O PODIVNÉM ZAJÍCÍ – KOSTELNÍ MYSLOVÁ

O PODIVNÉM ZAJÍCÍ – KOSTELNÍ MYSLOVÁ

28.12.2006 |   U Hulištského rybníka se stala jiná příhoda. Sem chodívali pást dobytek sousedé z Kostelní Myslové. Jednou zde pásl své krávy soused Novák. Pásli tam i chlapci, kteří se však bavili po svém a dospělého souseda si nevšímali.

Ten seděl na velkém balvanu a vyřezával si hůl. Všude byl klid, větříček jen mírně čechral rákos na kraji rybníka. Krávy se klidně pásly a nic nenasvědčovalo tomu, že by se tu mělo za chví li stát neštěstí.

Náhle se na obloze objevili dva velcí ptáci, kteří svým křikem vyrušili chlapce ze hry a upoutali pozornost Novákovu. Jeden pták byl černý, druhý celý bílý.
Pronásledovali zajíce, který vyběhl z lesa a mířil přímo k rybníku. Ptáci už byli docela blízko nad hlavou zajíce, když ten vskočil přímo do rybníka a dovedně plaval k protějšímu břehu. Ptáci vzdali svůj útok a odlétli.

Na břeh se seběhli pasáci připravení zajíce ubít. V rukou drželi kameny. Jak se zajíc blížil, začali po něm házet. Ani jeden se však netrefil. Tu vstal ze svého místa soused Novák, vzal kámen, mrštil jím a zajíce zabil. Zajíc zůstal na vodě ležet. Protože bylo klidno a zajíc byl stále dost daleko od břehu, nezbylo mu, než pro zajíce doplavat.

Soused se tedy svlékl a vlezl do rybníka. Byl dobrým plavcem, a tak byl za chvíli u zajíce. Levou rukou uchopil ušáka, ale vtom se zajíc potopil a stáhl plavce ke dnu. V té chvíli se strhl veliký vítr, ohýbal stromy až k zemi, zvedal prach a sypal chlapcům písek do očí. Rybník, před chvilkou ještě úplně klidný, se rozbouřil a vlny s velkým hukotem narážely na břeh.

Poděšení hoši se na břehu dali do křiku, nechali krávy kravami a utíkali do vsi, aby sdělili, co se stalo. Sousedé myslovští hned spěchali k místu neštěstí. Voda se dosud v rybníce divoce čeřila. Nikdo neměl odvahu lehnout na vrata, která s sebou přinesli, aby utonulého vytáhl, neboť ta se silně houpala a ponořovala. Vypustili tedy rybník. Souseda Nováka našli na dně mrtvého, ale marně hledali zajíce.
Jakpak by ho mohli najít, když to byl proměněný vodník, který tak nastražil past na chalupníka Nováka, o kterém všichni věděli, že byl náruživým střelcem a pytlákem. A takto byl potrestán.

Zdroj: www.telcsko.cz | Autor: Zanoni
Zobrazeno: 2538x | Trvalý odkaz | Diskusní fórum
Titulní stránkaSlužby a řemeslaObchod a výrobaZábava a ostatníVaše názory, diskuseFotky Jihlavy, galerieVaše www adresa zjihlavy.czRSS kanál serveru zJihlavy.cz
Záhady a zajímavosti
Komerční sdělení
Není žádná reklama [err.#2]
Podporujeme projekty
ALFA 1 - Sekce Poltergeist
Hosting by 3nicom solutions ČSS ZO 6-18 Cunicunulus

Dnes je 4.12.2020,
svátek slaví Barbora, zítra Jitka.

Google
Komerční sdělení
Není žádná reklama [err.#2]
Foto postřehy

Rekonstrukce Brněnského mostu

1. dubna se začal opravovat jeden z nejfrekventovanějších mostů v Jihlavě. Znovu průjezdný by měl být v říjnu.

Mediální partnerství
Vladimír Matula - reklama, marketing, internetový marketing i-vysočina.cz - informujeme o všem
Jihlavské listy Jihlavská astronomická společnost
Správa a statistiky webu

Vývoj a provoz těchto stránek zajišťuje

 Logoshop.cz | Grafické práce &výroba www 

Grafické studio a výroba www

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.    Další informace

JIHLAVA: Nezávislý Info Server