Cirkus Carini a zábavní park

Cirkus Carini a zábavní park

Cirkus Carini Jihlava 2008

19.6.2008 |   Cirkus Carini se tento týden po roce vrátí do Jihlavy, tentokrát společně s dětským zábavním parkem Holandia. Jako vůbec první podobné zařízení otestuje oplocenou travnatou plochu naproti zahradnictví v Rantířovské ulici. Jako manažer i klaun přicestuje s cirkusem i Milan Fugas Pintér, někdejší populární moderátor jihlavského komerčního rádia, dnes klaun Fugíno.

Jihlavské listy   Sdílet
Cirkus Carini bude v Jihlavě hostovat od čtvrtka do neděle, a to na "neotestované" ploše poměrně daleko od centra. Je to výhodné místo?

"To zatím netušíme. Město tuhle plochu zbudovalo, ale dosud nikdo neměl tu odvahu si tam stoupnout. Každý jde raději na místo, které mají lidé zažité. My ale z druhé strany máme s letním kinem špatnou zkušenost, protože nám tam odpůrci cirkusů vytahovali elektriku, přívod je daleko atd. Takže jsme si řekli, že to zkrátka zkusíme."

Co nabízí program cirkusu Carini?

"Hlavní lákadlo je jednoznačně smečka berberských lvů. Oproti loňsku jich máme už pět, tedy o jednoho více. Nový sameček stačil za rok pěkně vyrůst, má krásnou hřívu a jmenuje se Tango. Minulý týden se nám ve Znojmě také narodila nová opička, celá rodinka bude k vidění ve zvěřinci.

Máme drezuru ušlechtilých koní i akrobaty. Principál cirkusu Francesco Carini předvádí pyramidu na židlích, která byla pelhřimovskou agenturou Dobrý den zapsána i do knihy rekordů. V Jihlavě nastoupí i nový mladý svalnatý artista - předvádí žonglérskou šou s fotbalovými míči."

A jak si stojí klaun Fugíno? Jako někdejší basák kapely Morava asi budete muziku využívat i v klauniádě?

"Moje pasáže se snažím stavět na tom, co u jiných cirkusů není. V hudebních číslech střídám nástroje od saxofonu přes bubny vyrobené z popelnic až po koště. Je tam klasická klauniáda žonglérská nebo fakírská pasáž. Ohně při ní plivu do vzduchu i na obecenstvo. Oheň na lidi samozřejmě nejde, ale vznikají komické situace."

Cirkus Carini je vůbec docela výjimečný tím, že se v něm dost živě zpívá...?

"Teď do Brna a na poslední štaci před Jihlavou do Znojma za námi přijela i Naďa Urbánková, které se to moc líbilo. Nabídla nám, abychom se stali královským cirkusem "Království Vysočiny", které se zakládá. Paní Urbánková se stala i oficiální adoptivní matkou jednoho našeho lva a v Jihlavě se na představení určitě také objeví."

Jaké je vůbec dnešní cirkusové publikum?

"Převážně chodí prarodiče s vnoučaty, střední generace moc ne."

V cirkusu Tornádo, který vystupoval v Jihlavě před měsícem, si stýskali, že právě ta sociální skupina lidí, kteří by do cirkusů rádi šli, to už při obecném zdražování života ekonomicky nezvládá...?

"Bohužel je to tak, proto děláme motivační akce i pro sociálně slabší vrstvy. Hned na čtvrtek jsme připravili Velký rodinný den. Do cirkusu bude platit jednotné vstupné 50 korun na osobu a park Holandia nabídne po celý den rodinám velkou řadu atrakcí. Před cirkusem bude dětská manéžka, kolotoče, obrovská skluzavka, dětský vláček, trampolíny atd. Potom mohou lidé navštívit cirkusové představení.

Po celou dobu hostování bude také platit akce 1 + 1. Klauni budou chodit po městě s letáky, půjdou i do škol a školek. Kdo ten letáček bude mít, může na něj jít do cirkusu zdarma, pokud s sebou bude mít jakéhokoli druhého platícího. I tak se dá ušetřit. Měli jsme dokonce předjednánu s rádiem akci, která by první den umožnila vstup lidem úplně zdarma. Jenomže nájem od města za "plac" je tak vysoký, že jsme to nakonec nemohli risknout."

