Autobusy, nádraží a informační bída

Autobusy, nádraží a informační bída

Autobus doprava Vysočina

4.6.2008 |   Kraj Vysočina a město Jihlava se stávají stále zajímavějšími a atraktivnějšími místy. Snažíme se sem přilákat turisty nejen na památky a skvosty na seznamu UNESCO, ale i do starobylé a dnes již kosmopolitní Jihlavy.

Pokud turista přijede vozem, může využít nejen dobře vybudovanou infrastrukturu (dálnice, přivaděč a obchvat atd.), ale naskytne se mu i nevídaný luxus ve formě parkování na hlavním náměstí krajského města, a to za celkem přijatelnou sumu.

zJIHLAVY.cz   Sdílet
Pokud ovšem turista využije k přepravě autobus a ocitne se na nádraží ICOM, čeká ho nejedno nemilé překvapení. Objevit příjezd či odjezd konkrétního spoje je totiž i pro občana, který se narodil v Jihlavě, téměř nadlidský úkol.

V čekárně hlavní budovy byla zrušena informační kancelář a v celém areálu není žádná informační elektronická tabule. Přítomen je jen jeden počítač, který je často mimo provoz a který může v daný okamžik uspokojit jediného klienta (což je pro město, ve kterém žije 50 tisíc lidí málo). I přesto, že zákazník vytrvá a dostane se k tomuto počítači, daný spoj sice najde, nikoliv však stanoviště odjezdu. K zjištění stanoviště musí jít klient ven z budovy k příjezdovým nástěnkám (tedy pokud ví, kde jsou) a zde podle čísla spoje najde hledané stanoviště. Tato nástěnka není aktualizovaná, takže některé spoje nelze nalézt vůbec.

A tak nezbývá nic jiného, než běhat se zavazadly ke každému přijíždějícímu autobusu. Celý tento proces hledání je tak zdlouhavý, že zákazník musí přijít na autobusové nádraží dlouho před odjezdem autobusu a stejně si nemůže být jistý, že se mu povede hledaný spoj nalézt.

Pokud chce této služby využít cizinec, stává se zoufalým, neboť s ním navíc nikdo a nic nekomunikuje v jiné řeči než v češtině.

Žalostná informovanost cestujících nikomu nevadí?

Pro kraj a Jihlavu je velmi důležitá turistika. O to větší zklamání však musí přijít, když turista dorazí do krajského města a snaží se najít spoj třeba do historické Telče. Raději si ani nepředstavuji, co v takové chvíli tento člověk prožívá a co si myslí.

Oceňuji snahu vylepšit prostředí exteriéru i interiéru nádraží. O to větší je škoda, že informovanost cestujících je tak žalostná. Osobně jsem se snažil tuto bídnou situaci změnit posláním dvou žádostí (jednu primátorovi a jednu na vedení dopravce ICOM a.s.), které podrobně celý problém vykreslovaly. Z kanceláře pana primátora se mi dostalo odpovědi, že se problém týká výhradně zajišťovatele přepravy - ICOM transport a.s. Přesto firmu ICOM kontaktovali a poslali mi vyjádření paní Kratochvílové, jež považuje situaci informovanosti cestujících za naprosto dostatečnou a jazykovou gramotnost svých zaměstnanců za dostatečnou. Firma ICOM transport a.s. můj doporučený dopis ignorovala. Je neuvěřitelné, že tato situace, která trvá již několik desítek let, je celému vedení ICOM a.s. i politickým špičkám v kraji a městě zcela lhostejná.
Zdroj: MF DNES - Vysočina» | Autor: Pavel Neckář

Komerční sdělení:

Aktuální články z Jihlavy

12.11.2014 |  Opravené schody z Jakubského náměstí do Heulosu jsou od úterý 11.11.2014 opět otevřené. Parkán (směrem k penzionu Mahler na Brněnské ulici) a nově vybudovaný průchod do Heulosu z Hluboké ulice zatím ještě budou uzavřeny.

