toho co jsem psal, je způsobeno tím, že u nás málo lidí takovou muziku dělá. Tím pádem radši všichni poslouchají Olympic, Michala Davida a podobné "pecky".

Českých producentů přibývá, je to vidět na netu. A vlastně díky netu mají všichni stejný možnosti. To, že někdo poslouchá rádiový pop, s tím má pramálo společného.

Pravda je, že díky MySpace mají všichni na světě stejné možnosti, i když vždycky je to hlavně o štěstí. Když už se bavíme o muzice, a já vím, že nerad škatulkuješ, jaké je tvoje nejoblíbenější album vůbec smile25  Asi jich bude víc, tak zkus nějaké vybrat.

První mě napadl Thriller od Michaela Jacksona... Brilantní album… Absolutní pecka.

Tím asi hodně lidí překvapíš. Už vidím ty příspěvky v diskuzích - Hami poslouchá Jacksona, nevídané  smile03 ... Ale zůstaneme vážní, protože vím, že takových komentářů se snad na Jihlava Underground nedočkáme. Nicméně Jacksonovo album Off The Wall se libí i mě... Stále žasnu nad tím, jak dokázali v roce 79 udělat tak dynamický zvuk... Ještě se tě zeptám na tvůj set. Vím, že máš pořád dost fanoušků, i když už moc nehraješ... Není ti to líto, že už si ani v Jihlavě nezahraješ? Pamatuješ si ještě, kdy jsi hrál naposled v Jihlavě smile25  Jestli se nepletu, tak to bylo v Jazzoo na naší SESSION, že?

Tudle jsem hrál na Doupěteku… Dávám přednost polňačkám (pozn. open airům), taky nějaký garáže, žádný sponzorovaný párty. Zvuk, pár známých a radooost... To je to co mě baví.

Tvůj set Deep Rest mix, si za téměř dva roky stáhlo už 2137 lidi. A suverénně vévodíš naší download sekci. Máš z toho radost, že se ten set takhle "ujal"?

Jestli někoho jeho poslech zabavil... To by mělo stačit.

Myslím, že to zabavilo spoustu lidí a přeju jim, aby byli stejně spokojení i s tvým novým setem. Je zajímavé, že tvoje novinka je téměř o 50 minut delší... Znamená to, že je klidnější a pomalejší? Nebo to bude podobej nářez jako DEEP REST mix?

Je jiná. Nový tracky, nový zvuky a postupy... Nechť každý posoudí sám, to bude nejlepší.

A co tvoje vlastní tvorba? Chystáš nějaký nový track??

Momentálně na ničem nepracuju a věnuju se hledání tracků a mixováním… Možná později.

Dobrá děkuji za vyčerpávající rozhovor. A přeju tobě i tvému mixu hodně spokojených posluchačů...

Díky za tvůj čas a přeju všem příjemný poslech.

Hamiho nový set stáhnete zde: Hammersmith – Re-Set»
Zdroj: Jihlava Underground» | Autor: Tomáš Parůžek

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

Aktuální články z Jihlavy

3.4.2018 |  Pokud by se našel někdo, kdo by měl zájem sem tam něco přispět na tyto stránky, může poslat e-mailem na adresu info@zjihlavy.cz několik vět týkajících se aktuálního dění nebo zajímavostí z Jihlavy.  | Celý článek ›

7.4.2016 |  Jak již dříve Jihlavské listy uvedly, krajská Jihlava chystá revitalizaci lesoparku Skalka.

Součástí prací má být plánované odtrubnění Koželužského potoka, o kterém se diskutuje již mnoho let. Aby však mohla radnice toto opatření zrealizovat, chybí jí finanční prostředky a potřebuje vypořádat některé majetkoprávní poměry.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

12.11.2014 |  Opravené schody z Jakubského náměstí do Heulosu jsou od úterý 11.11.2014 opět otevřené. Parkán (směrem k penzionu Mahler na Brněnské ulici) a nově vybudovaný průchod do Heulosu z Hluboké ulice zatím ještě budou uzavřeny.

Oprava schodiště je součástí projektu s názvem Regenerace veřejných prostranství v MPR Jihlava – I.etapa. Projekt řeší regeneraci veřejných prostranství v historicky cenném jádru města Jihlavy, v městské památkové rezervaci.  | Celý článek ›

11.9.2014 |  Výstavu hub připravuje už popáté Mykologický klub Jihlava. Koná se od 12. do 14. září v Muzeu Vysočiny Jihlava.

V uplynulých letech počasí houbařům příliš nepřálo. "V loňském roce se nám podařilo nalézt a vystavit 386 druhů čerstvě nasbíraných hub," ohlíží se přesto mykoložka z jihlavského klubu Kateřina Pauzarová. Vzhledem k nynějším příznivým podmínkám je podle ní velká naděje dostat se na podobný počet vystavených hub i letos.  | Celý článek ›

30.7.2014 |  Někteří obyvatelé Vrchlického ulice a okolí chtějí co nejdříve trolejbusové spojení do Starých Hor. To by měla zajistit nová trasa linky "B", jejíž vedení je plánované z Hlavního nádraží ČD přes sídliště Březinova, Masarykovo náměstí, Dům zdraví a dále ulicí Vrchlického k železničnímu přejezdu na Jiráskově ulici, kde se počítá s konečnou linky.