Když jste zmínil rádio, lidé na Vysočině si vás stále pamatují jako velmi populárního moderátora dvojice Kouda ­- Fugas. Určitě by mnozí přivítali, kdybyste se třeba jen na skok vrátil za mikrofon...?


"Já to rádiu přímo nabízet nemohu, určitě by to někoho napadlo, kdyby to chtěl. Pro mě by to problém nebyl."

A stálý návrat do rádia je už passé?

"Já se tomu nebráním, kamarádi jsme zůstali. Ale je to otázka dalších okolností a muselo by to vyjít ze strany rádia."

Jako moderátor, jako kouzelník i jako muzikant kapely Morava máte velké zkušenosti ze světa šoubyznysu. V čem je cirkus jiný?

"Muziku si v něm užiju dost. A ta práce? Je sice o něčem jiném, ale v mnoha věcech je to podobné. Pořád se snažíte jít za tou popularitou, bojovat s médii, aby si vás všimla... Jenom to publikum je vlastně trochu jiné."
Zdroj: Jihlavské listy» | Autor: Jiří Varhaník

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

Aktuální články z Jihlavy

3.4.2018 |  Pokud by se našel někdo, kdo by měl zájem sem tam něco přispět na tyto stránky, může poslat e-mailem na adresu info@zjihlavy.cz několik vět týkajících se aktuálního dění nebo zajímavostí z Jihlavy.  | Celý článek ›

7.4.2016 |  Jak již dříve Jihlavské listy uvedly, krajská Jihlava chystá revitalizaci lesoparku Skalka.

Součástí prací má být plánované odtrubnění Koželužského potoka, o kterém se diskutuje již mnoho let. Aby však mohla radnice toto opatření zrealizovat, chybí jí finanční prostředky a potřebuje vypořádat některé majetkoprávní poměry.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

12.11.2014 |  Opravené schody z Jakubského náměstí do Heulosu jsou od úterý 11.11.2014 opět otevřené. Parkán (směrem k penzionu Mahler na Brněnské ulici) a nově vybudovaný průchod do Heulosu z Hluboké ulice zatím ještě budou uzavřeny.

Oprava schodiště je součástí projektu s názvem Regenerace veřejných prostranství v MPR Jihlava – I.etapa. Projekt řeší regeneraci veřejných prostranství v historicky cenném jádru města Jihlavy, v městské památkové rezervaci.  | Celý článek ›

11.9.2014 |  Výstavu hub připravuje už popáté Mykologický klub Jihlava. Koná se od 12. do 14. září v Muzeu Vysočiny Jihlava.

V uplynulých letech počasí houbařům příliš nepřálo. "V loňském roce se nám podařilo nalézt a vystavit 386 druhů čerstvě nasbíraných hub," ohlíží se přesto mykoložka z jihlavského klubu Kateřina Pauzarová. Vzhledem k nynějším příznivým podmínkám je podle ní velká naděje dostat se na podobný počet vystavených hub i letos.  | Celý článek ›

30.7.2014 |  Někteří obyvatelé Vrchlického ulice a okolí chtějí co nejdříve trolejbusové spojení do Starých Hor. To by měla zajistit nová trasa linky "B", jejíž vedení je plánované z Hlavního nádraží ČD přes sídliště Březinova, Masarykovo náměstí, Dům zdraví a dále ulicí Vrchlického k železničnímu přejezdu na Jiráskově ulici, kde se počítá s konečnou linky.

"Stále čekáme, ale nic není vidět," ptá se jedna z místních obyvatelek, jejíž jméno je redakci JL známé. Jako provizorní opatření navrhuje zrušit konečnou linky 36 v Horním Kosově. "Pak už ji stačí jen prodloužit okolo Uni Hobby a u polikliniky křižovatkou vrátit zpět do Žižkovy ulice," nastiňuje možné řešení. Ředitel dopravního podniku města Josef Vilím uvedl, že vedení linky, která bude dopravně obsluhovat tuto oblast, je již projekčně připraveno.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

10.7.2014 |  Ve čtvrtek 10. července začíná letošní cyklus čtvrtečních koncertů Kulturní léto v jihlavské Pivovarské restauraci.

