Autobusy, nádraží a informační bída

Autobusy, nádraží a informační bída

Autobus doprava Vysočina

4.6.2008 |   Kraj Vysočina a město Jihlava se stávají stále zajímavějšími a atraktivnějšími místy. Snažíme se sem přilákat turisty nejen na památky a skvosty na seznamu UNESCO, ale i do starobylé a dnes již kosmopolitní Jihlavy.

Pokud turista přijede vozem, může využít nejen dobře vybudovanou infrastrukturu (dálnice, přivaděč a obchvat atd.), ale naskytne se mu i nevídaný luxus ve formě parkování na hlavním náměstí krajského města, a to za celkem přijatelnou sumu.

zJIHLAVY.cz   Sdílet
Pokud ovšem turista využije k přepravě autobus a ocitne se na nádraží ICOM, čeká ho nejedno nemilé překvapení. Objevit příjezd či odjezd konkrétního spoje je totiž i pro občana, který se narodil v Jihlavě, téměř nadlidský úkol.

V čekárně hlavní budovy byla zrušena informační kancelář a v celém areálu není žádná informační elektronická tabule. Přítomen je jen jeden počítač, který je často mimo provoz a který může v daný okamžik uspokojit jediného klienta (což je pro město, ve kterém žije 50 tisíc lidí málo). I přesto, že zákazník vytrvá a dostane se k tomuto počítači, daný spoj sice najde, nikoliv však stanoviště odjezdu. K zjištění stanoviště musí jít klient ven z budovy k příjezdovým nástěnkám (tedy pokud ví, kde jsou) a zde podle čísla spoje najde hledané stanoviště. Tato nástěnka není aktualizovaná, takže některé spoje nelze nalézt vůbec.

A tak nezbývá nic jiného, než běhat se zavazadly ke každému přijíždějícímu autobusu. Celý tento proces hledání je tak zdlouhavý, že zákazník musí přijít na autobusové nádraží dlouho před odjezdem autobusu a stejně si nemůže být jistý, že se mu povede hledaný spoj nalézt.

Pokud chce této služby využít cizinec, stává se zoufalým, neboť s ním navíc nikdo a nic nekomunikuje v jiné řeči než v češtině.

Žalostná informovanost cestujících nikomu nevadí?

Pro kraj a Jihlavu je velmi důležitá turistika. O to větší zklamání však musí přijít, když turista dorazí do krajského města a snaží se najít spoj třeba do historické Telče. Raději si ani nepředstavuji, co v takové chvíli tento člověk prožívá a co si myslí.

Oceňuji snahu vylepšit prostředí exteriéru i interiéru nádraží. O to větší je škoda, že informovanost cestujících je tak žalostná. Osobně jsem se snažil tuto bídnou situaci změnit posláním dvou žádostí (jednu primátorovi a jednu na vedení dopravce ICOM a.s.), které podrobně celý problém vykreslovaly. Z kanceláře pana primátora se mi dostalo odpovědi, že se problém týká výhradně zajišťovatele přepravy - ICOM transport a.s. Přesto firmu ICOM kontaktovali a poslali mi vyjádření paní Kratochvílové, jež považuje situaci informovanosti cestujících za naprosto dostatečnou a jazykovou gramotnost svých zaměstnanců za dostatečnou. Firma ICOM transport a.s. můj doporučený dopis ignorovala. Je neuvěřitelné, že tato situace, která trvá již několik desítek let, je celému vedení ICOM a.s. i politickým špičkám v kraji a městě zcela lhostejná.
Zdroj: MF DNES - Vysočina» | Autor: Pavel Neckář

Komerční sdělení:

Aktuální články z Jihlavy

8.4.2014 |  Po zrušení poplatků za ošetření u lékaře čeká na pacienty jihlavské nemocnice nový "desátek" - za parkování. Na všech vjezdech i výjezdech z parkovišť či areálu nemocnice jsou již nainstalované turnikety. Ještě však chybějí závory.

Parkoviště před jihlavskou nemocnicí bývá ve všedních dnech hodně plné. Nemocnice na to v minulosti reagovala vytvořeních nových parkovacích stání.

Nyní přichází na řadu další opatření - zpoplatnění parkovišť. Část technologie je již na místě, závory by se měly instalovat během tohoto měsíce, kdy systém také bude uveden do zkušebního provozu. U nemocnice se rovněž objevily nové platební terminály.  | Celý článek ›

27.2.2014 |  V Jihlavě začínají úpravy veřejného prostranství v městské památkové rezervaci. "U kostela sv. Jakuba se budou opravovat části hradebních zdí a schody do lesoparku Heulos, na upraveném parkánu budou herní prvky pro děti, lavičky a další mobiliář," řekl primátor Jihlavy Jaroslav Vymazal. Další částí projektu je obnova nemovité kulturní památky kaple Olivetská hora na Jakubském náměstí.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

24.2.2014 |  Úsilí Jihlavy získat zpět svůj majetek ze Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko (SVAK) zaznamenalo další úspěch. Prostřednictvím exekutora se městu podařilo získat částku přesahující 54 milionů korun. "V podstatě obratem peníze použijeme na rekonstrukci vodovodů, kanalizace a povrchů v Brněnské a Křižíkově ulici, která začne letos v dubnu. Hodláme také opravit Sráznou ulici," uvedl primátor Jihlavy Jaroslav Vymazal.  | Celý článek ›

13.1.2014 |  Od Tří králů má krajská metropole v provozu novou autobusovou linku MHD. Má číslo 6 a zajišťuje spojení Masarykova náměstí s městským nádražím. Kromě výše uvedených cílových stanic zastavuje ještě u Billy v Havlíčkově ulici.