"Stále čekáme, ale nic není vidět," ptá se jedna z místních obyvatelek, jejíž jméno je redakci JL známé. Jako provizorní opatření navrhuje zrušit konečnou linky 36 v Horním Kosově. "Pak už ji stačí jen prodloužit okolo Uni Hobby a u polikliniky křižovatkou vrátit zpět do Žižkovy ulice," nastiňuje možné řešení. Ředitel dopravního podniku města Josef Vilím uvedl, že vedení linky, která bude dopravně obsluhovat tuto oblast, je již projekčně připraveno.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

10.7.2014 |  Ve čtvrtek 10. července začíná letošní cyklus čtvrtečních koncertů Kulturní léto v jihlavské Pivovarské restauraci.

Od 18 hodin zahraje během první akce mladá jihlavská kapela Joyners. "Po dlouhém sehrávání se pustila do produkce vlastních věcí. Tvorba se skládá z chytlavých riffů, zpěvných melodií, anglických textů...," avizují organizátoři večera.  | Celý článek ›

19.6.2014 |  V rámci kulturní hudební akce Vysočina Fest 2014 proběhne doprovodný program v divadle DIOD Jihlava a to v pátek 11.7.2014 od 10 do 12 hodin a odpoledne od 13 do 15 hodin.

Na programu budou tvůrčí umělecké dílny pro děti s ukázkami a interaktivním zapojením.

Co mohou děti v dílnách vidět, zažít a vyzkoušet si? Akrobacii na šálách, akrobatický rokenrol, tvůrčí animační dílnu a dílnu s maskou, venkovní dětskou zumbu.  | Celý článek ›

17.6.2014 |  Soutěž Stavba roku Kraje Vysočina 2013 je u konce. Výsledky byly oznámeny ve středu večer, na jejich slavnostním vyhlášení v Počátkách.

Titulem Stavba roku Kraje Vysočina 2013 byla oceněna rekonstrukce Základní umělecké školy Jihlava a tři novostavby – Čistírna odpadních vod Dolní Cerekev – Kostelec u Jihlavy, Domov důchodců ve Ždírci a Administrativní budova Moravských kováren v Jihlavě.

Do letošního ročníku bylo přihlášeno celkem devatenáct realizací v našem kraji. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích – Novostavby občanské vybavenosti, Rekonstrukce staveb občanské vybavenosti, Průmyslové a dopravní stavby a Vodohospodářské a zemědělské stavby.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

10.6.2014 |  Povolení od ministerstva životního prostředí ke geologickému průzkumu sice ještě nemá, ale už vypsala tendr na jeho dodavatele. Správa úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) začala hledat firmu, která by zkoumala sedm vytipovaných lokalit v celé České republice. Tři z nich (Hrádek, Kraví hora a Čihadlo) se nacházejí v Kraji Vysočina nebo do něj zasahují.  | Celý článek ›

Zdroj: 5plus2.cz» | Autor: František Jirků

30.5.2014 |  Oslavu Dne Dětí chystá i jihlavská zoologická zahrada. Už tento pátek (30. května) proběhne seznámení s mezinárodní kampaní "Od pólu k pólu" prostřednictvím mateřských i základních škol z celé Vysočiny. Žáci a studenti si připravili výstavy obrázků a modelů zeměkoule i zajímavé prezentace projektů výzkumů o mobilních telefonech, spotřebě papíru a vody, o regionálních zdrojích i nadměrném používání igelitových tašek a obalů.
Prezentace začnou v 9:00 hodin ve vzdělávacím centru PodpoVRCH, program bude pokračovat od 11:00 hodin v africké vesnici Matongo.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky
Titulní stránkaSlužby a řemeslaObchod a výrobaZábava a ostatníVaše názory, diskuseFotky Jihlavy, galerieVaše www adresa zjihlavy.czRSS kanál serveru zJihlavy.cz
Historie města Jihlavy
Informace z Jihlavy
Užitečné odkazy
Podpora na síti Facebook
Podporujeme projekty
ČSS ZO 6-18 Cunicunulus
Hosting by 3nicom solutions ALFA 1 - KPUFO sekce Poltergeist
Komerční sdělení
Není žádná reklama [err.#2]

Dnes je 20.3.2023,
svátek slaví Světlana, zítra Radek.

Google
Komerční sdělení
Není žádná reklama [err.#2]
Foto postřehy

Rekonstrukce Brněnského mostu

1. dubna se začal opravovat jeden z nejfrekventovanějších mostů v Jihlavě. Znovu průjezdný by měl být v říjnu.

Mediální partnerství
Jihlavská astronomická společnost i-vysočina.cz - informujeme o všem
Vladimír Matula - reklama, marketing, internetový marketing Jihlavské listy
Správa a statistiky webu

Vývoj a provoz těchto stránek zajišťuje

 Logoshop.cz | Grafické práce &výroba www 

Grafické studio a výroba www

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.    Další informace

JIHLAVA: Nezávislý Info Server