JAK STRAŠILO V PANENSKÉ ROZSÍČCE – PANENSKÁ ROZSÍČKA

JAK STRAŠILO V PANENSKÉ ROZSÍČCE – PANENSKÁ ROZSÍČKA

28.12.2006 |   Na pokraji obce Panenská Rozsíčka v osamělé chalupě žil chalupník se svým synem. Žena mu před časem umřela, bída s nouzí si v chalupě podávaly ruce. Chalupníkovo malé políčko nedávalo dost obživy, a tak oba, otec i syn, žili velmi bídně. Chalupa se zvolna rozpadávala, nikdo nedbal o čistotu a pořádek.

Chalupník zatrpkl, zlobil se na sebe a na svou neschopnost a svou zlobu si vyléval na synkovi. Ten rostl v hádkách a nepohodě a čím byl větší, tím víc nenáviděl svého otce. Vyčítal mu, že se neumí postarat o lepší a bezstarostnější život. Oba se často hádávali, a když syn vyrostl, dokonce se prali. Nic se synek nehanbil svého otce uhodit. Žádnou úctu k němu necítil.

Jednou se spolu střetli na půdě u komína. Syn si tam přišel pro poslední zbytek obilí a otec mu v tom chtěl zabránit. Byl však už starý, syn měl mnohem více síly, a tak se stalo, že otce prudce odhodil na hranu u komína. Ten padl na zem mrtev.
Uběhlo několik let, chalupu koupili jiní lidé, kteří se přistěhovali ze Studnic a celou příhodu neznali. Nevěděli, že v chalupě došlo k vraždě. Nějaký čas se nic nedělo. Když se jim však narodilo dítě, bývala matka často v noci vzhůru, aby dítě nakojila a převinula. Tu se jednou stalo, že byla vzhůru právě o půlnoci. V okně se objevilo světlo tak jasné, jako by byl slunný den. Matka strnula a hleděla za světlem, které od okna postupovalo směrem vzhůru na půdu ke komínu. Hrůzou se nemohla ani pohnout. Když ráno vše svému muži vyprávěla, nechtěl jí věřit a odbyl to mávnutím ruky. Ale ona nepřestala na událost myslit a v noci byla opět vzhůru, aby viděla, že se jí to nezdálo. Celá věc se opakovala každou noc. Matka zcela vyděšená nečekala, až se stane ještě něco hroznějšího. Vzala dítě a utekla s ním zpět do Studnic, ke svým rodičům. Teprve když dal její muž celou chalupu vykropit farářem svěcenou vodou a světlo se už opravdu v noci neobjevovalo, se vrátila domů.

Zdroj: www.telcsko.cz | Autor: Zanoni
Zobrazeno: 2878x | Trvalý odkaz | Diskusní fórum
Titulní stránkaSlužby a řemeslaObchod a výrobaZábava a ostatníVaše názory, diskuseFotky Jihlavy, galerieVaše www adresa zjihlavy.czRSS kanál serveru zJihlavy.cz
Záhady a zajímavosti
Komerční sdělení
Není žádná reklama [err.#2]
Podporujeme projekty
Hosting by 3nicom solutions
ALFA 1 - KPUFO sekce Poltergeist ČSS ZO 6-18 Cunicunulus

Dnes je 27.7.2021,
svátek slaví Věroslav, zítra Viktor.

Google
Komerční sdělení
Není žádná reklama [err.#2]
Foto postřehy

Rekonstrukce Brněnského mostu

1. dubna se začal opravovat jeden z nejfrekventovanějších mostů v Jihlavě. Znovu průjezdný by měl být v říjnu.

Mediální partnerství
i-vysočina.cz - informujeme o všem Jihlavské listy
Vladimír Matula - reklama, marketing, internetový marketing Jihlavská astronomická společnost
Správa a statistiky webu

Vývoj a provoz těchto stránek zajišťuje

 Logoshop.cz | Grafické práce &výroba www 

Grafické studio a výroba www

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.    Další informace

JIHLAVA: Nezávislý Info Server