Autobusy, nádraží a informační bída

Autobusy, nádraží a informační bída

Autobus doprava Vysočina

4.6.2008 |   Kraj Vysočina a město Jihlava se stávají stále zajímavějšími a atraktivnějšími místy. Snažíme se sem přilákat turisty nejen na památky a skvosty na seznamu UNESCO, ale i do starobylé a dnes již kosmopolitní Jihlavy.

Pokud turista přijede vozem, může využít nejen dobře vybudovanou infrastrukturu (dálnice, přivaděč a obchvat atd.), ale naskytne se mu i nevídaný luxus ve formě parkování na hlavním náměstí krajského města, a to za celkem přijatelnou sumu.

zJIHLAVY.cz   Sdílet
Pokud ovšem turista využije k přepravě autobus a ocitne se na nádraží ICOM, čeká ho nejedno nemilé překvapení. Objevit příjezd či odjezd konkrétního spoje je totiž i pro občana, který se narodil v Jihlavě, téměř nadlidský úkol.

V čekárně hlavní budovy byla zrušena informační kancelář a v celém areálu není žádná informační elektronická tabule. Přítomen je jen jeden počítač, který je často mimo provoz a který může v daný okamžik uspokojit jediného klienta (což je pro město, ve kterém žije 50 tisíc lidí málo). I přesto, že zákazník vytrvá a dostane se k tomuto počítači, daný spoj sice najde, nikoliv však stanoviště odjezdu. K zjištění stanoviště musí jít klient ven z budovy k příjezdovým nástěnkám (tedy pokud ví, kde jsou) a zde podle čísla spoje najde hledané stanoviště. Tato nástěnka není aktualizovaná, takže některé spoje nelze nalézt vůbec.

A tak nezbývá nic jiného, než běhat se zavazadly ke každému přijíždějícímu autobusu. Celý tento proces hledání je tak zdlouhavý, že zákazník musí přijít na autobusové nádraží dlouho před odjezdem autobusu a stejně si nemůže být jistý, že se mu povede hledaný spoj nalézt.

Pokud chce této služby využít cizinec, stává se zoufalým, neboť s ním navíc nikdo a nic nekomunikuje v jiné řeči než v češtině.

Žalostná informovanost cestujících nikomu nevadí?

Pro kraj a Jihlavu je velmi důležitá turistika. O to větší zklamání však musí přijít, když turista dorazí do krajského města a snaží se najít spoj třeba do historické Telče. Raději si ani nepředstavuji, co v takové chvíli tento člověk prožívá a co si myslí.

Oceňuji snahu vylepšit prostředí exteriéru i interiéru nádraží. O to větší je škoda, že informovanost cestujících je tak žalostná. Osobně jsem se snažil tuto bídnou situaci změnit posláním dvou žádostí (jednu primátorovi a jednu na vedení dopravce ICOM a.s.), které podrobně celý problém vykreslovaly. Z kanceláře pana primátora se mi dostalo odpovědi, že se problém týká výhradně zajišťovatele přepravy - ICOM transport a.s. Přesto firmu ICOM kontaktovali a poslali mi vyjádření paní Kratochvílové, jež považuje situaci informovanosti cestujících za naprosto dostatečnou a jazykovou gramotnost svých zaměstnanců za dostatečnou. Firma ICOM transport a.s. můj doporučený dopis ignorovala. Je neuvěřitelné, že tato situace, která trvá již několik desítek let, je celému vedení ICOM a.s. i politickým špičkám v kraji a městě zcela lhostejná.
Zdroj: MF DNES - Vysočina» | Autor: Pavel Neckář

Komerční sdělení:

Aktuální články z Jihlavy

7.4.2016 |  Jak již dříve Jihlavské listy uvedly, krajská Jihlava chystá revitalizaci lesoparku Skalka.

Součástí prací má být plánované odtrubnění Koželužského potoka, o kterém se diskutuje již mnoho let. Aby však mohla radnice toto opatření zrealizovat, chybí jí finanční prostředky a potřebuje vypořádat některé majetkoprávní poměry.  | Celý článek ›

1.4.2016 |  Vzácná návštěva dorazila do malé obce pod Javořicí, kde se z křišťálově čisté vody, že křišťálově čistější být nemůže, vaří již několik let vynikající podjavořický ležák.

V rámci česko-čínské spolupráce a díky miliardové investici čínského investora se nyní bude vařit toto vysočinské pivo až v Asii a výhledově možná i po celém světě. Formou franšízy vzniknou i rodinné pivovarské hospůdky a restaurace.

PR oddělení tohoto malého pivovaru nyní řeší zásadní problém a to jak převést do čínských znaků pohledného kozla z loga této expandující firmy.
 | Celý článek ›

Zdroj: Apríl | Autor: Apríl

Komerční sdělení:

8.1.2015 |  Dům dětí a mládeže Jihlava (DDM) vyhlásil anketu Sportovec roku 2015 na Jihlavsku do patnácti let, zájemci mohou nominovat své kandidáty do 20. února.

Nominovaný nesmí v roce 2014 přesáhnout věkovou hranici patnácti let, kolektivy by měly mít tři a více členů. Stejně jako v uplynulých letech ocení pořadatelé sportovce bez ohledu na druh sportovního odvětví i členství ve sportovním klubu.  | Celý článek ›

12.11.2014 |  Opravené schody z Jakubského náměstí do Heulosu jsou od úterý 11.11.2014 opět otevřené. Parkán (směrem k penzionu Mahler na Brněnské ulici) a nově vybudovaný průchod do Heulosu z Hluboké ulice zatím ještě budou uzavřeny.