Oprava schodiště je součástí projektu s názvem Regenerace veřejných prostranství v MPR Jihlava – I.etapa. Projekt řeší regeneraci veřejných prostranství v historicky cenném jádru města Jihlavy, v městské památkové rezervaci.  | Celý článek ›

11.9.2014 |  Výstavu hub připravuje už popáté Mykologický klub Jihlava. Koná se od 12. do 14. září v Muzeu Vysočiny Jihlava.

V uplynulých letech počasí houbařům příliš nepřálo. "V loňském roce se nám podařilo nalézt a vystavit 386 druhů čerstvě nasbíraných hub," ohlíží se přesto mykoložka z jihlavského klubu Kateřina Pauzarová. Vzhledem k nynějším příznivým podmínkám je podle ní velká naděje dostat se na podobný počet vystavených hub i letos.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Originální dárek

30.7.2014 |  Někteří obyvatelé Vrchlického ulice a okolí chtějí co nejdříve trolejbusové spojení do Starých Hor. To by měla zajistit nová trasa linky "B", jejíž vedení je plánované z Hlavního nádraží ČD přes sídliště Březinova, Masarykovo náměstí, Dům zdraví a dále ulicí Vrchlického k železničnímu přejezdu na Jiráskově ulici, kde se počítá s konečnou linky.

"Stále čekáme, ale nic není vidět," ptá se jedna z místních obyvatelek, jejíž jméno je redakci JL známé. Jako provizorní opatření navrhuje zrušit konečnou linky 36 v Horním Kosově. "Pak už ji stačí jen prodloužit okolo Uni Hobby a u polikliniky křižovatkou vrátit zpět do Žižkovy ulice," nastiňuje možné řešení. Ředitel dopravního podniku města Josef Vilím uvedl, že vedení linky, která bude dopravně obsluhovat tuto oblast, je již projekčně připraveno.  | Celý článek ›

10.7.2014 |  Ve čtvrtek 10. července začíná letošní cyklus čtvrtečních koncertů Kulturní léto v jihlavské Pivovarské restauraci.

Od 18 hodin zahraje během první akce mladá jihlavská kapela Joyners. "Po dlouhém sehrávání se pustila do produkce vlastních věcí. Tvorba se skládá z chytlavých riffů, zpěvných melodií, anglických textů...," avizují organizátoři večera.  | Celý článek ›

19.6.2014 |  V rámci kulturní hudební akce Vysočina Fest 2014 proběhne doprovodný program v divadle DIOD Jihlava a to v pátek 11.7.2014 od 10 do 12 hodin a odpoledne od 13 do 15 hodin.

Na programu budou tvůrčí umělecké dílny pro děti s ukázkami a interaktivním zapojením.

Co mohou děti v dílnách vidět, zažít a vyzkoušet si? Akrobacii na šálách, akrobatický rokenrol, tvůrčí animační dílnu a dílnu s maskou, venkovní dětskou zumbu.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky

17.6.2014 |  Soutěž Stavba roku Kraje Vysočina 2013 je u konce. Výsledky byly oznámeny ve středu večer, na jejich slavnostním vyhlášení v Počátkách.

Titulem Stavba roku Kraje Vysočina 2013 byla oceněna rekonstrukce Základní umělecké školy Jihlava a tři novostavby – Čistírna odpadních vod Dolní Cerekev – Kostelec u Jihlavy, Domov důchodců ve Ždírci a Administrativní budova Moravských kováren v Jihlavě.