Od 18 hodin zahraje během první akce mladá jihlavská kapela Joyners. "Po dlouhém sehrávání se pustila do produkce vlastních věcí. Tvorba se skládá z chytlavých riffů, zpěvných melodií, anglických textů...," avizují organizátoři večera.  | Celý článek ›

19.6.2014 |  V rámci kulturní hudební akce Vysočina Fest 2014 proběhne doprovodný program v divadle DIOD Jihlava a to v pátek 11.7.2014 od 10 do 12 hodin a odpoledne od 13 do 15 hodin.

Na programu budou tvůrčí umělecké dílny pro děti s ukázkami a interaktivním zapojením.

Co mohou děti v dílnách vidět, zažít a vyzkoušet si? Akrobacii na šálách, akrobatický rokenrol, tvůrčí animační dílnu a dílnu s maskou, venkovní dětskou zumbu.  | Celý článek ›

17.6.2014 |  Soutěž Stavba roku Kraje Vysočina 2013 je u konce. Výsledky byly oznámeny ve středu večer, na jejich slavnostním vyhlášení v Počátkách.

Titulem Stavba roku Kraje Vysočina 2013 byla oceněna rekonstrukce Základní umělecké školy Jihlava a tři novostavby – Čistírna odpadních vod Dolní Cerekev – Kostelec u Jihlavy, Domov důchodců ve Ždírci a Administrativní budova Moravských kováren v Jihlavě.

Do letošního ročníku bylo přihlášeno celkem devatenáct realizací v našem kraji. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích – Novostavby občanské vybavenosti, Rekonstrukce staveb občanské vybavenosti, Průmyslové a dopravní stavby a Vodohospodářské a zemědělské stavby.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

10.6.2014 |  Povolení od ministerstva životního prostředí ke geologickému průzkumu sice ještě nemá, ale už vypsala tendr na jeho dodavatele. Správa úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) začala hledat firmu, která by zkoumala sedm vytipovaných lokalit v celé České republice. Tři z nich (Hrádek, Kraví hora a Čihadlo) se nacházejí v Kraji Vysočina nebo do něj zasahují.  | Celý článek ›

Zdroj: 5plus2.cz» | Autor: František Jirků

30.5.2014 |  Oslavu Dne Dětí chystá i jihlavská zoologická zahrada. Už tento pátek (30. května) proběhne seznámení s mezinárodní kampaní "Od pólu k pólu" prostřednictvím mateřských i základních škol z celé Vysočiny. Žáci a studenti si připravili výstavy obrázků a modelů zeměkoule i zajímavé prezentace projektů výzkumů o mobilních telefonech, spotřebě papíru a vody, o regionálních zdrojích i nadměrném používání igelitových tašek a obalů.
Prezentace začnou v 9:00 hodin ve vzdělávacím centru PodpoVRCH, program bude pokračovat od 11:00 hodin v africké vesnici Matongo.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky
Titulní stránkaSlužby a řemeslaObchod a výrobaZábava a ostatníVaše názory, diskuseFotky Jihlavy, galerieVaše www adresa zjihlavy.czRSS kanál serveru zJihlavy.cz
Historie města Jihlavy
Informace z Jihlavy
Užitečné odkazy
Podpora na síti Facebook
Podporujeme projekty
Hosting by 3nicom solutions
ČSS ZO 6-18 Cunicunulus ALFA 1 - KPUFO sekce Poltergeist
Komerční sdělení
Není žádná reklama [err.#2]

Dnes je 24.2.2024,
svátek slaví Matěj, zítra Liliana.

Google
Komerční sdělení
Není žádná reklama [err.#2]
Foto postřehy

Rekonstrukce Brněnského mostu

1. dubna se začal opravovat jeden z nejfrekventovanějších mostů v Jihlavě. Znovu průjezdný by měl být v říjnu.

Mediální partnerství
i-vysočina.cz - informujeme o všem Vladimír Matula - reklama, marketing, internetový marketing
Jihlavská astronomická společnost Jihlavské listy
Správa a statistiky webu

Vývoj a provoz těchto stránek zajišťuje

 Logoshop.cz | Grafické práce &výroba www 

Grafické studio a výroba www

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.    Další informace

JIHLAVA: Nezávislý Info Server