Oprava schodiště je součástí projektu s názvem Regenerace veřejných prostranství v MPR Jihlava – I.etapa. Projekt řeší regeneraci veřejných prostranství v historicky cenném jádru města Jihlavy, v městské památkové rezervaci.  | Celý článek ›

11.9.2014 |  Výstavu hub připravuje už popáté Mykologický klub Jihlava. Koná se od 12. do 14. září v Muzeu Vysočiny Jihlava.

V uplynulých letech počasí houbařům příliš nepřálo. "V loňském roce se nám podařilo nalézt a vystavit 386 druhů čerstvě nasbíraných hub," ohlíží se přesto mykoložka z jihlavského klubu Kateřina Pauzarová. Vzhledem k nynějším příznivým podmínkám je podle ní velká naděje dostat se na podobný počet vystavených hub i letos.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

30.7.2014 |  Někteří obyvatelé Vrchlického ulice a okolí chtějí co nejdříve trolejbusové spojení do Starých Hor. To by měla zajistit nová trasa linky "B", jejíž vedení je plánované z Hlavního nádraží ČD přes sídliště Březinova, Masarykovo náměstí, Dům zdraví a dále ulicí Vrchlického k železničnímu přejezdu na Jiráskově ulici, kde se počítá s konečnou linky.

"Stále čekáme, ale nic není vidět," ptá se jedna z místních obyvatelek, jejíž jméno je redakci JL známé. Jako provizorní opatření navrhuje zrušit konečnou linky 36 v Horním Kosově. "Pak už ji stačí jen prodloužit okolo Uni Hobby a u polikliniky křižovatkou vrátit zpět do Žižkovy ulice," nastiňuje možné řešení. Ředitel dopravního podniku města Josef Vilím uvedl, že vedení linky, která bude dopravně obsluhovat tuto oblast, je již projekčně připraveno.  | Celý článek ›

10.7.2014 |  Ve čtvrtek 10. července začíná letošní cyklus čtvrtečních koncertů Kulturní léto v jihlavské Pivovarské restauraci.

Od 18 hodin zahraje během první akce mladá jihlavská kapela Joyners. "Po dlouhém sehrávání se pustila do produkce vlastních věcí. Tvorba se skládá z chytlavých riffů, zpěvných melodií, anglických textů...," avizují organizátoři večera.  | Celý článek ›

19.6.2014 |  V rámci kulturní hudební akce Vysočina Fest 2014 proběhne doprovodný program v divadle DIOD Jihlava a to v pátek 11.7.2014 od 10 do 12 hodin a odpoledne od 13 do 15 hodin.

Na programu budou tvůrčí umělecké dílny pro děti s ukázkami a interaktivním zapojením.

Co mohou děti v dílnách vidět, zažít a vyzkoušet si? Akrobacii na šálách, akrobatický rokenrol, tvůrčí animační dílnu a dílnu s maskou, venkovní dětskou zumbu.  | Celý článek ›

Komerční sdělení:

17.6.2014 |  Soutěž Stavba roku Kraje Vysočina 2013 je u konce. Výsledky byly oznámeny ve středu večer, na jejich slavnostním vyhlášení v Počátkách.

Titulem Stavba roku Kraje Vysočina 2013 byla oceněna rekonstrukce Základní umělecké školy Jihlava a tři novostavby – Čistírna odpadních vod Dolní Cerekev – Kostelec u Jihlavy, Domov důchodců ve Ždírci a Administrativní budova Moravských kováren v Jihlavě.

Do letošního ročníku bylo přihlášeno celkem devatenáct realizací v našem kraji. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích – Novostavby občanské vybavenosti, Rekonstrukce staveb občanské vybavenosti, Průmyslové a dopravní stavby a Vodohospodářské a zemědělské stavby.  | Celý článek ›

10.6.2014 |  Povolení od ministerstva životního prostředí ke geologickému průzkumu sice ještě nemá, ale už vypsala tendr na jeho dodavatele. Správa úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) začala hledat firmu, která by zkoumala sedm vytipovaných lokalit v celé České republice. Tři z nich (Hrádek, Kraví hora a Čihadlo) se nacházejí v Kraji Vysočina nebo do něj zasahují.  | Celý článek ›

Zdroj: 5plus2.cz» | Autor: František Jirků

Komerční sdělení:

Titulní stránkaSlužby a řemeslaObchod a výrobaZábava a ostatníVaše názory, diskuseFotky Jihlavy, galerieVaše www adresa zjihlavy.czRSS kanál serveru zJihlavy.cz
Historie města Jihlavy
Informace z Jihlavy
Užitečné odkazy
Podpora na síti Facebook
Podporujeme projekty
ALFA 1 - Sekce Poltergeist
ČSS ZO 6-18 Cunicunulus Hosting by 3nicom solutions
Komerční sdělení

Dnes je 19.3.2018,
svátek slaví Josef, zítra Světlana.

Google
Komerční sdělení
Foto postřehy

HISCUBE ReView

Mapa HISCUBE ReView

Aplikace HISCUBE ReView - reportáže a zprávy Heulos TV

Mediální partnerství
Jihlavská astronomická společnost Vladimír Matula - reklama, marketing, internetový marketing
Jihlavské listy i-vysočina.cz - informujeme o všem
Správa a statistiky webu

Vývoj a provoz těchto stránek zajišťuje

 Logoshop.cz | Grafické práce &výroba www 

Grafické studio a výroba www

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.    Další informace

JIHLAVA: Nezávislý Info Server