Do letošního ročníku bylo přihlášeno celkem devatenáct realizací v našem kraji. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích – Novostavby občanské vybavenosti, Rekonstrukce staveb občanské vybavenosti, Průmyslové a dopravní stavby a Vodohospodářské a zemědělské stavby.  | Celý článek ›

10.6.2014 |  Povolení od ministerstva životního prostředí ke geologickému průzkumu sice ještě nemá, ale už vypsala tendr na jeho dodavatele. Správa úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) začala hledat firmu, která by zkoumala sedm vytipovaných lokalit v celé České republice. Tři z nich (Hrádek, Kraví hora a Čihadlo) se nacházejí v Kraji Vysočina nebo do něj zasahují.  | Celý článek ›

Zdroj: 5plus2.cz» | Autor: František Jirků

30.5.2014 |  Oslavu Dne Dětí chystá i jihlavská zoologická zahrada. Už tento pátek (30. května) proběhne seznámení s mezinárodní kampaní "Od pólu k pólu" prostřednictvím mateřských i základních škol z celé Vysočiny. Žáci a studenti si připravili výstavy obrázků a modelů zeměkoule i zajímavé prezentace projektů výzkumů o mobilních telefonech, spotřebě papíru a vody, o regionálních zdrojích i nadměrném používání igelitových tašek a obalů.
Prezentace začnou v 9:00 hodin ve vzdělávacím centru PodpoVRCH, program bude pokračovat od 11:00 hodin v africké vesnici Matongo.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Originální dárek

25.5.2014 |  Ambiciózní multižánrový festival Vysočina fest má za sebou teprve první ročník, ale hned se dokázal zařadit mezi velké letní festivaly České republiky.

Ukázalo se, že podobná akce přímo v centru Vysočiny fanouškům skvělé muziky dlouho chyběla.

V hlavách, a teď už i pod rukami pořadatelů se rodí ročník další. Opět se bude konat v jihlavském amfiteátru, a to ve dnech 10. – 12. července 2014.  | Celý článek ›

8.4.2014 |  Po zrušení poplatků za ošetření u lékaře čeká na pacienty jihlavské nemocnice nový "desátek" - za parkování. Na všech vjezdech i výjezdech z parkovišť či areálu nemocnice jsou již nainstalované turnikety. Ještě však chybějí závory.

Parkoviště před jihlavskou nemocnicí bývá ve všedních dnech hodně plné. Nemocnice na to v minulosti reagovala vytvořeních nových parkovacích stání.

Nyní přichází na řadu další opatření - zpoplatnění parkovišť. Část technologie je již na místě, závory by se měly instalovat během tohoto měsíce, kdy systém také bude uveden do zkušebního provozu. U nemocnice se rovněž objevily nové platební terminály.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

Originální dárek
Titulní stránkaSlužby a řemeslaObchod a výrobaZábava a ostatníVaše názory, diskuseFotky Jihlavy, galerieVaše www adresa zjihlavy.czRSS kanál serveru zJihlavy.cz
Historie města Jihlavy
Informace z Jihlavy
Užitečné odkazy
Podpora na síti Facebook
Podporujeme projekty
Hosting by 3nicom solutions
ČSS ZO 6-18 Cunicunulus ALFA 1 - KPUFO sekce Poltergeist
Komerční sdělení
Inzerce zdarma, bazar

Inzerce s rubrikami Autobazar, Motobazar, Inzerce práce a další.

Čištění umělých povrchů

Údržba povrchů sportovišť s pískovou výplní nebo gumovým granulátem.

Dnes je 21.12.2014,
svátek slaví Natálie, zítra Šimon.

Google
Komerční sdělení
Foto postřehy

Čechomor na Vysočina Festu

Čehomor na Vysočina Fest 2014

Velmi slušný výkon předvedla oblíbená kapela Čechomor na festivalu v Jihlavě, kam se vrátila po dvou letech.

Mediální partnerství
i-vysočina.cz - informujeme o všem Vladimír Matula - reklama, marketing, internetový marketing
Jihlavská astronomická společnost Jihlavské listy
Správa a statistiky webu
Logoshop.cz - Grafické studio a Webdesign
JIHLAVA: Nezávislý Info Server