Na lince 6 jezdí malé třicetimístné autobusy. K jejímu zavedení došlo z důvodu ukončení první etapy přípravy dopravního terminálu.  | Celý článek ›

6.12.2013 |  Na serveru aktualne.cz bylo zveřejněno hodnocení měst, které poukazuje na to jak průhledně a podle jakých pravidel se rozdělují peníze na sport, kulturu, vzdělávání, prevenci a další činnosti. Příjemci městských dotací jsou zpravidla občanská sdružení, humanitární organizace a další fyzické a právnické osoby.

Nejlépe z třinácti hodnocených měst dopadly České Budějovice, nejhůře naopak Jihlava. Dohledání jakýchkoliv informací o dotacích z městského rozpočtu v Jihlavě je velmi obtížné a v mnoha případech spíše nemožné.  | Celý článek ›

Zdroj: aktualne.cz» | Autor: Tomáš Kunc, Štěpán Plaček

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

21.11.2013 |  Před třemi roky na tomto místě vydražil zbor od města, od soboty tu je tržnice. "Původně jsme tu chtěli postavit dům ve stylu Tančícího domu v Praze," říká Miroslav Partl, majitel tržnice, "ale zájem o pronájmy byl malý." A jak dodává, k tomuto záměru by také potřebovali mnohem víc parkovacích míst.

Když uviděl farmářské trhy na náměstí, řekl si, že tu chybí každodenní možnost nakoupit sezonní nebo domácí výrobky. "A v těchto místech bývala tržnice již od roku 1952."  | Celý článek ›

24.10.2013 |  Filmy o české minulosti i přítomnosti budou provázet jihlavský festival jeho slavnostními večery. Zatímco světová premiéra filmu Dál nic režiséra Iva Bystřičana o stavbě kontroverzní dálnice Českým středohořím festival tento čtvrtek 24. října slavnostně zahájí, portrét polské režisérky Agnieszky Holland v pondělí 28. října svou mezinárodní premiérou MFDF Ji.hlava slavnostně zakončí. Pomyslně tak uzavře režisérčin "český rok" spojený s Janem Palachem a filmem Hořící keř.

V časosběrném snímku Dál nic sleduje režisér Ivo Bystřičan peripetie kolem stavby nejkontroverznější české dálnice D8, která má vést Českým středohořím.  | Celý článek ›

23.10.2013 |  Připomínkujte návrh územního plánu. Obyvatelé Jihlavy se opět mohou zapojit do připomínkování rozvoje města. Na webu je umístěn návrh územního plánu, ke kterému je možné se vyjadřovat prostřednictvím internetové aplikace PUPík - Připomínkování územního.

Návrh územního plánu je zpracován ve dvou variantách. "Severní varianta" navrhuje rozvojovou plochu pro bydlení v lokalitě Reindlerov, "jižní varianta" pak směřuje rozvoj bydlení na jih Jihlavy mezi ulice Pístovskou a Kosovskou.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

2.10.2013 |  Akce "Pístovské mokřady" je akce pro terénní auta ze všech koutů České republiky. Probíhat bude 2x ročně v období leden-únor a září-říjen v Pístově u Jihlavy.

Nejbližší datum konání této události je sobota 5.října 2013.

Zajímavostí akce je, že se jedná o offroad akci na pomoc přírodě. Koly terénních aut totiž budeme suplovat stáda zubrů, která v dávných dobách chodívala pít k potokům a udržovala tak v jejich okolí podmáčenou a bahnitou strukturu povrchu.  | Celý článek ›

1.10.2013 |  Cestu z Jihlavy do Pelhřimova má už příští rok rozdělovat dvouproudá kruhová křižovatka. Brzy pro ni padne i dominanta lokality na Brádle – vzrostlá lípa.

Jihlavsko bude mít, co se dopravních staveb týká, unikát. Na silnici mezi Jihlavou a Pelhřimovem, s odbočkou na Kostelec, vzniká dvouproudá kruhová křižovatka. Žádná jiná shodně navržená ve v našem kraji nenachází.

S jejími přípravami se začalo už na začátku letních prázdnin, kdy na místo křížení silnic II/602 a II/406 v lokalitě na Brádle začaly najíždět těžké stavební stroje. Vznikla provizorní objízdná komunikace mezi větví "pelhřimovskou" a "kosteleckou".  | Celý článek ›

Zdroj: Jihlavské listy» | Autor: Ladislava Brabencová

Komerční sdělení:

Titulní stránkaSlužby a řemeslaObchod a výrobaZábava a ostatníVaše názory, diskuseFotky Jihlavy, galerieVaše www adresa zjihlavy.czRSS kanál serveru zJihlavy.cz
Historie města Jihlavy
Informace z Jihlavy
Užitečné odkazy
Podpora na síti Facebook
Podporujeme projekty
ČSS ZO 6-18 Cunicunulus
ALFA 1 - KPUFO sekce Poltergeist Hosting by 3nicom solutions
Komerční sdělení
Inzerce zdarma, bazar

Inzerce s rubrikami Autobazar, Motobazar, Inzerce práce a další.

Čištění umělých povrchů

Údržba povrchů sportovišť s pískovou výplní nebo gumovým granulátem.

Dnes je 25.4.2014,
svátek slaví Marek, zítra Oto.

Google
Komerční sdělení
Foto postřehy

Zimu nám příroda letos vynechala

Rozcestí u Lhotky (Javořice)

Nezvyklé zimní počasí pod Javořicí mělo i tak své kouzlo, i když spíše podzimně-jarní.

Mediální partnerství
Jihlavská astronomická společnost Vladimír Matula - reklama, marketing, internetový marketing
Jihlavské listy i-vysočina.cz - informujeme o všem
Správa a statistiky webu
Logoshop.cz - Grafické studio a Webdesign
JIHLAVA: Nezávislý Info Server